• YARIM ALTIN
  1.349,00
  % -2,51
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4294
  % 0,98
 • € EURO
  8,9820
  % 0,15
 • £ POUND
  10,3601
  % 0,33
 • ¥ YUAN
  1,1472
  % 0,90
 • РУБ RUBLE
  0,0998
  % 1,17
 • BITCOIN/TL
  353344,513
  % 2,09
 • BIST 100
  1.471,39
  % -1,13

Altın Fiyatları İçin Beklenen Gün Geldi! Altın yükselecek mi?

Altın Fiyatları İçin Beklenen Gün Geldi! Altın yükselecek mi?

Finansagi.com – Altın Fiyatları İçin Beklenen Gün Geldi! Altın yükselecek mi? Altın Asya seansı sırasında yükseldi, ancak güçlü bir takip alımından yoksun ve 1800 dolar rakamının altında kaldı.  Bugün piyasalar ve tüccarlar için en kritik gün. Bugün, ABD NFP verileri açıklandığında ABD ekonomisinin sağlığı hakkında bir güncelleme daha alacağız. Hiç şüphe yok ki, güçlü bir ABD NFP okuması için ortam hazır. Bunun nedeni, güçlü bir ABD ADP, ISAM üretimi ve ISM İmalat Dışı okumalarımız olması ve haftalık İşsizlik Talepleri verilerinin de muazzam bir güç göstermesidir.

Şu an altın Bozdurmak mantıklı mı? Altın Fiyatları daha yükselecek mi düşecek mi? Kapalıçarşı bugün canlı altın fiyatları, 5 Şubat 2021 Cuma Gram, Çeyrek ve Tam Altın ne kadar? Altın fiyatları ne olur, altın yükselir mi altın düşer mi. Çünkü asırlardır alışılmış olduğu gibi halkımızın da yastık altı denilen altını alıp saklama alışkanlığı var. Altın ticareti yaparak kar elde etmeye çalışan birçok yatırımcı da var. Özellikle kriz dönemlerinde altına doğru eğilim önemli ölçüde artmaktadır. Altın ne olacak, bugün ne olur, bu hafta ne olur, altın ne zaman almak gerekir gibi sorularınızın yanıtı haber detayında.

Ayrıca, piyasa oyuncularının güçlü okumayı umduğundan ve eğer rapor zayıf rakamlar gösteriyorsa, piyasalarda devasa hamleler görmemiz muhtemel olduğundan, daha yüksek derecede bir hayal kırıklığı olduğunu da unutmamalıyız. Bu, Kasım ayından bu yana en iyi haftalık kazançlarını açıklayacak olan Dow Jones, S&P 500 ve Nasdaq’ın büyük bir satış göreceği anlamına geliyor. Son zamanlarda satış baskısı altında olan altın fiyatında da muazzam bir artış görmemiz muhtemeldir.

Altın Fiyatları Düşer mi

Değerli metal, haftanın son işlem gününde bir miktar pozitif çekiş kazanmayı başardı ve Perşembe günü temas ettiği 1785 dolar civarında iki ayın en düşük seviyesinden uzaklaştı. ABD dolarının son dönemdeki güçlü kazanımlarını iki ayın üzerindeki zirvelere konsolide ettiği görüldü ve bu da dolar cinsinden emtiaya bir miktar destek sağlayan temel faktörlerden biri olarak görüldü.

Bunun dışında, artış, yakından izlenen ABD aylık istihdam raporunun Cuma günkü açıklanmasından önceki bazı yeniden konumlandırma ticaretine bağlanabilir – halk arasında NFP olarak bilinir. Bununla birlikte, finansal piyasalardaki temel yükseliş duygusu, boğaların agresif bahisler koymasını engelleyebilir ve güvenli liman XAU / USD için anlamlı herhangi bir yukarı tarafı kapatabilir.

Altın Fiyatları Yükselir mi

Küresel risk duyarlılığı, devasa bir ABD ekonomik teşvik planı üzerindeki iyimserlik, olumlu ABD makro verileri ve koronavirüs aşılamasındaki ilerleme ile iyi desteklenmeye devam etti. Bu arada, teşviki finanse etmek için daha büyük bir hükümet borçlanması olasılığı, ABD Hazine bonosu getirilerini ve getirisi olmayan sarı metal için daha yüksek tavanları artırmaya devam edebilir.

Dahası, gecenin 1800 dolar seviyesinin altına düşmesi, bu haftaki atılımın kısa vadeli yükseliş çizgisi desteğine güven kattı. Bu nedenle, diğer herhangi bir olumlu hareket hala bir satış fırsatı olarak görülebilir ve 1817-18 dolarlık yatay bölgenin yakınında oldukça hızlı bir şekilde fiyaskoyu riske atabilir.

Altın, NFP gününde 1,777 dolarlık seviyede

Altın, Cuma günü erken saatlerde 1.795 dolar civarında bir ayın en ağır kayıplarını konsolide ediyor. Sarı metal, önceki gün 1.785 dolardan toparlanmadan önce dokuz haftanın en düşük seviyesine geriledi. Geniş ABD doları kazançları masada kalırken, NFP öncesi ticaret durgunluğu emtia ticaretine meydan okuyor gibi görünüyor.