• YARIM ALTIN
  1.440,00
  % -1,26
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  509386,722
  % -1,16
 • BIST 100
  1.409,19
  % 2,24

Adobe Acrobat Reader Uygulama Başlatma Hatası Çözümü

Adobe Acrobat Reader Uygulama Başlatma Hatası Çözümü

Adobe Acrobat Reader, Windows’ta PDF (Taşınabilir Belge Biçimi) dosyalarını açmak ve yönetmek için kullanılan araçlardan biridir. Ancak, Windows işletim sistemini çalıştıran bilgisayarlarda PDF dosyalarını açarken sorun yaşayabilirsiniz.

Bu sorunlardan biri, programın belgeyi açtıktan birkaç saniye sonra bir Adobe Acrobat Reader başlatma hatasıyla kapanmasıdır. Ayrıca, bu sorunla karşılaşırsanız, uyguladığınız çözümü paylaşmak için lütfen buraya bir ekran görüntüsü gönderin.

İçerik Başlıkları

 

 • Adobe Acrobat Reader Başlatma Hatası Hakkında
  • Adobe Acrobat Reader Başlatma Hatası Adım Adım Çözüm Yolları
  • Adobe Acrobat Reader Güvenlik Ayarlarını Değiştirme
  • Adobe Acrobat Reader Yüklemesi Onarılması
  • Programı Son Sürümüne Güncelleme
  • PDF Dosya Açılmadığında Ne Yapılmalıdır?
  • Windows Adobe Acrobat Reader Uygulaması Açılmama Sorunu

Adobe Acrobat Reader Başlatma Hatası Hakkında

PDF dosyasını açtıktan birkaç saniye sonra “Adobe Reader çalışmayı durdurdu” yazan bir uyarı penceresi alırsanız ve program kapanırsa, bu sorunun basit bir çözümü vardır. Ayarlarda bazı değişiklikler yapın, ardından güncellemeyi indirin ve programın yeni sürümüne yükseltilmesi gerekmektedir.

Adobe Acrobat Reader Başlatma Hatası Adım Adım Çözüm Yolları

Aşağıdaki çözümler bu sorunu çözmenize yardımcı olacaktır. Başlatma hatasını üç adımda düzeltmek için Adobe Acrobat Reader’ın hangi onarımlara ihtiyacı olduğunu öğrenebilirsiniz.

Adobe Acrobat Reader Güvenlik Ayarlarını Değiştirme

1-Adobe Reader programını açın ve menüdeki Düzenle seçeneğine tıklayın.

2-Açılan düzen menüsünden Ayarlar seçeneğine tıklayın.

3-Ayarlar penceresinde Güvenlik (Gelişmiş) öğesini tıklayın.

4-Sandbox Koruması başlığı altında, bu özelliği devre dışı bırakmak için Başlangıçta Korumalı Modu kapatın.

5-Gelişmiş Güvenliği Etkinleştir seçeneğini işaretleyin ve son olarak kapatmak için Tamam butonuna tıklayın.

Adobe Acrobat Reader Uygulama Başlatma Hatası Çözümü

Adobe Acrobat Reader Yüklemesi Onarılması

Programlar ve kaynaklar, yazılımın düzgün çalışmasını engelleyen şekillerde zarar görebilmektedir. Bozuk bir Adobe Reader programını onarmak için şu üç adım izlenilmelidir.

1-Adobe Acrobat Reader uygulamasını açın.

2-Menüdeki Yardım düğmesine tıklayın.

3-Yeniden başlatmak için Adobe Acrobat Reader Uygulama Kurulumunu Onar seçeneğine tıklayın.

Not: Program başarısız olup kapanmadan önce yukarıdaki eylemleri saniyeler içinde hızlı bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekebilir. Ayarlar penceresini açmak için Ctrl + c klavye kısayolunu kullanabilirsiniz.

Adobe Acrobat Reader kurulum onarım komutunu seçerseniz ve ardından kurulumun başarısız olduğuna dair bir uyarı alırsanız işlem tekrarlarlanılmalıdır. Bu arada programdan çıkmanız istenebilmektedir. Programı kapatırsanız kurulum devam edecektir.

Yukarıdaki çözümler sorunu çözmezse, Adobe Acrobat Reader’ın en son sürümünü kullandığınızdan emin olunuz. Daha eski programlar, işletim sistemiyle çakışmalara neden olabilmektedir.

Programı Son Sürümüne Güncelleme

Genellikle menüdeki Yardım sekmesine tıklayarak program güncellenebilmektedir. Çoğu durumda, tüm programı değil yamayı indirmek yeterli olmaktadır. Aşağıdaki adımları takip ederek programı güncelleme yapılabilmektedir.

1-Adobe Acrobat Reader programını açın.

2-Menüdeki Yardım seçeneğine tıklayın.

3-Yardım açılır menüsünden, Güncellemeleri Kontrol Et seçeneğine tıklayın.

4-Güncelleme onaylanırsa, açılan pencerede “En Son Sürümü Al” gibi bir bağlantı görünecektir. En son sürümü indirmek ve bilgisayarınıza yüklemek için En Son Sürümü Al bağlantısına tıklayın.

PDF Dosya Açılmadığında Ne Yapılmalıdır?

PDF dosyanızı bilgisayarınızda veya web sayfanızda açmada sorun yaşıyorsanız veya PDF dosyanız açılmıyorsa, adım adım aşağıdaki çözümleri deneyip hedefe ulaşılabilmektedir.

Ücretsiz Adobe Reader’ı indiriniz. (PDF dosyasını açmak için bilgisayarınızda Adobe Reader kurulu olmalıdır. Bunu yapmak için Adobe Reader uygulaması indirme sayfasına gidin ve Şimdi İndir düğmesini tıklayın.)

PDF dosyalarını açmak için varsayılan program olarak Adobe Reader uygulaması seçilmelidir. (Bunu yapmak için, PDF dosyasına sağ tıklayın ve Birlikte Aç> Varsayılan Programı Seç butonuna tıklamanız gerekmektedir.)

Adobe Acrobat Reader programı güncellenmesi gerekmektedir. (Bunu yapmak için Adobe Acrobat Reader programını başlatılmalı ve Yardım> Güncellemeleri Kontrol Et butonunu seçilmelidir. Güncelleyici iletişim kutusu açıldığında, Evet seçeneğine tıklayın.)

Windows Adobe Acrobat Reader Uygulaması Açılmama Sorunu

Acrobat Reader uygulamasının temel özelliklerine ek olarak birçok kurumsal içerik yönetimi ve dosya barındırma hizmetini içeren ticari bir windows uygulaması çeşididir. Ancak, son zamanlarda kullanıcıların uygulamayı kullanarak PDF dosyalarını açamadıklarına dair şikayetleri olmuştur. Uygulama bir süre açılmayıp güncellendikten sonra hiçbir şey olmamaktadır.

Bazı durumlarda, uygulama ayarları doğru şekilde yapılandırılmamıştır. Bazı yapılandırmalar işletim sistemiyle uyumlu değildir ve ön yükleme işlemi sırasında çakışmalara neden olabilmektedir. Başlatma işlemi sırasındaki uygulama sorunları, Adobe Acrobat Reader kurulumunu kesintiye uğratabilmektedir. Zamanla, uygulamadaki bazı dosyalar veya önbelleğe alınmış veriler bozulabilirmekte ve uygulama açılamamaktadır. Adobe Acrobat ayarları, uygulama başlatılmadığı için işletim sisteminin belirli öğelerine müdahale edecek şekilde yapılandırılmış olabilmektedir. Bu nedenle, bu prosedür tüm Acrobat ayarlarını varsayılan olarak yeniden başlatmaktadır.