• YARIM ALTIN
  1.348,00
  % 0,44
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5243
  % -0,16
 • € EURO
  8,9820
  % -0,05
 • £ POUND
  10,4326
  % -0,11
 • ¥ YUAN
  1,1571
  % -0,30
 • РУБ RUBLE
  0,1018
  % 0,13
 • BITCOIN/TL
  388687,424
  % 4,86
 • BIST 100
  1.541,98
  % 0,26

Altın Hesabı Hangi Bankada Avantajlı 2021

Altın Hesabı Hangi Bankada Avantajlı 2021
Altın Hesabı Hangi Bankada Avantajlı

Altının her geçen gün değer kazanması altın hesabı açmak isteyen kullanıcıları daha da heveslendiriyor. Her ne kadar altın hesabı açmak basit bir iş gibi gözüküyor olsa da doğru bankadan altın hesabı açmak size ekstra avantaj kazandırabilmekte. Altın hesabı hangi bankada avantajlı sorusu son zamanlarda en çok aratılan sorulardan birisi. Altın hesabı konusunda size uygun olan ve getiri yüksek olan bir banka ile çalışmayı seçmeniz en iyi avantajı getirecektir.

Altın hesapları sayesinde yastık altında tuttuğunuz altınlarını hem güvene alabilir hem de her geçen gün işleterek daha fazla para getirisi sağlayabilirsiniz. Faiz oranlarına göre altın hesabı listesinde sizler için en fazla getiriye sahip olan bankaları listeledik.

Altın Hesabı Hangi Bankadan Açılmalı

Altın hesabı hangi bankada avantajlı? Sorusunun cevabı elbette kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Her banka Altın hesabı açmak isteyen müşterileri için ekstra avantajlar sunmakta. Bu konuda altın hesabı açmak istediğinizde tercih edeceğiniz bankaların sundukları teklifleri değerlendirerek en doğru kararı kendinizin vermesi gerekmekte.

Altın Hesabı Hangi Bankada Avantajlı

Yapı Kredi Altın Hesabı

Yapı kredi altın hesabı hem vadeli hem de vadesiz altın hesabı açabilmenize olanak tanımakta. Vadeli hesap üzerinden açacağınız altın hesapları, altınlarınızın sadece durmasını değil çalışarak sizlere getiri sağlamasını hedeflemekte.

Bunun yanı sıra sadece altınlarınızı saklama amacı ile altın hesabı açma şansınız bulunmakta. En az 0,01 gram altın alımı yapılabildiği gibi altın alım satım işlemlerini elden yapabilme imkânınız bulunmamakta.

Enpara Altın Hesabı

Enpara altın hesabı alım satım konusunda uyguladığı düşük oranda olan farklar nedeni ile en çok tercih edilenler arasında yer almakta. QNB Finansbank’a ait olan Enpara üzerinden altın alım satım işlemleri arasında 1 TL gibi bir fark oluşmakta.

Faiz oranları daha yüksek olan Enpara altın hesabı konusunda incelemelerde bulunarak ya da direkt müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek altın hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Kuveyt Türk Altın Hesabı

Kuveyt Türk altın hesabı genel olarak alım satım işlemleri için kullanılmakta. Sistemsel olarak gelişmişlik göstererek kurun değerine göre otomatik satış özelliği ile birlikte kullanıcılara en iyi hizmeti sunmakta.

Altın çekim işlemlerini TL cinsinden yapabileceğiniz gibi direkt olarak külçe şeklinde alma imkânınız da bulunmakta. Hesap açım sırasında Cari hesap, Altına altın katmak ve Ziynet altın hesabı adı altında hesaplar bulunmaktadır. Size uygun olanı belirledikten sonra altın hesabınızı açabilirsiniz.

Ziraat Bankası Altın Hesabı

Altın hesabı hangi bankada avantajlı sorusuna verilebilecek cevaplar arasında Ziraat bankası altın hesabı da yer almakta.

Ziraat bankası üzerinden iki çeşit altın hesabı açma şansınız bulunmakta. Vadeli ve vadesiz olarak açabileceğiniz banka hesapları sizden işlem ücreti almamakta. Vadesiz altın hesabı için geçerli olan bu ayrıcalık tüm işlemleriniz için geçerlidir.

Garanti Bankası Altın Hesabı

Garanti bankası altın hesabı da en çok tercih edilen altın hesabı bankalarından birisidir. Söz konusu banka üzerinden işlemlerinizi sadece TL üzerinden değil Dolar ve Euro üzerinden de gerçekleştirebiliyorsunuz.

Diğer bankalarda olabildiği gibi garanti bankası altın hesabında altın gramaj sorunu ve eski yeni tarihli altın sorunu yaşanmamaktadır. Kısa sürede açılan hesaplar sayesinde hem vadeli hem de vadesiz seçenekleri ile altınlarınızı koruyabilir ya da kazanç sağlayabilirsiniz.