• YARIM ALTIN
  1.743,00
  % 0,44
 • AMERIKAN DOLARI
  9,4973
  % 0,17
 • € EURO
  11,0527
  % 0,10
 • £ POUND
  13,0938
  % 0,01
 • ¥ YUAN
  1,4844
  % -0,02
 • РУБ RUBLE
  0,1345
  % 0,51
 • BITCOIN/TL
  562221,734
  % -4,67
 • BIST 100
  1.519,25
  % 0,67

Devletin Verdiği KOSGEB Hibe Kredi En Kolay Nasıl Alınır?

Devletin Verdiği KOSGEB Hibe Kredi En Kolay Nasıl Alınır?

Devletin Verdiği KOSGEB Hibe Kredi En Kolay Nasıl Alınır?

Ülkemizde son zamanlarda girişimcilerin projelerinin ülkemizde desteklenmesi ve uygulanması için devlet kanalı üzerinden birçok çalışma yapılmış ve yapmaya da devam etmektedir. Aslan oranının bu konuda ÇSGB’ye (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı) ait olduğunu söylersek hak veriyoruz. Ayrıca bakanlık kurduğu alt kuruluşlarla bu işi daha iyi ve verimli yapmaya yaklaşmaktadır.

Devletin bu yöndeki politikasının temel amaçlarından biri istihdamı artırmak ve işsizlikle mücadele etmektir. Doğal olarak, yeni bir iş kuracak bir girişimcinin projesini gerçekleştirmek için ana paraya ihtiyacı olacaktır. Devlet bu sermayeyle tanışırken girişimcilere destek elini uzattı. Üstelik çok makul imkanlar sunuluyor. KOSGEB, bu faaliyetleri yürütmekten ve faaliyetlerini ÇSGB bünyesinde yürütmekten sorumlu kurumdur. KOSGEB’in verdiği bağış kredisi konusu, girişimcilerin en çok merak ettiği konulardan biridir. Bu konuya ilişkin; Kredi almak isteyenler için faydalı olabileceğini düşünerek en iyi af kredisi nasıl alınır konusunu özetlememiz gerekirse bu yazımızda sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Hibe Kredi

Hibe kredisi; Adından da anlaşılacağı gibi, geri ödemesiz bir finansal destektir. Muhatabınız KOSGEB olacaktır. Bağış kredisi başvurusu için öncelikle www.kosgeb.gov.tr ​​adresindeki KOSGEB veri tabanına kayıt olmanız gerekmektedir. Bu işlem tamamlandıktan sonra KOBİ beyanı doldurulacak ve başvuru aşamasında bildirilen konuların doğruluğu KOSGEB yetkilileri tarafından kontrol edilecektir. Son olarak, başvurunuz değerlendirilir ve onaylanırsa, bağış kredisi almaya hak kazanacaksınız.

HİBE kredisi alırken dikkat edilmesi gereken hususlara baktığımızda; Öncelikle bu parayı işiniz için gerçekten kullanmanız gerektiğini hatırlamanız umuduyla. Başka amaçlar için kullanmanıza izin verilmeyecektir. Buna karşılık; Af kredisi size direk olarak ödenmeyecektir, projenizde belirtmiş olduğunuz konular için masraflarınızı fatura edebileceğiniz kadar size ödenecektir. Maksimum bağış kredisi 50 bin TL olup, bu sayı işletmenizin faaliyet gösterdiği sektöre göre değişiklik gösterebilir. Bağış kredisi alabileceğiniz kalemlere baktığımızda; İş için gerekli alet – ekipman – cihaz alımları, işyeri modifikasyonları, araç alımları vb. İşinizde sadece gerekli öğelere sahip olduğunuzu ihmal etmeyin.

Devletin Verdiği KOSGEB Hibe Kredi En Kolay Nasıl Alınır?Devletin Verdiği KOSGEB Hibe Kredi En Kolay Nasıl Alınır?

KOSGEB Hibe Kredisi

KOSGEB bağış kredisi almak istiyorsanız ve amacınız işinizi geliştirmek değil, sadece nakit ihtiyacınız olanı karşılamaksa; bu krediyi alamazsınız. Bunu bilerek, başvurmak gerekiyor. İşinizi samimi bir şekilde geliştirmek ve büyütmek için ciddi bir proje hazırlayabilir, KOSGEB yetkililerine sunabilir, masraflarınızı usulüne uygun olarak ödetebilir, bağış kredisinden rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Bahsedilenlerden herhangi birinin eksik olması durumunda muhtemelen başvurunuz onaylanmayacak ve bağış kredisinden yararlanamayacaksınız.

Ayrıca hayvancılık, tarım vb. Sektöre girmek isteyenler için devlet tarafından verilen bağış kredileri var ve sistem bu krediler için de aynı şekilde çalışıyor.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.