• YARIM ALTIN
  2.233,00
  % 3,22
 • AMERIKAN DOLARI
  12,4902
  % 3,08
 • € EURO
  14,1202
  % 4,02
 • £ POUND
  16,6855
  % 3,24
 • ¥ YUAN
  1,9380
  % 2,96
 • РУБ RUBLE
  0,1652
  % 1,77
 • BITCOIN/TL
  685900,708
  % 3,20
 • BIST 100
  1.776,41
  % -2,35

Birinin Beni Sevdiğini Nasıl Anlarım?

Birinin Beni Sevdiğini Nasıl Anlarım?

Bir kişinin size karşı nasıl duygular beslediğini anlamak için açık olmak ve aniden sormak zorunda değilsiniz. Bunu öğrenmek için kişinin beden diline biraz daha dikkat etmeniz yeterli olacaktır. O kişinin jest ve mimikleri hakkında çok şey ortaya çıkaracaktır. Birinin sizi sevdiğini anlamak için onun hareketleri inceleyerek sonuca varabilirsiniz. Siz de birinin beni sevdiğini nasıl anlarım diyorsanız yazımızı okuyun.

1. Yan yana oturduğunuzda aranızdaki nesneleri kaldırmaya çalışıyorsa sizden hoşlanıyordur.

Sevdiğiniz biriyle iletişim kurmaya çalışırken aranızdaki tüm fiziksel nesneleri kaldırma ihtiyacı hissedersiniz. Örneğin bir koltukta yan yana otururken aranızda çanta, yastık olabilir. Eğer yanınızdaki kişi çantayı veya yastığı aranızda tutuyorsa muhtemelen sizden hoşlanmıyordur, ancak çantayı veya yastığı kaldırıyorsa büyük olasılıkla sizden hoşlanıyordur.

2. Kişisel alan herkes için çok önemlidir. Size yaklaşan insanlar sizin tarafınızdan sevilmek istiyor.

İnsanın bilinçaltında, sevdikleri kişilere fiziksel olarak daha yakın olmak ve sevmedikleri kişilerden de daha uzak durmak isterler. Bu davranış modeli, kişisel alanını diğer insanlardan koruma dürtüsüyle bağlantılıdır. Sizin kişisel alanınızı girip sizinle yüz ve el hareketleriyle iletişime geçmek isteyen kişiler size karşı kayıtsız değildirler.

3. Birisiyle konuşurken ayaklarına bakın. İşaret ettikleri yön size bilgi verebilir.

Beden dili söz konusu olduğunda kesin işaretlerden biri de ayakların işaret ettiği yöndür. Bir kişi başka biriyle konuşuyorsa ancak ayakları size doğru dönükse bilinçaltında dikkatinizi çekmeye çalışıyorlar demektir. Bu işaretin genellikle ilk başlarda ortaya çıkar. Önce kişinin ayakları sevdiği insana doğru hareket ve zamanla diğer tüm sempati belirtilerini gösterir.

4. Kaşları yükseltmek gözden kaçmamalı.

Eğer sizi seven birisi sizi selamlıyorsa o kişi istemsiz şekilde kaşlarını yükseltecektir. Size karşı ne kadar yoğun duygular besliyorlar kaldırılan kaşlar o kadar görünür olur. Ancak bu kaş hareketini algılamak zor olabilir ve kolayca gözden kaçabilir. Sevdiğiniz kişinin de sizi sevdiğini anlamak için onunla konuşurken kaş hareketlerine dikkat etmelisiniz. Birinin beni sevdiğini nasıl anlarım diyorsanız bu hareketlere daha çok dikkat etmelisiniz.

birinin beni sevdiğini nasıl anlarım

5. Yakınınızdaki biri sırtını abartılı şekilde dik tutuyorsa veya ayakta duruyorsa bu kişi dikkatinizi çekmeye çalışıyor olabilir.

Erkekler sevdikleri bir kadınla iletişim kurarken bilinçaltında sırtlarını düz tutma, daha dik durma eğilimindedirler. Bu şekilde kendisinin tüm güçlü özelliklerini gösterir ve normalinden biraz daha uzun boylu gözükür. İlk bakışta, kendini sizden uzaklaştırmaya çalışıyor gibi görünebilir fakat tam tersidir.

6. Biri size samimiyetsiz iltifatlar ediyorsa bu kişiye dikkat edin.

Birçok insan, sevdiği kişilere basit bir nedenden dolayı iltifat edemiyor. Size iyi yönlerinizi hatırlatmaları gerekmeyecek kadar mükemmel olduğunuzu düşünüyorlar. Size iltifat ettikleri zaman işte aynı sebepten ötürü zorlanmış ve hatta samimiyetsiz hissediyorlar. Sizden hoşlanan birisi, sizin iyi göründüğünüzü bildiğinizi düşünür. İltifat etmekten rahatsız olurlar ve bazen saçmalayabilirler.

7. Biriyle yürürken yanınızdaki kişinin konumuna dikkat edin.

Bir kişi sizin önünüzde yürürse psikolojik açıdan kendilerini daha çok önemsediği ve sizinle pek ilgilenmediği anlamına gelir. Bir kişi arkanızdan yürümeyi tercih ediyorsa sizden hoşlanma ihtimali vardır. Ama eğer birlikte yürürken sizinle aynı hüzü sürdürüyorlarsa bu, o kişinin sizi sevdiğine kesin bir işarettir.

8. Bir kişinin ne sıklıkta göz kırptığına dikkat edin.

Biriyle yüz yüze konuşurken sizden hoşlandığını anlamak için göz kapaklarına dikkat etmeniz size bazı konularda işaretler verebilir. Sizden hoşlanan bir kişi sizinle konuşurken daha az sıklıkta göz kırpacaktır. Bu sizi daha çok görmeye ve daha dikkatli dinlemeye çalıştığına yorumlanabilir. Eğer çok fazla göz kırpıyorsa size karşı bir şeyler hissetmiyor olabilir.

9. Erkekler genellikle sevdikleri kadının önünde el hareketleriyle hislerini açığa çıkartabilir.

Erkekler sevdikleri kadınlarla konuşurken el kol hareketlerine dikkat ederler. Vücut hareketleriyle kendini güçlü bir erkek gibi göstermeye çalışırlar, hem de olduğunda daha fazla şekilde. Örneğin bir erkek bir kadınla konuşurken ellerini iki leğen kemiğine koymuş şekilde göğsünü öne çıkararak konuşmaya çalışıyorsa bu o kadından hoşlandığını ve ona mesaj vermeye çalıştığını anlamına gelir. Kimi zamanlarda bu hareket erkeğin kibirli olduğunu kadına hissettirebilir. Eğer elleri cebinde ya da yana salık şekilde duruyorsa konuştuğu kişiye bir mesaj verme eğiliminde olmadığı açıktır.

Beğendiğiniz ya da hoşlandığınız kişinin size karşı hangi duygularda olduğunu anlamak için onun hareketlerine, jest ve mimiklerine dikkat ettiniz mi? Yorumlarda belirtin.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.