• YARIM ALTIN
  2.233,00
  % 3,22
 • AMERIKAN DOLARI
  12,4902
  % 3,08
 • € EURO
  14,1202
  % 4,02
 • £ POUND
  16,6855
  % 3,24
 • ¥ YUAN
  1,9380
  % 2,96
 • РУБ RUBLE
  0,1652
  % 1,77
 • BITCOIN/TL
  685427,220
  % 4,43
 • BIST 100
  1.776,41
  % -2,35

Akbank Taşıt Kredisi (GENEL ŞARTLAR)

Akbank Taşıt Kredisi (GENEL ŞARTLAR)

Akbank Taşıt Kredisi Taşıt kredisi, otomobil, otobüs, motosiklet ve benzeri taşıtların finansman değerleri için bankalardan kredi ürünleri sunulmaktadır. Kısa ve orta vadeli krediler olarak adlandırılır diyebiliriz. Genellikle kredi verilen araç ruhsatına rehin işlemi yapılır ve krediler müşterilere bu şekilde verilir. Kullanılan taşıt kredisinin borcu ödendiğinde, rehin işlemi ortadan kalkar ve araç sahibi rahatlıkla satış yapabilir. Akbank taşıt kredisi en uygun faiz oranları ve Akbank anında krediyle, sizleri hızlı bir şekilde kredi olanağı sunuyor.

Akbank Taşıt Kredisi Nedir ?

Akbank taşıt kredisine göre, araç sahibi olmak isteyenlere banka tarafından finansman desteği sunulmaktadır. 48 aya kadar sunulan vadeler ve uygun faiz oranlarıyla beraber araç kredisi finansman desteği sunan banka, kredi notu istenilen seviyelerde olan tüm müşterileri araç sahibi yapmaya devam etmektedir. Sizlerde Akbank’ı tercih ederek taşıt kredisi kullanabilirsiniz.

Akbank Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Akbank taşıt kredisi başvuruları ise genel olarak bütün Akbank şubelerinden, web kredi hizmeti ile internet üzerinden, Akbank telefon bankacılığı vasıtası ile ve diğer Akbank müşteri kanallarından hızlı şekilde yapılmaktadır. Taşıt kredisinin kullandırılabilmesi için bazı ekstra durumların sağlanması gerekiyor Bu koşullar 0 kilometre olan yeni araçlar için geçerli olmak üzere;

-18 yaşından büyük olmak ve kredi sicilinde herhangi bir sorun olmaması,

-Gelirin belgelenebiliyor olma şartı,

-Kredi taksitinin, hane halkı aylık gelirinin yüzde ellilik kısmından yukarı seviyelerde olmaması

-Kredi hayat sigortasının yapılması

-Kasko sigortası yapılması.

-Gerçek kişiler için mutlaka ferdi kaza sigorta olması

-Satın alınan aracın ruhsatına rehin işleminin yapılması

 • El araçlar için ise;

-18 yaşından büyük olmak ve kredi sicilinin temiz olması

-Gelirin belgelenebiliyor olma şartı,

-Kredi taksitinin, hane halkı aylık gelirinin %50’sinin üzerinde olmaması

-Gerçek kişiler için ferdi kaza sigorta işlemi yapılması

Akbank taşıt kredilerinde 2.el kredi kullanımı için kasko ve rehin zorunluluğu ortadan kaldırılmış ve yeni uygulamaya gidilmiştir. Hem 0 km yeni araçlar hem de ikinci el taşıt kredi sürecinde sizlerden talep edilen evraklar ise;

-Nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesinin fotokopisi

-Gerekli görülürse, adres bilgilerinin belgesi

-Maaş bordrosu

-Fatura veya noter sözleşme bilgi formu

Akbank Taşıt Kredisinin Çeşitleri Nelerdir?

Akbank Taşıt kredisinin çeşitlerini ise birkaç farklı yol ile sizlere açıklayabiliriz. Akbank taşıt kredisi, 0 Km yeni araçlar ve ikinci el araçlar olmak üzere sizlere iki şekilde sunulmaktadır. Bunun yanında Toyota, Honda gibi markalarla yapılan ikili anlaşmalar ile beraber 0 Km yeni araçlar için daha özel faiz oranları ve avantajlar içeren taşıt kredisi kullanımları da olmaktadır diyebiliriz.

Akbank Taşıt Kredisinin Avantajları Nelerdir ?

Akbank taşıt kredisi, taşıt kredisi talebinde bulunan müşterilerine faiz kolaylığı sunmaktadır. Kısa Başvuru, Web Kredi, Akbank Direkt İnternet Kredi, Tıklayın Sizi Arayalım, ​SMS Kredi, Telefon Şubesi Kredi gibi başvuru seçenekleriyle hızlı başvurusu yapılan kredilere ek olarak başvuruya hızlı yanıt alma, 2. El krediler için kasko ve rehin zorunluluğunun olmaması da, sunulan avantajlar arasındadır.

Akbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları Ne Kadardır?

Akbank taşıt kredisi faiz oranları 2021 konusunda Akbank ihtiyaç kredisi oranlarından daha düşük ve uzun vadelerde yıllık masrafları daha az olmaktadır. Akbank taşıt kredisi faiz oranları 0 Km araçlar için aylık  %1,45 Kampanyalı 0 Km araçlar için aylık %1,20 olarak belirlenmiştir diyebiliriz. İkinci El taşıt kredisi faiz oranları ise aylık %1,50 ve kampanyalı ikinci el taşıt kredisi faiz oranları ise aylık  %1,23 tür.

 

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.