• YARIM ALTIN
  1.368,00
  % 0,14
 • AMERIKAN DOLARI
  7,3836
  % 0,32
 • € EURO
  8,9801
  % 0,08
 • £ POUND
  10,3400
  % 0,01
 • ¥ YUAN
  1,1401
  % 0,06
 • РУБ RUBLE
  0,0990
  % 0,39
 • BITCOIN/TL
  350824,658
  % -3,75
 • BIST 100
  1.488,21
  % 0,35

Akbank Temassız Kart Özelliği Açma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir? 2021

Akbank Temassız Kart Özelliği Açma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir? 2021

Akbank temassız kart özelliği açma işlemleri konusunda pek çok müşteri tam olarak hangi adımları takip edeceğini bilemeyebiliyor. Oldukça kolay adımları bulunan temassız özelliği açma işlemi sadece birkaç dakika sürüyor. Günümüzde artık şifre yazmadan ve para üstü beklemeden alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar bu kartların temassız özelliğinden faydalanmak istiyorlar.

Bizlerde bu konunun önemini bilerek bilgi almak isteyen Akbank müşterileri için Akbank temassız kart özelliğini açma işlemleri hakkında detaylı bilgileri sunuyoruz. Buyurun hep beraber temassız kartın nasıl açıldığı konusunda önemli bilgilere bir göz atalım.

Akbank Temassız Kart Özelliği Açma İşleminde Gereken Adımlar!

Akbank Temassız Kart Özelliği Açma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Tüm Akbank müşterileri istedikleri zaman temassız karta sahip olabilirler. Gerekli olan sadece sizlere sunacağımız adımları dikkatli olarak takip etmenizdir. Temassız özellikli kart almak veya açmak için yapmanız gereken işlemler şunlardır:

 • Akbank internet bankacılığı kullanan müşteriler temassız kart için işlemleri internet vasıtasıyla kolaylıkla gerçekleştirebilirler.
 • Akbank müşteri hizmetleri üzerinden temassız kart hakkında işlemler yapılabilir.
 • Akbank şubesine giderek müşteri temsilcileri ile yüz yüze kredi kartı temassız özelliği açma işlemi için danışılabilir.

Bu üç adet yöntem sayesinde çok kolay bir şekilde temassız özellikli kartınıza sahip olabileceksiniz.

Temassız Kart Ne Tür Avantajlar Sunuyor?

Temassız kartın en büyük avantajı problemsiz ve hızlı bir şekilde alışveriş ödemesini gerçekleştirmesidir. Ayrıca para üstü ve sıra bekleme gibi durumların da ortadan kalkmasıdır. Bu nedenle artık günümüzde nakit para ve POS makinesine şifre yazmakla uğraşmak istemeyen müşteriler sadece temassız olarak ödeme gerçekleştirmeyi istiyorlar.

Temassız Kart Problem Yaratır Mı?

Akbank müşterilerinin en çok düşündüğü konulardan bir tanesi ise Akbank temassız kart özelliği açma işleminde sonra çeşitli problemlerin yaşanma olasılığıdır. Bu problem genel olarak kartın çalınması ve kart üzerinden gizlice ödeme yapılmasıdır. Elbette bu durumun söz konusu olabilmesi için kartın kötü ellerin eline düşmesi gerekiyor. Eğer banka müşterileri kartlarını iyi muhafaza ederlerse bu tarz pürüzler hiçbir zaman yaşanmaz.

Akbank Temassız Kart Özelliği Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Akbank Temassız Kart Özelliği Açma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Akbank temassız kart özelliğini kapatma konusunda düşünceleri olan tüm müşteriler, birkaç yöntem sayesinde düşüncelerini yerine getirebilirler. Bunun için gerekli olan yöntemler şunlardır:

 • Akbank müşterileri bankalarının müşteri hizmetlerine danışarak kartlarının temassız özelliklerini kapatabilirler.
 • Akbank şubesi aracılığıyla her işlemin gerçekleştirilebildiği gibi müşteri temsilcileri sayesinde temassız kart özelliği kapatma işlemi de yerine getirilebiliyor.
 • Akbank temassız özelliği kapatma internet bankacılığı sayesinde hızlı ve problemsiz şekilde yapılabiliyor.

Sunduğumuz üç yöntemden bir tanesini seçerek kartınızın temassız özelliğini kapatabilmeniz mümkündür. Akbank temassız kart özelliğini açma işlemini gerçekleştirdiğiniz yöntemler aracılığıyla kapatma işlemlerini de aynı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.