• YARIM ALTIN
  1.618,00
  % 1,30
 • AMERIKAN DOLARI
  8,8602
  % 1,11
 • € EURO
  10,3844
  % 0,69
 • £ POUND
  12,1233
  % 0,60
 • ¥ YUAN
  1,3707
  % 1,05
 • РУБ RUBLE
  0,1215
  % 0,64
 • BITCOIN/TL
  377185,153
  % -2,21
 • BIST 100
  1.382,23
  % -1,37

Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Nedir

Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Nedir

Finansagi.com Büro yönetimi programından mezun ve şuan çalışan birisi olarak bölümle ilgili tüm bilinenleri sizlere paylaşıyor olacağım. Büro yönetimi ve sekreterlik bölümü iş hayatında büro personeli işlerini yürüten kişi yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Büro yönetimi ve yönetici asistanlığı ne kadar maaş alır , büro yönetimi ve yönetici asistanlığı nedir gibi sorularınıza yanıt veriyoruz.

Büro yönetimi ve sekreterlik bölümünü okumak isteyenler için bölümünü mezunu olarak tüm avantaj ve dezavantajlarını en sade haliyle anlatıyor olacağım. Bölümün genel olarak devlet ve özel üniversitelerde 2 yıllık önlisans programı bulunmakta. Zamanında büro yönetimi ve sekreterlik 4 yıllık fakülte eğitimi Gazi Üniversitesinde veriliyordu. Fakat bölüm genelde 2 yıllık önlisans programı olarak okutulmaktadır. Peki Büro yönetimi nedir ne iş yapar ? Büro yönetimi ne demek ? Büro yönetimi mezunları nerede çalışır ?

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Nerelerde Çalışır

Büro yönetimi ve yönetici asistanlığı okuyanlar özel sektörde ve kamuda birçok iş imkanına sahiptir. Özel sektörde genelde büro personeli olarak işe başlayan mezunlar kendilerini geliştirirlerse sağlık sektöründe büro yönetimi ve tıbbi sekreterlik alanında bile çalışabilirler. Özel işletmelerde çalıştıkları alanları ve unvanlar aşağıdaki gibi olmaktadır: muhasebe, tüm işletmelerde büro personeli, yönetici asistanı, sekreter vb. Peki büro yönetimi ve sekreterlik kpss sınavına girebiliyor mu ?

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Hakkında Bütün Bilgiler

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Nerelerde Çalışır ? Kamuda ise KPSS sınavına girerek ataması en yüksek olan bölümlerden birisi olarak devlet memuru olabilirsiniz. Kamuda bu bölümden mezun olan kişiler genelde üniversitelerde, belediyelerde ve bakanlıklarda görev alıyorlar.

Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Maaşları Ne Kadar

Bölüm mezunlarının en çok merak ettiği konulardan birisi olarak büro yönetimi ve sekreterlik maaşları nedir ? Önlisans programından mezun olup özel sektörde belli bir alanda uzmanlaşmış olan kişiler öğrenim gördüğü süre boyunca bilgisayar office programları ve yabancı dil konusunda kendini geliştirebilirse çok iyi maaşlarla işe başlayabilirler. Yönetici asistanı nerelerde çalışır ? Bildiğiniz üzere yönetici asistanlığı evrensel bir meslektir. Ve dünyanın neresine giderseniz gidin kuralları değişmez yeterki siz işinizi düzgün yapın ve yöneticinizi asiste edebilin.

Üst düzey şirketlerde yönetici asistanları asgari ücretin 2-3 katı aldığını biliyorum. Fakat sıradan bir muhasebe ya da büro personeli olursanız yaklaşık olarak asgari ücretin bir miktar üzerinde maaş alırsınız.

Büro yönetimi ve sekreterlik hakkında bilgi almak için yazımızı okumaya devam ediniz…

İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü Hakkında Bütün Bilgiler

Yönetici Asistanı Olmak İçin Hangi Eğitim Alınmalıdır

Öğrencilerin aklındaki sorulardan bir diğeri ise yönetici asistanı olmak için hangi eğitim alınmalıdır, yönetici asistanı nedir nasıl olunur ? Yönetici asistanı olmak işletmelerde büro personeli olarak çalışmak için özel yada devlet üniversitelerinde önlisans programlarını bitirerek çalışmaya başlayabilirsiniz. Yönetici asistanı olmak için sadece büro yönetimi bölümünü okumanıza gerek yoktur. Özel sektörde kendinizi geliştirirseniz farklı bölümlerden mezun olsanız bile yönetici asistanı olabilirsiniz. Ama istihdam edilirken önceliğin bölüm mezunlarına verilceğini düşünüyorum.

Yönetici Asistanı Görevleri Nelerdir

Yönetici asistanı görevleri nelerdir  ? Kamuda yönetici asistanı diye bir unvan bulunmamaktadır. Fakat atanacağınız kuruma göre özel kalem vb. kadrolar bulunmaktadır. Özel sektörde yönetici asistanları yöneticisinin günlük iş akışını programlar ve asiste eder. Yöneticisinin bütün toplantılarını, seyahat ve otel rezervasyonlarını yönetir. İşletmelerde bu tür kadrolar büyük gizlilikle yürütülmesi gereken görevlerdir.

Büro yönetimi ve sekterlik mezunları dgs sınavına girebilir mi ? Bölümden mezun olanlar öğrenimlerini dikey geçiş sınavıyla 4 yıllığa tamamlayabilirler. Aşağıda büro yönetimi dgs bölümleri yer almaktadır:

 • Halkla ilişkiler
 • Halkla ilişkiler ve reklamcılık
 • Halkla ilişkiler ve tanıtım
 • İşletme bilgi yönetimi
 • Reklamcılık ve halkla ilişkiler
 • Sağlık yönetimi
 • Yönetim bilişim sistemleri

Bunların dışında açıköğretim fakültelerindeki diğer programlara göz atabilirsiniz.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.