• YARIM ALTIN
  1.580,00
  % 1,13
 • AMERIKAN DOLARI
  8,6580
  % 1,42
 • € EURO
  10,1795
  % 0,81
 • £ POUND
  11,9093
  % 0,72
 • ¥ YUAN
  1,3359
  % 1,24
 • РУБ RUBLE
  0,1188
  % 0,59
 • BITCOIN/TL
  415204,591
  % 1,27
 • BIST 100
  1.419,43
  % 0,10

7 Gün ve 7 Farklı Enerji, Günlerin Enerjisi

7 Gün ve 7 Farklı Enerji, Günlerin Enerjisi

Finansagi.com 7 Gün ve 7 Farklı Enerji, Günlerin Enerjisi başlıklı makalemizde detaylıca bu konuyu anlatmaya çalışacağız.

Günlerin Enerjisi ve Anlamları

Haftanın günleri kendilerine özgü enerjilere ve özel niteliklere sahiptir. Cumartesi ve Pazar günlerinin dinlenme günleri olması tesadüf değildir, diğer günler ise çalışma haftasının bir parçası olarak kabul edilir.

Haftanın her gününün belirli bir “duygusu” olduğunu fark edebiliriz. Bu duygu; aydan, güneşten ve gezegenlerden yayılan enerjik titreşimdir. Her gün ayrıca belirli renkler, taşlar veya kristaller, ağaçlar ve duygularla arasında güçlü bağlar vardır.

İşte Günlerin enerjisini ve bu enerjiyi hayatınızda nasıl kullanabileceğinizi açıklayalım.

Günlerin Enerjisi

Günlerin Enerjisi

Pazartesi Gününün Enerjisi

Pazartesi, haftanın ilk günü olmanın yanında kadın enerjisine sahiptir.

Pazartesi, Ay tarafından yönetilir. Bu günün renkleri beyaz, gümüş, krem ve gridir. Pazartesi günü aynı zamanda kadınların gizemlerine, duygularına, hayallerine, basiretlerine, ev hayatına, aileye, ilaçlara, doğurganlığa, mesajlara, hırsızlıklara, yolculuklara, kız kardeşlere, küçük hayvanlara, çocuklara, eşlere, içgüdülere ve annelere atfedilir. Söğüt ağacı Pazartesi gününün ağacıdır.

Pazartesi, gerçek potansiyelimize, sezgimize ve duygularımıza girme günüdür. Ay bizden duygularımızı ve önümüzdeki günlerde neyi başarmak istediğimizi netleştirmemizi ister. Pazartesi, önümüzdeki hafta için gerçekten duygusal tonu belirler. Ayrıca Pazartesi hayal gücü, sihir ve gizemle doludur. Ayın etkisinden dolayı sakin ve tembel hissedebiliriz ve genellikle çok daha karamsar, duyarlı, romantik, sezgisel, anlayışlı, huzurlu ve duygusal hissederiz. Pazartesi genellikle kötü biter ve çoğu korkar veya günü zor bitirir. Bunun nedeni, duyguların Ay gününde harekete geçebilmesidir, bu da bizi karamsar ve tembel hissettirir. Pazartesi hayranı değilseniz, yönetmekte zorlandığınız duygusal enerji altında olabilir.

Pazartesi aynı zamanda pozitif bir motivasyon ve enerji dalgasına da neden olabilir. Hayatımızda olumlu hissediyorsak ve duygusal olarak sağlıklı hissediyorsak, Pazartesi başlamamıza ve önümüzdeki hafta için olumlu bir ruh hali içinde olmamıza yardımcı olabilir. Günün enerjisine hazırlanmak için, bir gece önce iyi bir gece uykusu aldığınızdan ve bol su içtiğinizden emin olun.

Günlerin Enerjisi

Günlerin Enerjisi

Salı Gününün Enerjisi

Haftanın ikinci günü erkek enerjisine sahiptir. Salı günü, aksiyon ve enerji gezegeni Mars tarafından yönetiliyor. Salı gününe ilişkin renkler kırmızı, tonları ve turuncudur. Salı, cesaret, intikam, güç, yükseköğrenim, şiddet, hızlı eylem, ameliyat, evlilik, savaş, hapishane, avcılık, siyaset, yarışmalar, liderlik ve şehveti temsil eder. Çobanpüskülü ağacı, Salı gününün ağacıdır.

Salı gününün öğesi ateştir, bu nedenle savaşçı tarafımızla ilişkilendirilir. Bu, yeni projelere başlamanın ve onları görecek disiplin, inanç ve kararlılığa sahip olmanın günüdür. Mars ile ilgili kristaller, enerji seviyelerini artırmak, istikrar sağlamak ve cesareti artırmak için kehribar taşıdır.

Pazartesi duygusal tonu belirleyecekse, Salı bu tonu eyleme geçirmektir. Salı, özellikle kariyeriniz söz konusu olduğunda projelere başlamak, kararlar vermek ve ilerlemek için mükemmel bir gündür. Günün enerjisi ayrıca hayatınızın her alanında ilerlemeye başlamanıza yardımcı olacak ve tutkularınıza uyum sağlayacaktır.

Salı gününün enerjisini en iyi şekilde kullanmak için ne istediğinizi netleştirin, sonra devam edin ve onu yapın. Mars’ın enerjisi bizi hedeflerimize, hayallerimize ve arzularımıza ulaşmak için ivme ve tutku verir.

Günlerin Enerjisi

Günlerin Enerjisi

Çarşamba Gününün Enerjisi

Günlerin enerjisinde sıra Çarşamba gününde olup, bugün erkek enerjisine sahiptir. Çarşamba, iletişim gezegeni Merkür tarafından yönetilir. Bu günle ilgili renkler sarı, gri ve menekşe renkleridir. Çarşamba, iletişim, yazma, strateji, kehanet, gençlik, bilgi, iş görüşmeleri, öğretme, bağımlılıklar, akıl, borç, korku, kayıp, kişisel gelişim, seyahat, grup görevleri ve iyileştirmeleri temsil eder. Fındık ağacı, Çarşamba gününün ağacıdır.

Çarşamba günü seyahat ve iletişim için haftanın en iyi günüdür. Bu, haftanın en entelektüel ve yaratıcı günüdür. Bu nedenle herhangi bir iş veya sanatsal projeye başlamak için en iyi zamandır. Çarşamba ayrıca toplantıları, ağ oluşturma etkinliklerini ve önemli görüşmeleri planlamak içinde harika bir zamandır. Aynı zamanda sevdiklerinizle konuşmak ve tüm yazışmaları takip etmek için mükemmel bir gün. Merkür üst zihni yönetir, bu nedenle beyin fırtınası ve fikirler genellikle Çarşamba günü gelişir. Bu günü atölye fikirlerinde saklayın ve yaratıcı projeler önerin.

Ayrıca, Merkür’ün en hızlı dönen gezegen olduğu için farkında ve uyanık kalmalı, özellikle de gezegen gerileme halindeyken karışık duygular verecektir. Fazla düşüneceğimiz veya daha fazla endişeleneceğimiz gündür. Ertelediğimiz telefon görüşmelerini yapmak ve sözleşmelerin veya evrakların ayrıntılarını kontrol etmek için Çarşambaları kullanabiliriz. Zümrüt, Merkür’ün değerli taşıdır ve bizimle birlikte taşındığında, o günle ilgili olumsuz yan etkilerden herhangi birini azaltabilir ve aynı zamanda duygularımızı ve zihinsel durumumuzu sakinleştirmeye yardımcı olur.

Aynı zamanda hayattaki tüm zor kararları netleştirmek için mükemmel bir zamandır. Haftanın ortası olan Çarşamba gününün enerjisinden en iyi şekilde yararlanmak için, kendinizi ifade etme fırsatını yakalayın ve kendinize Evrene gönderdiğiniz enerjinin kendiniz için istediğiniz şeyle uyumlu olup olmadığını sorun.

Günlerin Enerjisi

Günlerin Enerjisi

Perşembe Gününün Enerjisi

Perşembe günü erkek enerjisine sahiptir. Şans ve servet anlamına gelen Jüpiter gezegeni tarafından yönetilir. Perşembe için renkler koyu mor ve koyu mavidir. Bu gün şans, büyüme, genişleme, cömertlik, yasal konular, sağlık, onur, zenginlik, giyim, arzular ve manevi kazanım ile ilişkilidir. Meşe ağacı, Perşembe gününün ağacıdır.

Perşembe gününün öğesi ateştir ve gün Jüpiter gezegenine bağlıdır. İyi şans ve talih anlamına gelen büyük bir gezegendir ve iyileştirici enerjiyle doludur. Jüpiter’in doğası, sağlığımıza odaklanmanın yanı sıra zenginlik, başarı ve bolluk tezahür etmekte fayda sağlar. Jüpiter bir bilgi gücüdür, bu nedenle mali durumumuzu veya iş anlaşmalarımızı kontrol etmek için mükemmel bir gündür. Ametist ve benzeri renkli taşlar günün kalitesini artıracaktır.

Perşembe gününün enerjisini etkili bir şekilde kullanmak için, uyandığınızda mutlu hissederseniz gün boyunca ilerlemenize yardımcı olacaktır. Ayrıca Perşembe, yeni şeyler öğrenmek ve farkındalığınızı genişletmek için mükemmel bir zamandır. Çalışma haftasını bitirirken, Perşembe gününün enerjisi bizi üretken kılar ve son günlerde devam etmiş olabilecek sorunların üstesinden gelmemize yardımcı olur.

Perşembe aynı zamanda işleri halletmemize ve bir şeyler öğrenmeye daha açık olmamıza yardımcı olur. Perşembe, geçen günlere ve öğrendiğiniz ve başardığınız her şeye teşekkür etmeniz için de harika bir hatırlatıcıdır. Perşembe gününün enerjisi, ruhsal ya da zihinsel olarak gelişmemize izin veren her şeyi destekler. Bu, yeni bir ruhsal uygulamaya veya yeni bir hobiye başlamak için mükemmel bir zaman yapar. Ayrıca, mali meseleleri sonuçlandırmak veya paranızı yönetmek için de iyi bir zamandır.

Günlerin Enerjisi

Günlerin Enerjisi

Cuma Gününün Enerjisi

Cuma günü, kadın enerjisine sahiptir. Aşk ve romantizm gezegeni Venüs tarafından yönetilir. Renkleri pembe, deniz mavisi, yeşil ve pastel renklerdir. Cuma, aşkı, zevki, huzuru, romantizmi, evliliği, çekiciliği, dostluğu, nezaketi, ortaklıkları, sanatı, müziği, cinsel konuları, güzelliği, kokuları, sosyal aktiviteleri ve kadın meselelerini ifade eder. Cuma gününün ağacı Elma ağacıdır.

Cuma gününün öğesi havadır. Venüs, gökyüzünde görülebilen en parlak gezegendir. Bu nedenle zevki, tutkuyu, duygusallığı ve romantizmi artırır. Kalp çakramızı açar ve doğal olarak şefkatli olma ve koşulsuz sevgi gönderip alma yeteneğimize yardımcı olur. Venüs’ün romantik enerjisi bizi Cuma günü sosyal bir havaya sokar ve sevdiklerimizi düşündürür. Yakın arkadaşlarla veya sevdiklerinizle bir gece geçirmek, nezaket, takdir ve şefkat göstermek için bu haftanın en güzel gündür.

Cuma, sevgi ve yaratıcılığın gezegeni Venüs’ün günüdür ve başkalarıyla bağlantı kurmak ve rahatlamak için mükemmel bir gündür. Günlerin enerjisinden Cuma enerjisi aynı zamanda yaratıcı olmamızı ve üzerinde çalıştığımız tüm projelere yeni ilhamlar getirmemizi sağlar. Yaratıcı projelerin genişletilmesi veya sunumu da Cuma günü için çok uygundur.

Cumartesi Gününün Enerjisi

Günlerin enerjisinde sıra Cumartesi günü olup, kadın enerjisine sahiptir. Enerji ve canlılığı temsil eden Satürn tarafından yönetilir. Renkleri siyah, koyu mor, koyu gri ve lacivert’ tir. Cumartesi, ruhu, hayatı, özgürlüğü, öz disiplini, korumayı, yaşlıları, sonları, ölümü, hastalıkları ve zararlıları gösterir. Kızılağaç, Cumartesi gününün ağacıdır.

Cumartesi günleri kendimizi daha ciddi hissediyor ve sorumluluklarımıza odaklanıyor olabiliriz, ancak tutkularımıza veya ilgi alanlarımıza fazla takıntılı veya bağımlı hale gelmememiz konusunda dikkatli olmalıyız. Sağlıklı sınırlar koymak ve takıntıları bırakmaya odaklanmak bu günde faydalıdır. Satürn’e bağlı değerli taş Hematit’ dir. Hematit, korunmak için kullanılabilen bir kristaldir ve ayrıca herhangi bir olumsuzluğu da ortadan kaldırır.

Cumartesi, önümüzdeki hafta ve geçen haftayı organize etmek için mükemmel bir gündür. Günün enerjisi işlere yetişmek ve devam etmek istememizi sağlar. Cumartesi gününün enerjisi, işleri evde halletmek ve kişisel yaşamınızda da ele alınması veya onarılması gereken şeyler konusunda proaktif olmak için de harika bir gündür. Çoğumuz için Cumartesi, ev işlerini, ev ödevlerini ve kişisel yaşamlarımızdaki sorunları yaparak geçer.

Günlerin Enerjisi

Günlerin Enerjisi

Pazar Gününün Enerjisi

Pazar günü erkek enerjisine sahiptir ve Güneş tarafından yönetilir. Renkleri turuncu, sarı, altın, beyazdır. Pazar, sağlık, liderlik, şifa, refah, kendini tanıma, mutluluk, umut, neşe, güç, bireysellik, otoriter, koruma, maneviyat, güç ve serveti gösterir. Huş ağacı Pazar gününün ağacıdır. Yakut, Güneşin değerli taşıdır ve yine ilişkilerimize, ailemize ve arkadaşlarımıza değer vermenin ve takdir etmenin önemini ifade eden taşlardan biri olarak kabul edilir.

Dünya’ya en yakın yıldız ve gökyüzündeki en parlak nesne ise Güneş‘ tir. Aileniz ve arkadaşlarınızla toplanıp ve yemek pişirip zaman geçirerek Güneş enerjisinin tadını çıkarmak için ideal bir gündür. Güneş, gezegen sistemimizin en güçlü kısmıdır. Tüm gezegenler onun etrafında döner. Bundan şöyle bir anlam da çıkarılabilir, bu gün bizim için en önemli olan insanlara öncelik vermemiz gerektiğidir.

Pazar, dinlenmek, gevşemek ve içsel benliğinizle bağlantı kurmak için mükemmel bir gündür. Günlerin enerjisinden Pazar enerjisi, kendini yansıtmayı, ruhsal büyümeyi gerçekten destekler ve size ruhunuzu yenilemek ve yenilenmek için ihtiyacınız olan zamanı verir. Pazar enerjisini etkin bir şekilde kullanmak için, onu bir dinlenme ve rahatlama günü yapın. Pazar günü çok zorlayıcı veya yüksek enerjili bir şey planlamamaya çalışın. Pazar, ayrıca sağlığınızı ve refahınızı çevreleyen konulara odaklanmak için harika bir zamandır. Pazar günleri sosyal toplantılar da büyük olasılıkla pürüzsüz ve akıcı olacak ve duygular genellikle daha yumuşak olacaktır.

Enerjinin insan ilişkisi, çevre, yaşam ve madde konularında daha fazla makaleyi Finansagi.com adresinde bulabilirsiniz.

Günlerin enerjisini anlattığımız makalede Sizin favori gününüz hangisi? Siz Günlerin Enerjisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Günlerin enerjisine göre plan ve program yapar mısınız? Konu ile ilgili görüşlerinizi aşağıda bulunan yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.