• YARIM ALTIN
  1.337,00
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5236
  % -0,08
 • € EURO
  8,9568
  % -0,72
 • £ POUND
  10,4996
  % -0,18
 • ¥ YUAN
  1,1629
  % -0,07
 • РУБ RUBLE
  0,1010
  % 0,26
 • BITCOIN/TL
  362537,719
  % -4,88
 • BIST 100
  1.538,04
  % 0,46

DeFi Altcoin Nectar (NEC) Nedir? 2021

DeFi Altcoin Nectar (NEC) Nedir? 2021

Nectar (NEC), merkezi olmayan DeversiFi borsasına hizmet eden, deflasyonist bir yönetişim ve hizmet token’ıdır. NEC sahipleri; necDAO’da oy kullanma hakkından, DeversiFi’daki işlem ücreti indirimlerinden yararlanır ve daha geniş ekosistemin kullanımını, benimsenmesini ve değerini artırmak için tasarlanmış bir dizi, sürekli gelişen özelliğin keyfini çıkarır. DeversiFi, ciddi traderlar için oluşturulmuş, profesyonel düzeyde, kendi içinde saklama hizmeti sunan bir borsadır.

Avantajlar

Nectar sahipleri, ekosistemdeki birçok şeyden yarar sağlayabiliyor. Bunlardan biri; mevcut en hızlı, en likit kişisel saklama hizmeti sunan DeversiFi’daki işlem ücretlerinde indirim kazanıyor olmak. Sahip olduğunuz NEC miktarı ile ne kadar tasarruf edebileceğinizi ise resmi DeversiFi sitesinden hesaplayabilirsiniz.

30 günlük işlem hacmi için kazanılan işlem ücreti indirimlerinin yanı sıra Nectar sahipleri; sahip oldukları Nectar token miktarına bağlı olaran %20’ye varan ek indirimler almaya hak kazanabiliyor.

Satın al ve yak (buy-and-burn) modeli uygulanan NEC’in arzı zamanla azalacaktır. Haftada bir kez, açık ve şeffaf bir açık artırma mekanizması aracılığıyla DeversiFi işlem ücretlerinden elde edilen  gelirlerin% 50’ye varan kısmını kullanarak NEC token’ı alınır.

Satın alınan NEC token’ları ardından yakılır. Bu satın alım için kullanılan kesin gelir yüzdesi ise, aşağıda da gösterildiği gibi, günlük işlem hacmine bağlı olacaktır.

NecDAO

Web sitesine göre Nectar’ın geleceği kesinlikle Nectar sahiplerinin elinde. NEC sahipleri, NectarDAO aracılığıyla Nectar token’ının kendi kullanımını yönetebilir; ayrıca DeversiFi hacmini, benimsenmesini ve diğer DeversiFi veya Nectar ile ilgili teklifleri desteklemek için necDAO’nun 17.000 ETH’sinin nasul tahsis edileceğini de kontrol edebilirler.

DeversiFi, Nectar token sahiplerine belirli indirimler sağlama ve buy-and-burn modelinde belirtildiği gibi token satın alma ve yakma sözü verir. DeversiFi, DeversiFi portalını oluşturmaya, geliştirmeye ve iyileştirmeye devam ediyor. Ancak, Nectar ile ilgili gelecekteki tüm kararlar necDAO tarafından kararlaştırılmalı ve uygulanmalı.

DeversiFi’da listelenen token’lar

DeversiFi’da listelenecek token’lar “DeversiFi Token Vote” isimli süreç ile karar veriliyor. Ekip, “DeversiFi’de düzenli olarak ticaret yapanların hangi tokenlerin mevcut olduğuna karar vermesinin çok önemli olduğuna inanıyoruz, teklifimiz topluluğun ne istediğini yansıtıyor.” İfadelerini kullanıyor. Başarılı bir token önerisinin ardından potansiyel yeni token’lar oylama için sunulur ve tüm NEC sahiplerine, sahip oldukları değerlerle orantılı olarak oylama tokenleri verilir. Buna göre, NEC sahipleri, platformda hangi tokenlerin listelendiğini doğrudan etkiler. Ancak bu işlem şu anda duraklatıldı ve borsa “kısa süre sonra yeniden başlatmayı umduklarını” belirtiyor.

Nectar nerelerde listeleniyor?

Ethereum blockchain’inde bir token olarak mevcut olan Nectar, merkezi olmayan finans ekosistemi ile etkileşime girebilir; keşif ve likiditeye teşvik amacıyla birden fazla borsada listeleniyor. Token şu anda DeversiFi, Bitfinex ve Uniswap’te listeleniyor.