• YARIM ALTIN
  1.336,00
  % -0,37
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5336
  % 0,26
 • € EURO
  8,9917
  % -0,31
 • £ POUND
  10,4177
  % -0,47
 • ¥ YUAN
  1,1617
  % 0,03
 • РУБ RUBLE
  0,1009
  % 0,30
 • BITCOIN/TL
  356273,742
  % -3,41
 • BIST 100
  1.536,96
  % -0,07

Aleyna Çakır Davasında Şok Gelişme! DNA Raporundan Sonra Müge Anlı Ne Dedi?

Aleyna Çakır Davasında Şok Gelişme! DNA Raporundan Sonra Müge Anlı Ne Dedi?

Finansagi.com – Geçtiğimiz aylarda Ankara’da bulunan evinde ölü bulunan Aleyna Çakır’ın şüpheli ölümüyle ilgili şok gelişmeler yaşandı. Aleyna Çakır’ı Ümitcan Uygun mu Öldürdü?  Bir numaralı şüpheli konumunda olan Ümitcan Uygun’dan alınan DNA örnekleri, Aleyna Çakır’ın tırnak arasından alınan dokular ve üzerinde bulunan sperm örnekleriyle karşılaştırıldı. Ümitcan Uygun’un DNA’sı Uyuyor mu? Adli tıp kurumu yapılan karşılaştırma neticesinde çıkan sonucu açıkladı. Peki DNA Raporundan Sonra Müge Anlı Ne Dedi?

DNA Raporundan Sonra Müge Anlı Ne Dedi?

Aleyna Çakır ismiyle tanınan Sema Esen’in evinde ölü bulunmasıyla alakalı davada yeni gelişmeler yaşandı. Cinayet şüphelisi olarak göz altına alınan ancak daha sonra serbest kalan Ümitcan Uygun’dan alınan DNA örnekleri, Aleyna Çakır’ın üzerinde bulunan sperm ve doku örnekleriyle örtüştü. Adli Tıp kurumundan çıkan raporun ardından konuyu programında işleyen Müge Anlı şu sözleri sarf etti;

“Utanmadık şükürler olsun Allah utandırmadı. Utananlar olduğunu düşünüyorum utanmıyorlarsa utanmaları gereken kişiler olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullanan Müge Anlı, “Adli Tıp kurumu raporları da vücut üzerindeki izler bize o geceyi anlatıyor, o geceyle ilgili önemli detaylar veriyor.”

Geçtiğimiz aylarda tüm Türkiye’yi ayağa kaldıran bir olay yaşanmıştı. ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programına kızlarının katilini aramak üzere gelen ailesi, Aleyna Çakır’ın evinde şüpheli bir şekilde ölü bulunduğunu ve bu olayın bir cinayet olduğunu ileri sürmüştü.

Müge Anlı ve ekibi tarafından yapılan araştırmalar neticesinde bir çok tanık dinlendi, bir çok delil ele geçirildi. Tüm bu çalışmaların ardından herkesin olayın faili olarak gösterdiği tek bir kişi vardı. Tüm tanıkların ve Aleyna Çakır ismiyle bilinen Sema Esen’i tanıyan herkesin işaret ettiği tek kişi ise Ümitcan Uygun’du. Uygun’un defalarca Aleyna’ya şiddet uyguladığı, onu pavyonlarda çalıştırıp parasını aldığı ve ona zorla uyuşturucu kullandırdığı gibi bir çok iddia ortaya atıldı. Konunun programda ele alınmasıyla birlikte sosyal medya da bu olaya büyük tepki gösterdi. Herkes Ümitcan Uygun’un tutuklanmasını beklerken, gözaltına alınan Ümitcan Uygun, ifadesinin ardından serbest kaldı.

Aleyna Çakır’ın şüpheli ölümüyle ilgili devam eden mahkemede yeni gelişmeler yaşandı. Aleyna Çakır’ın tırnak aralarından alınan doku örnekleri ve üzerinde bulunan sperm örnekleri, sosyal medyada canlı yayında uyuşturucu kullandığı için tutuklanan Ümitcan Uygun’un DNA’sı ile karşılaştırıldı. Adli tıp raporuna göre doku ve sperm örneklerindeki DNA ile Ümitcan Uygun’un DNA’sı birbirine uydu. Bu gelişme ile bir numaralı şüpheli konumunda olan Ümitcan Uygun, artık zanlı konumuna geçti.

Aleyna Çakır’ın Avukatı Ne Dedi?

Tüm bu gelişmelerin ardından olayı gündeme taşıyan Müge Anlı bu gün programında yine gelişmeleri aktardı. Konuyla ilgili kendi de açıklamalar yapan Müge Anlı, Aleyna Çakır’ın ailesinin avukatına da söz verdi. Aleyna Çakır’ın ailesinin avukatı Umur Yıldırım ise konuyla ilgili şunları söyledi;

“Biz bu delilleri toplatmak için mücadele ettik, sona gelindi. Dün alınan rapor değerliydi. Biz en başından beri şunu söylüyorduk olay Ümitcan’ın anlattığı gibi değil. Çünkü olay örgüsüne uygun değil. Aleyna’nın vücudunda darp izleri çıktı. Tırnaklarında doku çıktı, sperm ve PSA bulundu. Anlatılan olayda yer verilmiyordu, bunların üzerine raporlar alınmaya başladı. Adli Tıp Kurumu’ndan gelen raporda birçok şey ortaya çıktı. Bedeninde lezyonlar çıktı. Bunun akabinde kime ait olduğunun belirlenmesi gerekiyordu. Savcılığa başvurumuzu yaptık, savcılık kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na yolladı. Adli tıp kurumu diğer raporu onayladı ve tırnakta çıkan dokularla sperm aynı erkeğe ait, dedi. Tırnakta çıkan dokular çok değerli. Bir boğuşma olmuş, çok net ortada.”

Müge Anlı’dan Aleyna Çakır Açıklaması

ATV ekranlarında izleyiciyle buluşan ve işlediği konularla Türkiye’nin nabzını tutan Müge Anlı’nın ortaya çıkardığı Aleyna Çakır davasıyla ilgili ortaya çıkan yeni gelişmeler üzerine Müge Anlı şu sözleri söyledi;

‘’Evden kaçmayı düşündüğünüz zaman Aleyna Çakır’ı düşünün. Ne oldu, başına neler geldi, benim başıma neler gelebilir. Onun başına geldi benim başıma gelmez diye düşünmeyin. Dün bildiğini gibi yayınımızın son dakikasında gelmişti haber. Benim beklediğim adli tıp kurumu raporu buydu. Bundan önce çıkan rapora beklenen haber deniliyordu, ama beklediğim hiçbir şey yok demiştim. Bu beklenen rapordu. Tırnak arasındaki DNA’nın kime ait olduğunu ait rapordu. O rapor da Ümit Uygun’a ait olduğu çıktı. Tüm kamuoyu adına söylüyorum, Allah utandırmadı. Utanmayanlar varsa utanmaları gerektiğini düşünüyorum.’’

“Ben en baştan beri bu programı yaparken şunu söyledim, yine lafımın arkasındayım; Ben o gün orada adli tıp kurumu raporu gelmeden ne yaşandığını söyleyemem demiştim, hep bunu söyledim. Sosyal medyaya yansıyan, kızı bayıltıncaya kadar kişinin her kim olursa olsun, hatta onun altına ‘helal olsun’ diyenlere dahi işlem yapılması gerektiğini savundum. Hâlâ da sözümün arkasındayım. Burayı bilemeyiz dedik. ‘Kızın yaşam tarzı’, ‘kızın yaşam tarzı’ vs. falan o kızın orada kendi başına yapamayacağı izlenimini doğurdu her birimizde. Adli Tıp kurumu raporları da vücut üzerindeki izler bize o geceyi anlatıyor, o geceyle ilgili önemli detaylar veriyor.”

İşte O Çarpıcı Sözle;