• YARIM ALTIN
  2.233,00
  % 3,22
 • AMERIKAN DOLARI
  12,4902
  % 3,08
 • € EURO
  14,1202
  % 4,02
 • £ POUND
  16,6855
  % 3,24
 • ¥ YUAN
  1,9380
  % 2,96
 • РУБ RUBLE
  0,1652
  % 1,77
 • BITCOIN/TL
  685187,498
  % 2,62
 • BIST 100
  1.776,41
  % -2,35

Dewars Viski, Özellikleri, İçimi, Fiyatı

Dewars Viski, Özellikleri, İçimi, Fiyatı

Dewar’s viski en çok tercih edilen viski karmalarından biridir. Hatta Dewar’s Viski için Amerika’ya göç etmiş İskoç viskisi demek çok yerli yerinde olacaktır. Bu marka viski ilk olarak 1846 yılında üretilip John Dewars tarafından satışa sunulmuştur. Gördüğünüz üzere bu marka viskinin tarihi oldukça eskidir. Günümüzde hala satışı devam etmektedir. Bu viskinin ilk üretilmiş olan şişesi dönemin başkanı olan Benjamin Harrison’a reklam amaçlı gönderilmişti. Bu reklamın işe yaradığını ise markanın 2019 yılında hala ayakta olmasından anlayabiliriz. Dewar’s viskiye dair tüm detayları sizler için yazımızda derledik. Fiyatları, alkol oranı ve içerisindeki aromalara ilişkin tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Dewars Viski

Dewar’s Viski Fiyatı

Dewar’s viski markası genelde harman viskiler üretmektedir. Harman viski malt ve tahıl viskilerin buluşması ile meydana gelmektedir. Bu markayı içen müşteriler sert içimli olduğunu ifade ediyorlar. Ayrıca bu viskinin tadı ilk aşamada alınmayabilir. İçtikçe tadını ve aromasını hissetmeye başlarsınız. En belirgin özelliğinin bu olduğunu söyleyebiliriz. Kimileri bu viskiyi hiç sevmezken birileri de tutkunu olmaktadır. Bu durum tamamen sizin damak zevkinize ve viski kültürünüze göre değişkenlik gösterebilir. Markanın ürettiği ve en çok tercih edilen ürünü ise Dewars White Label’dır. Aromasının ise damakta limon tadı bıraktığını ve içiminin sert olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle bu marka viski tercih edecekseniz aromalarını ve içimini detaylı olarak araştırdıktan sonra almanızı öneriyoruz. Aksi takdirde içtiğiniz viskiden tat alamayıp paranızı boşa harcamış olursunuz. Fiyatlarının ise viskilere göre uygun olduğunu düşünüyoruz.

Dewars Viski

Dewars Viski Alkol Oranı

Dewars viskileri genel olarak çok sert içimlidir. İçeriğindeki maddelerin ve mayalanma şeklinin sertliğine etki ettiğini bilmekteyiz. Tüm viski çeşitlerinde genel olarak %40 ila %43 oranından alkol kullanılmaktadır. Dewars marka viskiler %40 alkol oranı ile üretilmektedir. Bu oran viskiler için son derece ideal bir orandır. Sizde Dewars viskiyi tatmayı düşünüyorsanız sizler için hazırladığımız bu yazıdan fikir sahibi olabilirsiniz. Unutmamalısınız ki viski tercihi son derece ince ve detaylı bir araştırma gerektirir. Dewar’s viski hakkında daha farklı bilgilere sahipseniz, aşağıdaki yorum bölümünden görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.