• YARIM ALTIN
  2.432,00
  % 4,33
 • AMERIKAN DOLARI
  13,4228
  % 4,62
 • € EURO
  15,1963
  % 4,91
 • £ POUND
  17,8103
  % 4,32
 • ¥ YUAN
  2,1019
  % 4,61
 • РУБ RUBLE
  0,1806
  % 5,02
 • BITCOIN/TL
  770763,411
  % 2,04
 • BIST 100
  1.809,65
  % 0,05

Burgan Bank (Bonus) Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

Burgan Bank (Bonus) Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

Burgan bank son zamanlarda aktif ettiği avantajlı uygulamalarıyla dikkatleri üzerinde toplayan ve Bonus özellikli kredi kartı sunmasıyla oldukça yoğun bir kitleye hitap eden banka özelliği taşımaktadır. Bankanın ayrıca kredi notu düşüklere kredi vermesi, kredi notu düşük olanlara kredi kartı vermesi gibi özelliklere de sahip olmasıyla, son derece avantajlı bir banka olduğu görülüyor. Sizlerde bankanın sunduğu Bonus kredi kartını alabilir ve acil ihtiyaçlarınızı bu kart ile giderebilirsiniz. Burgan Bonus kredi kartı başvuruları, tüm şubeler üzerinden ve resmi internet sitesinden yapılmaktadır. Fakat kredi kartını aldıktan sonra, kredi kartı şifresi nasıl alınır gibi sorulara bu yazımızda yanıtlar vereceğiz. Burgan bonus kredi kartının şifresini almak istiyorsanız, bu yazımızı mutlaka okuyunuz.

Burgan Bank Kart Şifresi Alma

Burgan Bank bonus kredi kartıyla, sizler tamamen bonus özellikli bir kredi kartına sahip oluyorsunuz. Bu kart ile tüm alışverişlerinde para puanlar kazanıyor ve bonus kampanyalarından yararlanıyorsunuz. Burganbank bonus kredi kartını aldıktan sonra şifre almak istiyorsanız, bunun için 2 farklı yöntem vardır diyebiliriz. Bunlardan bir tanesini SMS ile kart şifresi almaktır. SMS bankacılığı ile sizlerde kısa bir süre içerisinde Burgan Bonus kredi kartınıza şifre alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlem, cep telefonunuzun mesaj yazma alanına girip kartınıza koyacağınız 4 haneli bir şifre ve boşluk bırakarak kartınızın son 4 hanesini 8222’ye gönderiniz. Banka gönderilen bu SMS için sizlerden herhangi bir ücret ödemesi almayacaktır. Fakat cep telefonunuz güncel değilse, mutlaka güncel olmalıdır. Aksi halde kart şifreniz cep telefonunuz güncel olmadığı için gelmez. Yani şifrenizi sizler belirliyorsunuz diyebiliriz. Fakat hiçbir şekilde art arda numaralı bir şifre, doğum tarihi vb gibi özel bilgilerden oluşan parolalar koyulması yasaktır.

Burgan Bank Kredi Kartı Şifre Alma

SMS yöntemi herkes tarafından tercih edilen bir yöntemdir ve herhangi bir zahmeti, ücreti olmadığı için sıklıkla tercih edilmektedir. Sizlerde bu yöntem ile kısa bir süre içerisinde kredi kartınıza şifre alabilirsiniz. Bunun dışında bir diğer yöntem daha bulunmaktadır. Müşteri hizmetleri ile şifre alma, sizlere aktaracağımız oldukça kolay bir yöntemdir. Bankanın aktif olarak kullandığı müşteri hizmetleri numarası 0850 222 8 222’dir ve günün her saatinde ücretsiz olarak sizlere hizmet vermektedir. Bu numarayı arayarak da şifre talep edilebilmektedir. Müşteri hizmetlerine girdikten sonra gerekli tuşlamaları yapmak için ilgili alana yönlendirmeniz yapılacaktır. İlgili tuşlamaları yaptıktan sonra sizlerin kredi kartı numarası istenir. Daha sonra iki kez şifre girmeniz talep edilir ve şifre oluşturulur. Bu yöntem ile Burgan Bonus kredi kartınıza şifre alabiliyorsunuz. Kart şifre belirleme kuralları, SMS şifre alma yöntemindekinin aynısıdır ve kesinlikle kolay şifre kabul edilemez. Kartınızın şifresini aldıktan sonra, aktif olabilmesi için mutlaka ATM cihazına bir kez takmanız gerekiyor.

Burgan Bank Bankamatik Kartı Şifre Alma

Burgan Bank hesabı açtıysanız, sizlere aktif olarak hesap kartı verilmektedir. Bu karta halk arasında Bankamatik kart ismi de verilmektedir. Sizler eğer Burgan Bank’ın hesap kartına sahipseniz yukarıdaki iki yöntemle kart şifrenizi alabilirsiniz. Buna ek olarak ATM cihazlarından da hesap kart şifresi alınmaktadır. Kartınızı ATM’ye taktığınız zaman sizlerden güvenlik soruları ve kart şifresi talep edilir. İlgili alanda gerekli tuşlamaları yaptıktan sonra kart şifrenizi belirlemiş olursunuz. Şifre belirlendikten sonra kartı bir kez tak çıkar yapmanız gerekiyor. Daha sonra kartınız otomatik olarak şifre belirlemesine tabi tutuluyor. Buna ek olarak Burgan Bank internet sayfası üzerinden de kart şifresi alınmaktadır. Yalnız bunun için internet bankacılığı sisteminin aktif olma şartı mevcuttur. Bankamatik kart şifresi kuralları geçerlidir ve art arda rakamlardan oluşan ve doğum tarihi gibi özel bilgiler için şifreler kabul edilemez. Tüm yöntemler ile kart şifrenizi belirleyebilir ve Burgan Bank bankamatik kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Kartınızın şifresi 6 ayda bir güncelleme isteyebilmektedir.

BurganBank Kart Şifremi Unuttum

BurganBank müşterilerinin başına en çok gelen sorunlardan bir tanesi de unutulan kart şifreleridir. Eğer sizler kart şifrenizi unuttuysanız ve 3 kez yanlış girerseniz kartınız geçici olarak bloke olmaktadır. Böyle bir durumda izlemeniz gereken adımların olduğunu söylemek isteriz. Bunlardan bir tanesi bankanın müşteri hizmetleri numarası olan 0850 222 8 222 numarasını aramak ve kart şifremi unuttuysanız dediği zaman gerekli tuşlamayı yapmaktır. Bu durumda otomatik olarak bazı bilgiler istenir ve kart şifreniz belirlenir. Ayrıca bankanın müşteri temsilcisine bağlanarak da kart şifrenizi belirleyebilirsiniz. Buna ek olarak kart şifrenizi belirlemek için internet bankacılığı hizmeti de vardır. İnternet bankacılığı ile kart şifrenizi güncelleyebilirsiniz. Bu iki yol dışında herhangi bir yöntem yoktur. Yalnız banka şubesine giderek de kart şifresi güncellenmektedir. Fakat banka çalışanları sizleri 0850 222 8 222 numaralı hatta yönlendiriyor ve kart şifrenizi oradan almanız gerektiğini aktarıyorlar. Bu yüzden cep telefonunuzdan ücretsiz olarak 0850 222 8 222 numaralı hattı arayınız ve şifreyi alınız.

Burgan Bank SMS İle Kart Şifresi Alma

Bankanın sunduğu hizmetlerin en başında SMS bankacılığı gelmektedir. Bu bankacılık sistemine göre kart şifrenizi otomatik olarak kısa bir mesaj ile belirleyebiliyorsunuz. Bunun için bankanın sunduğu numaraya kısa mesaj göndermek yeterlidir. Bu işlem için öncelikle cep telefonunuzun mesaj yazma alanına giriş yapıp, kredi kartınıza koyacağınız 4 haneli bir şifre ve boşluk bırakarak kartınızın son 4 hanesini 8222’ye gönderiniz. Bu işlemden sonra kart şifreniz belirlenmiş olacaktır. Kart şifrenizi peşi sıra gelen numaralar koymak ve özel bilgiler içeren sayılar koymak kabul edilmez. Bu yüzden kolay bulunabilir şifreler koymayınız. Kart şifresi belirlendikten sonra ise en yakında olan ATM şubesine giderek kartınızı bir kez ATM’ye takip çıkarınız. Bu işlemden sonra artık kartınızı yeni şifreniz ile kullanabilirsiniz. Ayrıca kart şifrenizi en az 6 aylık süreler içerisinde güncellemeniz gerekmektedir. Bu sizlerin kart şifrelerinin çalınmaması için oluşturulan bir güvenlik yöntemidir diyebiliriz.

Burgan Bank Kredi Kartım ATM’de Sıkıştı Ne Yapmalıyım?

Burgan Bank kredi kartı veya hesap kartı kullanan vatandaşların en çok karşılaştığı sorunlardan bir tanesini de, ATM şubelerinde kartlarının sıkışmasıdır. Böyle bir durumda kartınızı geri alabilmek için banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Kartınız sıkıştığı zaman tek çözüm budur ve bunun haricinde bir yöntem söz konusu değildir. İlk olarak banka şubesine giderek gişeye, kartınızın sıkıştığını söyleyeniz. Daha sonra kartınız banka şube çalışanları tarafından alınmaktadır. Kısa bir işlem ile yaklaşık 10 dakika içerisinde sizlere geri verilmektedir. Fakat sizlerden o sıra yeni bir şifre girmeniz istenebilir. Bu durumda yeni bir şifre belirleyiniz ve kartınızı geri alınız. Bankamatikte sıkışan kartın dışında, ATM’lere yanlış kart şifresini yazdığınız zaman da aynı durumla karşılaşırsınız. 3 kez yanlış girişte, ATM kartınızı bir daha geri vermez ve aynı adımları uygulamanız gerekmektedir. Bu yüzden kart şifrelerinizi mutlaka doğru giriniz.

 

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.