• YARIM ALTIN
  2.310,00
  % 0,21
 • AMERIKAN DOLARI
  12,8433
  % -0,52
 • € EURO
  14,4351
  % -0,51
 • £ POUND
  17,1055
  % -0,39
 • ¥ YUAN
  2,0089
  % -0,66
 • РУБ RUBLE
  0,1725
  % -0,31
 • BITCOIN/TL
  735643,626
  % 2,59
 • BIST 100
  1.808,79
  % 1,82

“Daha Fazla Acı Geliyor”: 2 Altın Analisti Bu Seviyelere İşaret Etti!

“Daha Fazla Acı Geliyor”: 2 Altın Analisti Bu Seviyelere İşaret Etti!

Orta Doğu’da artan jeopolitik gerginlik, petrol fiyatlarını Ekim 2018’den bu yana en yüksek seviyeye çıkardı. Yine de dünyanın en çok ticareti yapılan emtiadaki patlama altın fiyatlarını etkilemiyor. Çünkü kıymetli metal, yükselen tahvil getirileri gibi şiddetli rüzgarlarla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. 2 usta analist ise mevcut piyasa ortamında altın’ın önümüzdeki günlerde  görebileceği seviyeleri sıraladı.

Bart Melek: Petroldeki ralli ile birlikte altın yükselmeli!

Basında çıkan haberlere göre, hafta sonu Yemen’deki Husi isyancılarının Suudi Arabistan’ın petrol tesislerine saldırmasının ardından petrol fiyatları üç yılın en yüksek seviyesini koruyor. Petrol fiyatları Pazar gecesinin yüksek seviyesinden düşmesine rağmen, hala kritik destek seviyelerinin üzerinde duruyor. Nisan ayı petrol vadeli işlemleri en son 65,12 dolar/varil seviyesinde işlem gördü ve gün içinde %1 düşüş gösterdi.

3 Analistten Altın Fiyatları Yorumları: Düşüşten Önce Bu Seviye!

Altın piyasası, petrol fiyatlarındaki artışa küçük bir tepki verdi ve kısa bir süre ONS’u 1.700 doların üzerine çıktı. Bununla birlikte, analistler tahvil getirileri artmaya devam ederken yatırımcıların enflasyona daha az odaklandığını belirttiği için hareketin sürdürülemez olduğu kanıtlandı. TD Securities Emtia Strateji Başkanı Bart Melek, petroldeki ralli ile birlikte bakır ve kereste gibi diğer emtia piyasalarının daha yüksek enflasyona işaret ettiğini ve bunun altın için yükselişi getireceğini söyledi.

TD Securities analisti: Bu gelişmeler, altın için olumsuz olacak

Ancak Bart Melek, Federal Rezerv’in tahvil getirilerini sınırlamak için kuma bir çizgi çekmek konusunda isteksiz olduğunu da sözlerine ekledi. ABD merkez bankası da herhangi bir potansiyel artışı “geçici” olarak görmezden gelerek, artan enflasyon baskısı konusunda çok az endişe gösterdi. Bart Melek konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Piyasalar, Federal Rezerv’in 10 yıllık getirilerle ilgili belirli bir sorunu olmadığını görüyor. Bu yüzden hala daha yüksek seviyelere çıkabilirler. Bu altın için olumsuz olacak.

FXTM’de kıdemli araştırma analisti olan Lukman Otunuga, altın’ın yüksek petrol fiyatları karşısında yetersiz performansının, değerli metalin değer kazanan dolar ve yükselen tahvil getirilerinin insafına kaldığının bir işareti olduğunu söyledi. Lukman Otunuga konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Esasen, sıfır getiri sağlayan varlık, sadece artan getirilere karşı bir savaşta tuzağa düşmekle kalmıyor, aynı zamanda daha yüksek faiz oranları beklentisi, parlamak için uygun olmayan bir ortam… Temelde, özellikle küresel duyarlılığın nasıl olduğu konusunda faktoring yapılırken aşı kullanımında ilerleme kaydediliyor ve küresel ölçekte Covid-19 vakaları düşüyor.

“Haziran’da Altın Fiyatı Bu Korkunç Seviyeleri Görecek!” 4 Analist Tahminlerini Açıkladı

Bart Melek: Altın fiyatları muhtemelen 1.600 doları görecek!

Tahvil getirileri, hisse senedi piyasaları için zararlı olsa da Bart Melek, Kongre’nin 1,9 trilyon dolarlık teşvik faturasını geçirme eşiğinde olduğu için bu varlıkların artan rüzgarlara dayanabileceğini kaydetti. Yasa Cumartesi Senato tarafından kabul edildi ve son oylama için Meclise geri dönecek. Bart Melek konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bazı yatırımcılar, yeni teşvik tedbirleriyle, finans piyasalarında hisse senetlerini destekleyecek kadar para birikeceğine inanıyor.

Bart Melek, yükselen petrol fiyatları ve artan enflasyonist baskılara rağmen kısa vadede altın’a daha çok acı geldiğini söyledi. Bart Melek, ONS başına 1.660 dolar civarında sarı metal için büyüyen bir olasılık gördüğünü ve fiyatların muhtemelen 1.600 dolarlık düşük seviyelere düşeceğini söyledi.

“Gerçek Bir Felakete Gidiyoruz”: İşte Analistlerden Altın Fiyatı Tahminleri

FXTM analisti: Altın’da 1.670 dolar ve 1.608 dolar civarında destek bekliyorum

FXTM’de kıdemli araştırma analisti olan Lukman Otunuga, altın piyasasındaki momentum göstergelerinin aşırı satım koşullarına işaret etmesine rağmen, hala 1.670 dolar ve 1.608 dolar civarında destek beklediğini söyledi. Değerli metal, bir miktar satın alma ilgisini çekebilirse Lukman Otunuga, momentumun fiyatları ONS başına 1.730 dolara geri çekebileceğini de sözlerine ekledi.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.