• YARIM ALTIN
  1.722,00
  % 0,23
 • AMERIKAN DOLARI
  9,3196
  % -0,14
 • € EURO
  10,8497
  % -0,04
 • £ POUND
  12,8668
  % 0,30
 • ¥ YUAN
  1,4599
  % 0,79
 • РУБ RUBLE
  0,1313
  % 0,19
 • BITCOIN/TL
  578296,403
  % -0,23
 • BIST 100
  1.431,30
  % 0,96

Çeyrek Altın Kaç Gram?

Çeyrek Altın Kaç Gram?

Çeyrek altın kaç gram diye merak etmeniz gayet normal. Planınız yatırım yapmaksa neye ne kadar ve ne için yatırım yaptığınızı bilmekte en doğal hakkınız.

Ülkemizde yaygın olarak altın yatırımı yapılmaktadır. Hem güvenli olması hem de geçmişten günümüze uzun vadede kaybettirmediği düşünüldüğünden en çok tercih edilen yatırım araçlarından biridir. Çeyrek altın ise hem yatırım için en uygun, hem de en kolay bulunabilen altınlardan dır.

Çeyrek Altın Kaç Gram ve Kaç ayar?

Çeyrek altının ayarı 22 olmakla birlikte çapı 18 mm ve kulpu hariç 1.75 gram ağırlığındadır. Alırken satacağınız fiyatın bir miktar üzerinde alabilirsiniz. Amacınız Çeyrek altından kar elde etmek ise aldığınız kadarını elinizde bir müddet bekletip altın fiyatlarının yükseldiği dönemlerde satmanız kazanmanızı sağlayacaktır.

Ayrıca Çeyrek altında bir husus daha vardır, tarihi eski olan, yeni olan olarak iki kategoride yer alır. Bu yıl içerisinde aldığınız çeyrek altın yeni tarihli, geçmiş yıllarda aldığınız eski tarihli olarak adlandırılır ve alım satım farkı bulunmaz.

Çeyrek Altın Nerelerde Kullanılır?

Ülkemize çeyrek altın sadece yatırım için alınan veya satılan altın türü değildir. Düğünlerde, nişanlarda, kına gecelerinde, özel günlerde ve birçok alanda takı olarak da kullanılmaktadır. Tamda bu yüzdendir ki en çok tercih edilen, alışı ve satışı fazla olan altındır. Son zamanlarda çeyrek altın fiyatları biraz yüksek olduğu için alternatif takılara yönelmiş durumdayız. Fakat buna rağmen halen en çok kullanılan altın türüdür.

Çeyrek Altın Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Elinizde bir miktar çeyrek altın varsa ve fiyat hesaplamakta zorlanıyorsanız, en kolay yolu altın hesaplama araçlarını kullanmaktır. Bu sayede elinizde bulunan çeyrek altınların güncel fiyat tablosu üzerinden hesaplanmasını sağlayabilirsiniz. Sitemizde bu araç bulunmaktadır ve kolayca girip istediğiniz altın türü üzerinden fiyat hesaplamasını yapabilirsiniz.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.