• YARIM ALTIN
  2.233,00
  % 3,22
 • AMERIKAN DOLARI
  12,4902
  % 3,08
 • € EURO
  14,1202
  % 4,02
 • £ POUND
  16,6855
  % 3,24
 • ¥ YUAN
  1,9380
  % 2,96
 • РУБ RUBLE
  0,1652
  % 1,77
 • BITCOIN/TL
  675827,517
  % -1,56
 • BIST 100
  1.776,41
  % -2,35

Çocuğu Olana 50 bin Lira Faizsiz Kredi

Çocuğu Olana 50 bin Lira Faizsiz Kredi

Son 1 yıldır tüm dünyada etkisini oldukça fazla gösteren koronavirüs virüsüne bağlı olarak gelişen pandemi durumundan ülkemiz de ciddi anlamda etkilendi. Özellikle ekonomide oldukça büyük yaralar açan pandeminin meydana getirdiği olumsuz koşulları azaltmak adına devlet yetkilileri çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda yapılan çalışmalardan biri de çocuğu olana 50 bin lira faizsiz kredi olanağı sunmak.

50 Bin lira faizsiz kredi ile 18 yaş altı çocuğu olan gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşılması ve olumsuz ekonomik şartların bir nebze de olsa iyileştirilmesi planlanıyor. Bu kredi türüne başvuru yapabilmek için öncelikli şart kişilerin 18 yaş altı çocuğa sahip olmaları şeklinde öngörülüyor. Peki bu kredi ile ilgili merak edilen diğer detaylar ve başvuru şartları nelerdir?

Çocuğu Olanlara 50 bin Lira Kredi İmkanından Kimler Faydalanabilir?

Kamu bankalarından gelen müjdeli haber ile koronavirüs döneminde çekilen maddi sıkıntılara son veriliyor. Ödeme şekline göre faizsiz ya da en düşük faiz oranları ile geri ödeme imkanı sağlanan bu kredi çeşidinden sadece 18 yaş altı çocuğu olan anne ve babalar faydalanabiliyor.

18 yaşın üstünde çocuğu olan ebeveynler bu kredi için başvuru yapamıyorlar. Eğitim hayatına devam eden çocuğu olan insanların masrafları göz önünde bulundurularak kullanıma sunulan bu kredi insanlara ciddi anlamda nefes aldırabilecek.

Devlet yetkilileri tarafından gerçek ihtiyaç sahibi ailelerin araştırılması ve kredi kullanım şartlarının oluşturulması çalışmalarına başlandı. Bu kredi sayesinde maddi açıdan oldukça zor bir dönemde olan kişilerin refah düzeylerinin artması ve ekonomik düzenin hareketlenmesi hedefleniyor.

Gündemde oldukça büyük bir yer alan ve ihtiyaç sahipleri tarafından sevinçle karşılanan bu haber için çalışmalar devam ederken ekonomideki durağanlığı da azaltacağı öngörülen kredinin başvuruları Halkbank, Ziraat bankası ve Vakıfbank şubelerine yapılacağı verilen bilgiler arasında. Ancak bu kredi olanağından yararlanabilmek için gerekli olan tüm şartları eksiksiz yerine getirmeniz gerekmektedir. 18 yaş altı çocuğunuzun olmasının ilk şart olduğu 50 bin lira kredi almak gereken diğer şartlara da bir göz atalım.

Çocuğu Olana 50 bin Lira Faizsiz Kredi

50 bin Lira Kredi Almak İçin Gerekli Olan Şartlar

 • Kredi başvurusu yapacak kişilerin, 18 yaş altı çocuğunun bulunması,
 • Kredi sicilinde bulunan notunun yeterli miktarda yüksek olması,
 • Bankalara olan kredi ve kredi kartı gibi borçların aksamadan düzenli şekilde ödenmiş ya da ödeniyor olması gibi şartlar 50 bin lira kredi başvurusu için gereklidir.

50 bin Kredi Geri Ödeme Şartları

Devlet yetkilileri tarafından özellikle pandemi döneminde oluşan ekonomik kriz ve durağanlığı önlemek, insanların hayat şartlarını ve refah düzeylerini arttırmak için sunulan bu kredi paketinde geri ödeme koşulları da merak edilen konular arasında geliyor.

Çocuğu olana 50 bin lira faizsiz kredi başvurusunun onay almasının ardından oluşturulacak olan tabloya göre planlanan birçok geri ödeme alternatifi mevcut. Örneğin 12 ayda geri ödeme koşulunun kabul edilmesi halinde faizsiz kredi kullandırımı gibi avantajlar söz konusu.

12 aydan daha uzun süreli geri ödeme talebi olması halinde ise çok düşük bir faiz oranı uygulanması planlanmaktadır. Diğer tüm kredi türlerinde olduğu gibi devlet destekli 50 bin lira kredi kullanımında da geri ödeme süresi arttıkça buna bağlı olarak faiz oranlarında da artış sağlanacaktır.

Birçok avantajı beraberinde getiren 50 bin lira faizsiz kredi için gereken şartları yerine getiriyor olmanız durumunda dilediğiniz an başvuruda bulunabilmeniz mümkün. Sahip olacağınız bu faizsiz ya da çok düşük faizli nakit yardımı ile istediğiniz alanda eksiklerinizi giderebilecek, 18 yaş altı çocuklarınızın temel ihtiyaçları ve eğitim hayatı için kullanım sağlayabileceksiniz.