• YARIM ALTIN
  2.489,00
  % -0,20
 • AMERIKAN DOLARI
  13,6788
  % 1,38
 • € EURO
  15,5382
  % 1,99
 • £ POUND
  18,1230
  % 1,26
 • ¥ YUAN
  2,1617
  % 1,65
 • РУБ RUBLE
  0,1859
  % 1,99
 • BITCOIN/TL
  692356,510
  % 1,47
 • BIST 100
  2.004,55
  % 1,19

Android Uygulamaları SD Karta Nasıl Taşınır

Android Uygulamaları SD Karta Nasıl Taşınır
Android Uygulamaları SD Karta Nasıl Taşınır ?   Bu, yeni oyunlara ve uygulamalara yer açacaktır.

Uygulamaları SD karta taşımak gerekli mi?

Cihazınızdaki dahili depolama ihtiyacınız olan tüm uygulamalar için yeterli olmayabilir. Modern uygulamalar ve özellikle oyunlar çok büyük olabilir. Bu sorun, bir SD karta taşınarak çözülebilir.

Ancak dezavantajları da var. Kartlar dahili bellekten daha yavaştır. Bu nedenle oyunlar ve uygulamalar yoğun aktarımdan sonra yavaşlayabilir. Performans kaybını azaltmak için minimum 10 MB / sn hıza sahip bir sd kart seçmeniz önerilir . Ne kadar yüksek olursa o kadar iyi performans alırsınız.

Ayrıca, sd kartını çıkarır çıkarmaz taşınan uygulamalar çalışmayı durdurur. Ve sd kartı tekrar taktığınızda, bazı uygulamalar aksamaya ve hatalar vermeye başlayabilir. Bu nedenle, boş alan için hızlarından ve istikrarlarından ödün vermek istiyorsanız şu adımları izleyin:

Aktarımı Hangi Cihazlar Destekliyor

Tüm cihazlarda bunu yapmanın mümkün olmadığını bilmelisiniz. Aktarımı destekleyen modellerin listesi yok. Cihazınızın desteklediğini öğrenmek için, uygulamaları sd karta taşımayı denemeniz yeterlidir..
Ayrıca, cihazınız aktarım yapmanıza izin verse bile , bunu tüm uygulamalarla yapamazsınız. Bazı oyunlar ve uygulamalar, verilerinin yalnızca bir kısmının sd karta taşınmasına izin verir ve çoğu, aktarımı hiç desteklemeyebilir.

Uygulamalar SD Karta Nasıl Taşınır

Oyunların ve uygulamaların farklı android sürümlerinde taşınma süreci biraz farklı olsa da, prosedür hepsinde benzerdir. Bu genelleştirilmiş talimat her cihaz için uygundur.

Manuel Olarak Aktarım

Öncelikle, sd kartın cihaza takılı olduğundan emin olun. Ardından Android ayarlarını açın ve “Uygulamalar” bölümünü seçin. Oyunlar ve uygulamalar listesinde, sd karta aktarmak istediğinizi uygulamaya tıklayın.
Seçilen uygulamanın menüsünde “Depolama”ya tıklayın ve “Kullanılan depolama alanını Değiştir”e tıklayıp “SD Card”ı seçin. Aynı menüden, daha sonra uygulamayı dahili belleğe geri aktarabilirsiniz.

Eğer depoloama alanını değiştirmek ile ilgili bir seçenecek yoksa program aktarımı desteklemiyor olabilir. Diğer oyunlar ve uygulamalar için bu adımları tekrarlayın. Herhangi bir şeyi aktaramazsanız, büyük olasılıkla bu özelliği cihazınız desteklemiyor.

Otomatik Olarak Aktarım

Android 6 ve sonraki sürümleri çalıştıran bazı cihazlar, sd kartın dahili belleğin bir parçası olarak kullanılmasına izin verir. Bu seçenek, tüm uygulamaların aynı anda aktarılmasını mümkün kılar.

SD Kartın dahili depolamaya otomatik aktarmak için ayarlara gidin ve “Depolama” bölümü açın ve “Verileri SD karta aktar” seçeneğini bulun, “Uygulamalar”ı seçip “aktar”a tıklayın. Eğer böyle bir seçenek yoksa cihazınız desteklemiyor olabilir.
Ardından uygulamaların karta aktarılmasını onaylayın. Bu andan otomatik olarak aktarımı başlatacaktır.

Üçüncü Taraf Uygulamalar ile Aktarım

Cihazınız listelenen yöntemlerden hiçbirini desteklemiyorsa, ve cihazda root kilidi açılmışsa, üçüncü taraf programları kullanarak uygulamaları aktarmayı deneyebilirsiniz. Bu amaçlar için, örneğin Link2SD ve App2SD yardımcı programları vardır. Ancak geliştiriciler bile bu yöntemin performansını ve istikrarını garanti etmez. Yani dikkatli ol.

App2SD
Link2SD

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.