• YARIM ALTIN
  1.580,00
  % 1,13
 • AMERIKAN DOLARI
  8,6580
  % 1,42
 • € EURO
  10,1795
  % 0,81
 • £ POUND
  11,9093
  % 0,72
 • ¥ YUAN
  1,3359
  % 1,24
 • РУБ RUBLE
  0,1188
  % 0,59
 • BITCOIN/TL
  415278,714
  % 0,13
 • BIST 100
  1.419,43
  % 0,10

Balık Burcu ve Enerjisi (19 Şubat – 20 Mart)

Balık Burcu ve Enerjisi (19 Şubat – 20 Mart)

Balık Burcu

Finansagi.com Astroloji ailesinin hayalperest ve şifacısı Balık burcu ve enerjisi, bizi farklı kılan sırları çözerek içimizdeki sanatı uyandırır. Balık burcu, Zodyak’ın çarkındaki son burçtur. Bizi maneviyata, sanata ve aşka adanmış bir su mevsimine davet eder.

Balık burcu, değişken su burcudur ve burç çarkındaki üçüncü su burcu olarak, süper bilinçli ve kripto olan su burcumuzdur. Balık burcu, en yüksek ifadeyle koşulsuz sevgidir. Bu enerji bizi hassas hissettirebilir ve yalnız kalmak için geri çekilmemize neden olur. Balık burcu, bizi koşulsuz sevgiye ve şefkate kendimiz için, başkaları için ve dünya için kalplerimizi açmaya davet eder. Müzik, şiir, maneviyat ve rüya dünyasıyla olan bağlantısıyla hepimizin içindeki sanatçıyı, mistik olanı, hayalperest olanı uyandırır.

Balık burcu insanları; sanatsal, yaratıcı ve romantik olma gibi birçok özelliğiyle bilinir. Balık burcu kişileri aynı zamanda çok zengin bir rüya âlemine ve fantastik yaşama sahiptir. Balık burcu olarak bildiğimiz ve sevdiğimiz aynı zamanda tüm bu mistik ve harika enerjinin kaynağı olan su burcudur.

Yaratıcılık, orijinal ve genellikle sanatsal fikirler bulmak için hayal gücünüzü aktif olarak kullandığınız zamandır. Yaratıcı olduğunuzda, parlak zihninizi kendiniz için bir fantezi dünyası oluşturuyorsunuz. Bu bir rüya işi ya da bir rüya ilişkisi olabilir. Hayal ettiğiniz her şey, sizin hayal gücünüzün ürünüdür ve daha önce başınıza hiç gelmemiş bir şey olabilir. Balık burcu ve enerjisini başarılı olmak için kullanmak istiyorsanız, gerçekten bu hayal gücü kasınızı çalıştırma pratiğine başlamalısınız.

Balık Burcu ve Enerjisi

Balık Burcu ve Enerjisi

Balık Burcunun Genel Özellikleri

Balık burcu, 19 Şubat-20 Mart tarihlerine denk gelen kışın sonunda Balık döngüsüne başlayan burcun son burcudur. Haritanızda Balık burcunun gezegen yerleşimlerinde olup olmadığını öğrenmek için bu burcun enerjisini anlamak önemlidir. Çünkü çeşitli gezegenler Balık burcunda tüm yıl boyunca seyahat eder (veya “geçiş yapar”) ve bu burcun sulu enerjisini Güneş burcunuz ne olursa olsun herkes için aktive eder.

Sembolü: Balık,

Öğesi: Su,

Kalitesi: Değişken,

Yönetici Gezegeni: Neptün,

Uzvu: Ayaklar,

İyi Günde: Romantik, yardımsever, bilge, rahatlatıcı, yaratıcı,

Kötü Günde: Gülen, kendine acıyan, gerçeklikle teması olmayan, kendine zarar veren,

Sevdiği Şeyler: Dans etmek, romantik karşılaşmalar, gülmek ve ağlamak, sahilde yürüyüşler, uzun şiirsel mektuplar,

Nefret Ettiği Şeyler: Gerçeklik, gün ışığı, kötü tasarım ve gürültülü müzik,

Gizli Dilek: Koşulsuz sevgiyi bulmak,

Nasıl Fark Edilir: Büyük ve rüya gibi gözler, yatıştırıcı ses,

Nerede Bulacaksınız: Karanlık odada fotoğraf basarken, bir yeraltı kulübünün gölgesini izleyen insanlar arasında, gün batımı manzaralı romantik bir restoranda masanın altında el ele tutuşurken,

Anahtar Kelimeler: Düşler, Fantezi, Şifa, Merhamet, Karma, Gizem.

Balık Burcu ve Enerjisi

Balık Burcu ve Enerjisi

Balık Öğesi: Su

Balık, su elementinin yönettiği üç burçtan biridir. Diğer iki su burcu Yengeç ve Akreptir. Balık üçüncü ve son su burcu olduğu için, Yengeç’ in duygusal dalgalarını ve Akrep’ in kuvvetli ihtiraslarını nihai duygu okyanusuna akıtır. Balık burcu ve enerjisi etkin hale geldiğinde derinlere dalmayı bekleyin. Balık enerjisi şefkati uyandırır, kalplerimizi mücadele eden insanlara açar.

Balık gezegeni döngüsü altındayken, bu enerjinin farkında olsak da olmasak da, kalplerimizi kollarımıza takmayı ve etrafımızdakilere sezgisel olarak bağlı hissedebiliriz. Kendimizi yaratıcı kanallar aracılığıyla duygusal olarak da ifade edebiliriz: müzik, film, görsel sanatlar ve dansın tümü Balık Burcu ve enerjisinin etkisi altında yönetilir.

Balık Hakim Gezegeni: Neptün

Batı astrolojisinde Balık burcu, Neptün tarafından yönetilir. Eski Romalılar, Neptün’ü Denizlerin Yüce Tanrısı olarak övmüş ve yüceltmişlerdir. Jüpiter ve Plüton (veya Yunan mitolojisinde bahsedildiği şekliyle Zeus ve Hades) Neptün ile karşılaştıklarında, Evrenin üç ana âlemini dünya, deniz ve yeraltı olarak kendi aralarında böldüler. Neptün, karada olan depremleri, denizde olan şiddetli fırtınaları yaratabilecek öfkesinden korkuyordu.

Ezoterik astrolojide Balık burcu, Plüton tarafından yönetilir. Bu gezegen kafa karışıklığı ve yanılsama da getirebilir. Ezoterik seviyedeki Plüton hükümdarlığı, Balık burcunda aşkın ne kadar dönüştürücü olduğunu gösterir. Aşk ilaçtır, aşk dönüşümün kanalıdır, aşk hayatımızdaki ölümün ve yeniden doğuşun aracıdır.

Balık: Değişken Bir Burç

Balık, dört değişken burçtan biridir. Bu işaretler her mevsim sona erer ve ilkbahar, yaz, sonbahar ve kışın öğretilen zor dersleri öğrenmiştir.  Değişim konusunda diğer işaretlere göre daha esnek ve rahattırlar. Çeşitli durumlara uymaları için kendilerini “bukalemun” yapabilirler. Bir plan, sabit bir burçla inşa edilen bir ana burçla kıvılcım alabilir ve ardından değişken bir burcun kritik gözüyle mükemmelleştirilebilir.

Balık İnsanları: Neye benzerler?

Balık insanları hassas, sezgiseldir. Kalabalıklar veya aşırı gürültülü ortamlarda kolayca sezgilerini kullanabilirler. Bu insanları aşağı çekmek çoğu zaman zordur. Çünkü boş zamanlarında derin düşünebilecekleri bir yere yüzmeye çok heveslidirler. Balıklar yüzeye çıktıklarında, özellikle hayata pembe gözlüklerle baktıkları için büyülü arkadaşlar edinir.

Balık Burcu ve Enerjisi

Balık Burcu ve Enerjisi

Balık Burcu ve Enerjisi

Tüm burçların gölge enerjisi ve bu enerjinin bir ifadesi vardır. Onun gölgesinde Balıklar depresif, amaçsız ve derin duygularıyla boğulmuş olabilir. Balık burcu, gölgesinde hangi duygu ve enerjilerin kendilerine mi diğer insanlara mı ait olduğunu söyleyemeyebilir. Bu nedenle, Balık mevsimindeki sınırlar Balık tanrıçaları ve hepimiz için çok önemlidir!

Büyüleyici ve yakalanması zor Balık tarafından yönetilen Balık burcu, gölgelere girip çıkan illüzyonların işaretidir. Gerçek mi yoksa sadece bir serap mı? Balık burcu ve enerjisi sizi derinliklerine çeker ama aynı zamanda duygu okyanusunda boğulmanıza da neden olabilir. Şefkatli Balık empatiktir, temas kurduğu herkesin duygularını emer ve yansıtır. Bu, Zodyak’ın “yaşlı ruhu” dur: Son burç olarak, Balık burcunun kendisinden önceki diğer burçların enerjisini deneyimlediği söylenir.

Balık burcu ve enerjisi, ruhsal olarak derindir ama asla yüzeyi gözden kaçırmaz. Aslında bu işaret bilinçaltımızı, rüyalarımızı, hayallerimizi ve iyileşmemiş yaralarımızı yönetir. Balık burcu ve enerjisinin özü romantik, yardımsever, bilge, rahatlatıcı ve sanatsaldır. Negatif Balık burcu ve enerjisi; saf, kendine acıyan, gerçeklikten kopuk, bağımlılık yapan, kendine zarar veren ve mazoşist olabilir. Balık gezegeninin geçişi sırasında sınırlar koymalı, karşılıklı bağımlılıktan ve sorunlu ruhları kurtarmaktan kaçınmalıyız.

Balık Burcu ve Enerjisi ile Hayallerini Yarat

Balık burcu ve enerjisini aktive etmenin birinci adımı, zihninizin bir gündüz fantezisine girmesine izin vermek veya siz uyurken kendinizi daha aktif bir rüya hayatına açmaya başlamaktır. Zihninize daha önce hiç gitmediğiniz, korku veya sorumluluklarınız nedeniyle görmezden geldiğiniz yerlere gitmesine izin verin.

Balık burcu ve enerjisinden yararlanmanın 2. adımı, sahip olduğunuz bu hayal dünyasının ve vahşi hayal gücünün bir gerçeklik olabileceğine inanmanıza izin verecek kadar cesur olmaktır. Eğer onu hayal ederseniz ve gerçekleşmesi için adımlar atarsanız, hayalleriniz bolca size gelecektir. Rüya görmek, tüm su burçlarının çok rahat yapmakta olduğu bir şeydir. Her gün hayallerinde ve duygularında yaşarlar. Hava ve Toprak burçları, Balık burcu enerjisinin hayallerini takip ederken mücadele edecektir. Bu onun gücünü kullanamayacakları anlamına gelmez. Sadece bu insanların kendi iç yaratıcı dehalarının gerçek potansiyelini kavramak için daha çok çaba sarf etmeleri anlamına gelir.

Balık burcu ve enerjisinin yaptığı şey, zihninizdeki mantıksal ve akılcı sesleri kısmaktır. Balık, yaşam boyunca kendi yolundadır. Başarılı olmaya ve bu dünyada geçirdiğiniz zamanın tadını çıkarmaya gelince, Balık burcunun yaklaşımı hakkında mantıklı veya rasyonel hiçbir şey yoktur. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için hayal gücünüzü mümkün olduğunca ifade etmeyi öğrenmelisiniz. Balık burcunun yolunu kullanarak hayallerinizi takip etmenin formülü oldukça basittir; hayallerinizde sizi iyi hissettiren şeylere doğru yönelin ve bunun gerçek olabileceğine inanın.

Balık burcu, hayallerinizin peşinden gitmeniz ve yaratıcılığınızı ifade etmeniz için harekete geçiyor. Bunların hepsi çok basit bir konsepte dayanıyor; iyi hissetmek. Mantıklı olması gerekmez. Balık burcu için, mantıklı ya da mantıksız diye bir şey yok. Kendince bir davranışı sergilersin ve bunu yapmak sana iyi hissettir. Bunu kendiniz belirleyin ve sonra bu duygularla doğruların peşinden koşun.

Balık burcu ve enerjisinden en çok ne zaman yararlanabileceğinizi ve hayallerinizi gerçeğe dönüştürebileceğinizi öğrenmek için günlük burcunuzun söylediklerine sadık kalın.

Balık Burcu ve Enerjisi

Balık Burcu ve Enerjisi

Balık Burcu ve Enerjisini Arttıran Kristal Taşlar

Ametist: Ametist son derece koruyucudur ve sezgisel yeteneklere yardımcı olur. Balık mevsimi sizi her zamankinden daha açık ve hassas hissettirebilir. Ametist çevrenizdeki sezgi akışına uyum sağlamanıza yardımcı olurken aynı zamanda sizi korur.

Akuamarin: Balık bir su burcu olduğu için, akuamarin gibi sulu taşlar Balık mevsiminde sizi rahatlatıp yumuşatmaya yardımcı olur. Akuamarin, Balık mevsiminde daha fazla olabilecek duyguları yatıştırmaya da yardımcı olabilir.

Florit: Balık mevsiminde hayallerinizde kaybolmak kolay olabilir, florit bu mevsimde ihtiyaç duyduğunuzda netliği bulmanıza ve odaklanmanıza yardımcı olabilir. Yeşil florit, Balık burcu insanı stres altında iken yardımcı olabilecek bir kalp şifacısıdır.

Balık Burcu ve Enerjisiyle Nasıl Başa Çıkılır?

Balık, yaşam üzerinde birçok güzel etkiye sahiptir. Balık, Neptün aracılığıyla hayatımıza yaratıcılık, hayaller, umut, hayırseverlik ve çok daha fazlasını getirir. Neptün genellikle olumsuzluklardan çok olumlu olanı ortaya çıkarır. Balık burcu ve enerjisi, Neptün etkileşimi olduğunda birçok endişeyi gidermede yardımcı olur.

Balık burcu enerjiniz çok fazla olduğunda, arada bir hayır demenin uygun olduğunu hatırlamanız gerekir. Bu nedenle hayır derken içten içe kötü hissedebilir ve pişmanlık duyabilirsin. Ama evet dediğin diğer tüm zamanları ve bu kadar çok kişiye nasıl yardım ettiğini hatırlaman gerekir. Tüm enerjinizi ve kaynaklarınızı tüketmemek için kendinize yardım etmenin zamanı geldi.

Ayrıca Balık bazen hayata pembe renkli gözlüklerle bakar. Olaylarda ve insanlarda her zaman en iyisini görürler. Bazen Balık enerjisine çok fazla sahip olduğunuzda bunu yönetmek zor olduğundan sizi aşırıya sürükleyebilir. Gördüğünüz gerçeği bulmakta sorun yaşanabilir. Gerçeği hemen göremeyebilir, fakat yüz yüze kaldığınızda size çok sert gelebilir ve kendinizi kötü hissedebilirsiniz. Bir sisin içinde kaybolduğunuzu düşünerek hangi yolun doğru olduğunu bilemezsiniz. Bu nedenle bunu anlamak son derece zor olacaktır.

Balık burcu ve enerjisi, kolayca maddelere bağımlı hale getirebilir. Bunun sonucunda kolayca depresyona girebilir ve dünyadan uzaklaşılabilir. Çünkü onlar için kaçmak, gerçekle yüzleşmekten ya da onu anlamaya çalışmaktan daha kolaydır. Eğer böyle hissediyorsanız, üzerinde biraz çalışmanız gerekir. Korkmayın her şey yoluna girecek!

Genel olarak Balık burcu, burçlar arasında güzel bir burçtur! Balık burcu için tüm burçların bir arada olduğu burç diye söylenir. Balık burcunun hayatın farklı anlarında, her burçtan farklı kişilikleri alabilmesi nedeniyle büyüleyici bir burçtur.

Enerjinin insan ilişkisi, çevre, yaşam ve madde konularında daha fazla makaleyi Finansagi.com adresinde bulabilirsiniz.

Siz balık burcu hakkında neler düşünüyorsunuz? Balık burcunun enerjisini nasıl bulursunuz? Konu ile ilgili görüşlerinizi aşağıda bulunan yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.