• YARIM ALTIN
  1.349,00
  % -2,51
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4294
  % 0,98
 • € EURO
  8,9820
  % 0,15
 • £ POUND
  10,3601
  % 0,33
 • ¥ YUAN
  1,1472
  % 0,90
 • РУБ RUBLE
  0,0998
  % 1,17
 • BITCOIN/TL
  353075,208
  % 2,01
 • BIST 100
  1.471,39
  % -1,13

Banka Kredi Kartı Vermiyor(% 100 Kesin Çözüm)

Banka Kredi Kartı Vermiyor(% 100 Kesin Çözüm)

Kredi kartı başvurularında bankaların talep ettiği bazı kriterler bulunmaktadır. Bu kriterleri karşılamıyor olmanız durumunda yapacağınız kredi kartı başvurusu red cevabı alır. Peki, Banka kredi kartı vermiyor sorunu yaşayanlar için bir kesin çözüm var mı?

Elbette ki çeşitli yöntemler ile kredi kartı almanız mümkün olabilmektedir. Gelirinizin olması sizin için başvuruda olumlu yanıt almanızda etkili olacaktır. Ancak geliri olmayan özellikle ev hanımlarına kredi kartı veren bankalarda mevcut. Ancak bunun içinde kredi notu yüksek olması önemlidir. Bu nedenle kredi kartı başvurusu için banka seçimini doğru yapıyor olmanız oldukça önemlidir.

Kredi Kartı Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Kredi kartı alabilmek için sicilinizin temiz olması gerekmektedir. Eğer siciliniz bozuk ise sicilinizi temizlemeli, gelir durumunuzu bildirmeli, ödenmemiş faturalarınız ödenmeli, istediğiniz kredi kartı ile geliriniz aynı seviyede olmasına dikkat edilmelidir.

Maaşınızı aldığınız bankadan kart talebinde bulunun ve bankadan cevap bekleyin. Bu işlemleri yaptığınız takdirde büyük bir olasılıkla kart başvurunuz onaylanacak.

Burada dikkat etmeniz gereken önemli bir husus bulunmaktadır. Çok sık ve aynı anda birkaç bankaya birden kredi kartı başvurusu yapmanız findeks kredi notunuza olumsuz etki yapacaktır. Kredi kartı değerlendirmeleri için kredi notu önemli olduğundan dolayı bu hatayı yapmamanızı öneririz.

Maaş Aldığım Banka Kredi Kartı Vermiyor

Banka Kredi Kartı Vermiyor(% 100 Kesin Çözüm)

Banka Kredi Kartı Vermiyor(% 100 Kesin Çözüm)

Maaş aldığınız banka size kredi kartı vermiyor ise bankaya gelirinizi belirtmemiş olabilirsiniz. Özellikle yeni işe giren kişilerin maaş aldıkları bankadan hemen kredi kartı almaları mümkün olmayabiliyor. Siz buna rağmen maaş aldığınız bankadan kredi kartı alamıyorsanız bunun nedenlerinin başında kredi kartı üst limite ulaşmış olmanız olabilir.

4000 TL maaş alıyorsanız ve 13000 TL’lik kartınız varsa maaş üstünlüğü oluşur. Kart talebiniz reddedilir. Kırmızı kalem durumunuz olabilir ya da kara listeye düşmüş olabilirsiniz. Bu durumlarda da banka kredi kartı vermez.

Kara Listede İken Kredi Kartı Alınır mı?

Bankalarda gecikmeye düşen borçlarınızı yasal takibe düşmeden ödemeniz gereklidir. Yasal takibe alınan borçlar nedeniyle kırmızı kalem yiyerek kara listeye alınabilirsiniz. Sicili bozuk olana kredi kartı veren bankalar da elbette var. Ancak bunun için çoğu zaman teminat talep edilmektedir.

Şayet mevduatınız ya da teminat verebilecek durumunuz mevcut ise bankanıza ileterek kara listedeyken kredi kartı almanıza olanak tanıyabilirler. Bunun dışında kredi kartı almanız neredeyse imkansıza yakındır.

Kara listeden çıkmak ve yeni bir işlem yapmak için 5 sene geçmesi gerekmektedir. 5 sene geçmiş olsa dâhi bankalar geçmiş sicilinizi inceleyerek yine başvurunuzu olumsuz yanıt verebilir. Böyle durumlarda maaş aldığınız banka biraz daha tolerans gösterebilmektedir. Bankanız gelirinizi görüp size istediğiniz kredi kartını onaylayabilir.