• YARIM ALTIN
  1.339,00
  % -0,22
 • AMERIKAN DOLARI
  7,3449
  % -0,24
 • € EURO
  8,8821
  % -0,30
 • £ POUND
  10,2563
  % -0,37
 • ¥ YUAN
  1,1355
  % -0,18
 • РУБ RUBLE
  0,0995
  % -0,23
 • BITCOIN/TL
  361333,293
  % 1,94
 • BIST 100
  1.528,82
  % 0,09

Banka Kredi Ödeme Saati

Banka Kredi Ödeme Saati

Banka Kredi ödeme saati aynı kredi kartları gibidir. Kredi kartlarının da, kredilerinde belirli bir ödeme günü bulunmaktadır. Kredi kartlarındaki ödemeleri dilerseniz, bütün borcunuzu kapatacak şekilde yapabileceğiniz gibi, asgari ödemesini de yapabilirsiniz. Ancak kredi ödeyecekseniz, bu ödeme şekillerini kullanamazsınız. Bankanın size aylık olarak belirttiği ödeme miktarını ödemek durumundasınız. Kredi ödemelerinizi bankalardan ve ATM’lerden gerçekleştirebilirsiniz. ATM’lerden yapacağınız ödeme işlemleri için 7 gün 24 saat boyunca ATM’leri kullanabilirsiniz.

İnternet üzerinden yapacağınız ödeme işlemlerinde de herhangi bir saat sınırlaması bulunmamaktadır. İşleminizi kredinizin son ödeme günü saat 23.59’a kadar gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bazen ATM’ler hasarlı, internet sayfaları sorunlu olabilir. Bu sebeple, ödeme işlemlerinizi bu kadar geçe bırakmamanızı öneriyoruz. Aksi durumda, ödemeniz gecikecek ve bankanız size uyarı gönderecektir.

Banka Kredi Ödeme Saati Kaçtır ?

Kredinin Ödemesi Gecikirse Ne Olur?

Kredi, günümüzün en çok tercih edilen ekonomik yöntemidir. Pek çok kişi yatırım yapmak, borçlarından kurtulmak ya da ekonomik sıkıntılarını çözmek için, kredi kullanmaktadır. Bilindiği üzere kredi toplu bir şekilde alınır, taksit taksit ödenir. Bu noktada ödemeye çok dikkat etmelisiniz. Aksi durumda, ödeme zamanını geçirir ya da düzensiz ödeme yaparsanız, kredi notunuzu olumsuz olarak etkileyebilirsiniz.

Kredinizin ödeme zamanını geçirirseniz, bu durumda bankanız sizinle iletişime geçecektir. Çünkü sistem üzerinde ödeme yapmanız gereken tutar, gecikmeye girecektir. Takibe alındığınız banka tarafından sürekli aramalara ve mesajlara tabi tutulacaksınız. Bankalar yasal takip sürecini henüz başlatmasa da ne yazık ki,  BDDK tarafından kredi notunuz düşürülecektir. Kredi notunuz düştüğünde ise siciliniz olumsuz olarak etkilenecektir. Bu da tekrar kredi çekmenize ya da kredi kartı çıkarmanıza büyük bir engel olacaktır.

Kredi Ödeme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Belirtmemiz gereken en önemli nokta, kredi çekiyorsanız, ödemelerinizi bütçenize göre ayarlamanız. Kredi borçlarının kesinlikle eksiksiz ve zamanında ödenmesi gerekmektedir. Kredi notunuzu da düzgün bir seviyede tutmanız için ödeme miktarınıza ve zamanına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ödeme işlemlerini kesinlikle son güne bırakamamalı ve düzenli olarak yapmalısınız. Bu şekilde hem borcunuz azalacak hem de kredi notunuzu yüksek bir seviyede tutacaksınız.

Bu yazı Finansagi.com’un özgün içeriğidir. kaynak gösterilmeden yayımlanamaz