• YARIM ALTIN
  1.346,00
  % 0,22
 • AMERIKAN DOLARI
  7,3446
  % -0,25
 • € EURO
  8,9050
  % -0,15
 • £ POUND
  10,2953
  % -0,14
 • ¥ YUAN
  1,1347
  % -0,26
 • РУБ RUBLE
  0,0995
  % -0,22
 • BITCOIN/TL
  352780,266
  % -1,09
 • BIST 100
  1.528,82
  % 0,09

Cepbank Nasıl Kullanılır?

Cepbank Nasıl Kullanılır?

Cepbank Nasıl Kullanılır?

Günümüzde bankacılık adı altında en çok sorulan soruların başında, Cepbank nedir? Cepbank nasıl kullanılır? soruları gelmektedir. Bir kişinin cep telefonu numarası ile para gönderme işlemine Cepbank denilmektedir. Bu sistem sayesinde cep telefon numarası dile, dilediğiniz zaman, dilediğiniz kişiye istediğiniz miktarı gönderebilirsiniz. Kısa mesaj olarak bir kod bulunmaktadır. Bu kod sayesinde para transferi sorunsuz bir şekilde gerçekleşir. Bankanın en yakın bankamatiğinden gönderilen para çekilir. Bazı bankalar bu işlemi hiçbir komisyon almadan gerçekleştirirken, bazı bankalar da belirli bir miktar işlem ücreti almaktadır.

Cepbank Nasıl Kullanılır

Cepbank hizmetini kullanmak istiyorsanız, kullandığınız bankanın size bu hizmeti sunabiliyor olması gerekmektedir. Ancak telaş etmeyin. Ülkemizde bulunan bankaların büyük bir kısmı, Cepbank hizmetini kullanıcılara sunmaktadır. Para banka hesabından çıktıktan sonra istediğiniz kişinin hesabına gönderilir. Parayı gönderdiğiniz kişi ise, kod sayesinde bu parayı kendisine en yakın ATM’den çekebilir.

Para Gönderme İşlemi

Cepbank ile para gönderme işlemi yapmak istiyorsanız, sizin için sıraladığımız adımları uygulamalısınız. Bu sistem sayesinde para gönderme işlemi artık çok basit! Yapılması gereken şey cep telefonunuz ya da bilgisayarınız aracılığıyla para transferi yapmak. Cep telefonunuzdan ya da bilgisayarınızda, bankanızın internet şubesine girin. Burada cebe havale kısmını seçin. Belirttiğimiz isimler ne yazık ki her bankada aynı değildir. İsimler de değişiklik olabilir. Size en yakın gelen seçeneğe tıklayın.

Göndermek istediğiniz miktarı belirleyin. Alıcının cep telefonu numarasını girin ve işlemi tamamlayın. İşte bu kadar! Ancak bazı bankalar işlemin tamamlanması için T.C. kimlik numarası da isteyebilir. Fakat çoğu banka için telefon numarası yeterli olmaktadır. İşlem tamamlandıktan sonra parayı gönderdiğiniz kişinin cep telefonuna SMS olarak gerekli bilgiler gidecektir.

Para Çekme İşlemi

Cepbank ile para çekme işlemi de çok kolay! Cep telefonunuza mesaj geldikten sonra işlem yapılan bankanın ATM’sine gidin. Burada kartsız işlemler menüsünden cebe havale veya da Cepbank seçeneğini tıklayın. Size para gönderilme işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuza bir kod gelecek. Bu kod sayesinde paranızı rahatlıkla, dilediğiniz saatte çekebilirsiniz. Banka sizden bazı bilgiler isteyebilir.

Bu yazı Finansagi.com’un özgün içeriğidir. kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.