• YARIM ALTIN
  1.349,00
  % -2,51
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4294
  % 0,98
 • € EURO
  8,9820
  % 0,15
 • £ POUND
  10,3601
  % 0,33
 • ¥ YUAN
  1,1472
  % 0,90
 • РУБ RUBLE
  0,0998
  % 1,17
 • BITCOIN/TL
  347673,213
  % -2,83
 • BIST 100
  1.471,39
  % -1,13

Cep Telefonuna Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır? 2021

Cep Telefonuna Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır? 2021

Artık birçok banka üzerinden cep telefonuna para gönderme işlemi yapılabiliyor. Bankalar, müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik hizmetler verebilmek adına yeniliklerden ve teknolojinin gücünden yararlanıyor. Cepten para gönderimi ise yakın zamanda verilmeye başlanan bir hizmet olup, son derece pratik ve avantajlı bir işlemdir. Bu işlem bilinenin aksine oldukça kolay ve konforludur.

Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Cep bankacılığının gelişi ile birlikte banka kullanıcılarının büyük bir kısmı, bulunduğu her yerden pek çok işlemi yerine getirebilir hale geldi. Cep bankacılık işlemlerinde verilen hizmetler ise, gün geçtikçe güncellenmeye devam ediyor. Cep telefonuna para gönderme işlemi ise son zamanlarda oluşturulan hizmet içeriklerinden yalnızca biri. Oldukça konforlu ve pratik bir işlem olmasına rağmen, müşteriler tarafından bilinmeyişi sebebiyle, tam anlamıyla kullanılamıyor.

Cepten para gönderiminin yapılabilmesi için, öncelikle gönderim yapılacak kişinin bankalardan herhangi biri üzerinde hesabının bulunması gerekiyor. Ancak kişinin herhangi bir banka hesabı bulunmuyorsa, bu durumda kredi kartına da para gönderimi yapılabilmektedir. Cebe havale yapmak için gereken bir diğer unsur ise, kişinin güncel cep telefonunun bankasında bulunuyor olmasıdır. Bankada güncel olmayan bir numaranın bulunması durumunda havale gerçekleştirilemeyecektir.

Cep telefonu üzerinden havale gönderimi bankamatik ya da internet bankacılığı üzerinden yapılabilmektedir. Bunun için internet bankacılığı ya da bankamatik üzerinde yer alan butonları kullanarak havale yöntemini tercih etmesi gereklidir. Bu adım sonrasında kişilerin karşısına hesap numarasına, İban numarasına ya da cep telefonu numarasına havale seçenekleri gelecektir.

Cep telefonu vererek havale yapmak isteyen banka kullanıcıları, göndermek istediği kişinin numarası ve para miktarını girmelidir. Sonrasında ise işleme onay verilmesi ile birlikte gönderim tamamlanacaktır. Bazı bankalar kısa mesaj özelliği ile de havale hizmeti sunabilmektedir. Bu bankaların belirtilen numarasına gönderim yapılacak kişinin numarası, para miktarı ve cepbank şifresi girilerek havale gerçekleştirilebilmektedir.

Cep Telefonuna Gelen Havale Nasıl Çekilir?

Cep Telefonuna Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

Cep Telefonuna Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

Telefon numarasına para gönderme sonrasında, gönderim yapılan kişi hiçbir zorluk yaşamadan parasını çekebileceklerdir. Havale sonrasında algoritmalar üzerinden gönderim yapılan kişinin hesabına kolayca ulaşılacaktır. Daha sonra var olan hesaba, gönderilen para miktarı işlenecektir. İşlem sonrasında bankamatiklere giden kullanıcı, kart aracılığıyla dilediği para miktarını kolayca çekebileceklerdir.

Cep Telefonuna Para Gönderimi Ücretli Mi?

Bu işlem ile para gönderme standart ücretlere tabiidir. Her banka havale işleminde farklı ücret kesintisi yaptığı için, ücret hakkında detaylı bir bilgi verilmesi mümkün değildir. Özellikle havale işleminde banka aynı ise herhangi bir kesinti olmazken, farklı banka ise belirli bir ücret kesintisi yapılabilmektedir. Bazı bankalar karşı banka ne olursa olsun, herhangi bir kesinti yapmamaktadır. Bu nedenle kullanıcıların, banka havale ve EFT işlem ücretlerini incelemesi gerekecektir.