• YARIM ALTIN
  1.336,00
  % -0,37
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5295
  % 0,22
 • € EURO
  8,9910
  % -0,30
 • £ POUND
  10,4012
  % -0,62
 • ¥ YUAN
  1,1613
  % 0,01
 • РУБ RUBLE
  0,1009
  % 0,39
 • BITCOIN/TL
  355514,675
  % -3,43
 • BIST 100
  1.539,79
  % 0,11

Akbank Eksi Hesap

Akbank Eksi Hesap

Akbank Eksi Hesap

            Hesabınızda para olmadan harcama yapabildiğiniz Akbank Eksi Hesap, acil nakit ihtiyaçlarınıza hızlı ve düşük faiz oranıyla kolaylık sağlıyor. Eksi hesap, vadesiz mevduat hesabınıza banka tarafından tanımlanan ve hesabınızda para olmadığı durumlarda kullanabileceğiniz bir çeşit kredi ürünüdür. Avans hesap, artı hesap, nakit avans, eksi hesap, kredili mevduat hesabı gibi birçok isimle anılmaktadır.

            Hesabınızda para olmaması durumunda harcama yapmayı mümkün kılan artı para, tüketicilere çeşitli kolaylıklar sağlamaktadır. Acil borçlarınız, geçmekte olan fatura veya kredi ödemeleriniz gibi birçok sebepten dolayı Akbank Eksi Hesap birçok ihtiyacınızı karşılamaktadır.

            Başvuru yapmanız dahilinde belirlenen limitte harcama yapılmasını sağlayan artı para, hesapta paranız olması durumunda bile yararlanılabilecek bir fırsattır.

Artı Para ile;

Akbank şubelerinden veya ATM’lerinden nakit para çekimi yapılabilmektedir.

Akbank NEO kartınıza bağlanan artı para hesabıyla, hesabınızda para olmadan da pos cihazlarında harcama yapılabilirsiniz.

-Eksi hesap ile fatura ödemelerinizi yapabilir, otomatik ödeme talimatlarınızı yerine getirebilirsiniz.

-Acil ödenmesi gereken kredi taksitlerinizi ödeyebilir, kredi kartı borcunuzu yatırabilirsiniz.

Akbank Eksi Hesap Nasıl Açtırılır?

            Akbank Eksi Hesabınızı Akbank internet şubesinde artı para başvuru sayfasından, cep telefonlarınız ile mobil şubelerden, Herhangi bir Akbank şubesinden veya Müşteri hizmetlerinden(444 25 25) yapabilirsiniz.

            Akbank Eksi Hesap kredi notunuza, geçmiş ödemelerinize ve aylık gelirinize göre onaylanabilir veya ret edilebilir. Akbank Eksi Hesaptan Artı Para kullanımınıza günlük faiz uygulanmaktadır. 

            Hesabınız eksi bakiyedeyken, vadesiz hesabınıza yeterli miktarda para girişi olduğunda, Artı Para borcunuz otomatik olarak kapanmaktadır. Artı Para limitinizi aynı gün kullanıp kapattığınızda ise sadece bir günlük faiz uygulanmaktadır. Akbank Eksi Hesap faiz oranı aylık olarak %2,25’tir.

 Akbank Taksitli Avans

            Avans işlemlerinizi Taksitli avans olarak da kullanabilirsiniz. 12 aya kadar vadelerde kolayca ödeyebileceğiniz taksitli para ile acil ihtiyaçlarınızı kapatabilir, borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

            Taksitli Avans limiti minimum 200, maksimum 15.000 TL’dir. Borçlarınız ay ay ödeyebilir veya hepsini bir anda kapatabilirsiniz. Hepsini kapatmanız durumunda faiz oranlarında indirim yapılmaktadır.

            Taksitli Avans işlemlerinizi İnternet şubesinden, herhangi bir Akbank şubesinden, Mobil bankacılıktan veya müşteri hizmetlerinden yapabilirsiniz.

Akbank Eksi Hesapta Ödeme Yapılmaz ise;

            Kullanmış olduğunuz eksi bakiyeyi 45. Güne kadar ödemez iseniz, hesabınız bloke olmakta ve 90. Güne kadar ödememeniz durumunda yargıya taşınmaktadır. Eğer ödeyemeyecek durumdaysanız müşteri hizmetlerini arayıp yapılandırma talep edebilirsiniz.

Bu yazı Finansagi.com’un özgün içeriğidir. kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.