• YARIM ALTIN
  1.349,00
  % -2,51
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4294
  % 0,98
 • € EURO
  8,9820
  % 0,15
 • £ POUND
  10,3601
  % 0,33
 • ¥ YUAN
  1,1472
  % 0,90
 • РУБ RUBLE
  0,0998
  % 1,17
 • BITCOIN/TL
  351277,636
  % 0,94
 • BIST 100
  1.471,39
  % -1,13

Banka Faizi ile Para Kazanmak 2021

Banka Faizi ile Para Kazanmak 2021

Banka Faizi ile Para Kazanmak

Banka faizi ile para kazanmak, günümüzde pek çok kişinin hayali. Ekonomik sıkıntıların artması sebebiyle para kazanmak zorlaştı. Elinizde hiç para yokken, kazanmak ya da paranıza para katmak zorlaşabilir. Büyük ikramiye biletiyle bile kazanmak için ilk başta bilete para vermeniz gerekiyor. Bu noktada paranın parayı çektiğini belirtebiliriz.

Banka Faizi ile Para Kazanmak

Elinizdeki paranın daha fazlasını kazanmak istiyorsanız, paranıza para katmalısınız. Bu düşüncedeyseniz, doğru yerdesiniz. Bunun için yapmanız gereken tek iey, vadeli mevduat hesabı açmak. Vadeli mevduat hesabı sayesinde, elinizdeki nakit parayı kısa süre içerisinde katlayabilirsiniz. Paranızı bankaya koyuyorsunuz. Hesap içerisinde yatırdığınız miktara göre her ay size belirli bir faiz veriyor. Bunu şu şekilde düşünebilirsiniz: Banka sizden borç alıyor ve bunu her ay faiziyle geri ödüyor.

Faiz Miktarı Değişken

Bankanın size ödeyeceği faiz miktarı, daha önce de belirttiğimiz gibi miktara göre değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda o günkü piyasa koşullarını da işin içerisine katmak gerekiyor. Bankalardaki faiz oranı değişmektedir.

Bankada paranız ne kadar çok durursa, o kadar çok kazanırsınız. Paranın bankaya borç olarak verildiği bu sistemde kazanan daima, yatırımcılardır. Bankanın size getireceği getiri sabittir. Verdiği miktarın içerisinden bir kısmını vergi olarak geri almaktadır. Bu faiz için belirli bir gün bulunmaktadır. Eğer paranızı o günden önce çekerseniz, bankanın vereceği faizi alamazsınız. Dilerseniz paranızın üzerine para ekleyebilirsiniz. Ancak onun için de bankanın belirlemiş olduğu bir gün var. Bu sebeple bu noktalara karar verirken, nakit ihtiyacınızı ve bütçenizi her zaman göz önünde bulundurun. Bankaya ne kadar çok para yatırırsanız, bankanın size vereceği faiz de o kadar fazla olacaktır. Buna bağlı olarak da her ay paranız katlanarak artacak, kazanan siz olacaksınız.

Bunun için ilk olarak en yüksek faizi veren bankaları araştırmalısınız. Bu bankalar paranızı daha çok katlamanıza yardımcı olabilir. Banka faizi ile para kazanmak sanılanın aksine kolaydır. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi, elinizde hiçbir şey yoksa para kazanmanız biraz zor olabilir. Bir miktar birikiminiz ile işe başlamak her zaman daha kolaydır.

Bu yazı Finansagi.com’un özgün içeriğidir. kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.