• YARIM ALTIN
  2.506,00
  % 1,18
 • AMERIKAN DOLARI
  13,7814
  % 0,45
 • € EURO
  15,5853
  % 0,18
 • £ POUND
  18,3146
  % 0,56
 • ¥ YUAN
  2,1601
  % 0,39
 • РУБ RUBLE
  0,1855
  % -0,26
 • BITCOIN/TL
  677192,171
  % 0,15
 • BIST 100
  1.927,39
  % 0,89

Akıllı Telefonlarda Batarya Tasarrufu

Akıllı Telefonlarda Batarya Tasarrufu

1-Cihazınızı mümkün olduğunda şarj edin

Akıllı Telefonlarda Batarya Tasarrufu , Akıllı telefonunuz veya tabletiniz % 80 şarj olmuş olsa bile, elektrik prizine bakın. Yolda, bir sonraki durağın ne zaman olacağını ve enerjiyi yenileme şansının olup olmayacağını asla bilemezsiniz. Bu birkaç ek yüzdelerin, bir güç kaynağının uzun olmaması durumunda belirleyici olması mümkündür.

2. Her zaman orijinal şarj cihazını kullanın

Yola çıkarken yanınıza aldığınız şeyleri daha küçük ve daha kolay hale getirmek istiyorsunuz. Ancak, şarj cihazı tasarruf etmemek daha iyidir. Cihazınızla birlikte gelenle aynı olanı alın; daha hızlı şarj ve voltaj dalgalanmalarına karşı koruma sağlar. Evrensel yol ücretleri daha küçük ve daha hafif olabilir, ancak onlara güvenmemelisiniz.

3. Yanına çoklayıcı al

Turistlerin toplandığı yerlerde – havaalanları, oteller, kafeler – her zaman yeterli yuva yoktur. Diğerlerinden biraz sonra gelirseniz, sıranızı beklemeniz gerekir. Bu durumda, bir tişört size yalnızca kendinizle bağlantı kuramayacağınız, aynı zamanda diğer kişilere de yardımcı olabilirsiniz veya birkaç cihazınızı bir kerede şarj edin.

4. Uçuş modunu kullanın

Bu mod, pili büyük ölçüde boşaltan, radyo modülü, Wi-Fi ve Bluetooth dahil olmak üzere tüm kablosuz arabirimleri devre dışı bırakır. Bir arama beklemiyorsanız ve kimseyi aramayı düşünmüyorsanız, uçuş modunu etkinleştirebilir ve çevrimdışı iş başlatabilirsiniz.Örneğin, bir kitap okuyun veya müzik dinleyin. Ayrıca cihazınız da tasarruf modu var ise bu moda alabilirsiniz.

5. Karanlık duvar kağıtlarını ve uygulamaların karanlık temalarını yükleyin

Bu ipucu, öncelikle AMOLED ekranlı cihazların sahipleri için geçerlidir. Bu teknolojinin özelliği, siyah görüntülendiğinde ekranın daha az enerji tüketmesidir. Karanlık arabirimin sürekli kullanımıyla, güç tüketimi% 60 oranında düşebilir, bu nedenle bu fırsatı ihmal etmeyin.

6. Gereksiz programları kaldırın

Her aktif kullanıcı, yalnızca “tam anlamıyla aniden işe yarayacak” şeklinde bir sete sahip. Ancak, bu programlar sorunsuz bir şekilde veri gönderip alabilir, diğer arka plan etkinliklerini güncelleyebilir ve koruyabilir. Bütün bu hareketler değerli enerji tüketir. Bu nedenle birçok insan yeni cihazın pilinin daha iyi çalıştığını düşünüyor.

Yolculuk sırasında tam olarak ihtiyaç duymadığınız her şeyi akıllı telefondan kaldırın. Hemen döndükten sonra, bu programları geri yükleyebilirsiniz – tabii eğer düşünürseniz.

7. Ekran parlaklığını azaltın

Kesinlikle bariz bir tavsiye, hangisinin bir nedenden dolayı unuttuğu. Otomatik parlaklık kontrolünü kapatın ve görüntüyü sadece ekranda görüntülemenizi sağlayan en düşük arka ışık seviyesini manuel olarak ayarlayın.

İlk defa çok rahat olmayabilir, ama sonra gözler buna alışır. Ve bu kesinlikle bir telefon olmadan kalmaktan daha iyidir.

8. Seyahate çıkmadan önce tüm içeriği indir

Bu sadece filmler ve müzik için değil, aynı zamanda haritalar, kitaplar ve hatta İnternet’ten gelen makaleler için de geçerlidir. Seyahatinizde ihtiyaç duyabileceğiniz her şey önceden akıllı telefonunuzda saklanırsa, önceki paragraflardan birinde size önerdiğimiz gibi kablosuz arabirimleri güvenle kapatabilirsiniz.

İnternete bağlanmak, gerekli içeriği aramak ve yüklenmesini beklemek için pil gücünüzü boşa harcamazsınız.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.