• YARIM ALTIN
  1.439,00
  % -1,33
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  510051,282
  % -1,14
 • BIST 100
  1.409,19
  % 2,24

Düşük Limitli Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Düşük Limitli Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı başvurusu yaparken en önemli konuların başında kredi kartının limiti gelmektedir. Kart limiti belirlenirken öncelikle kişinin aylık geliri esas alınmakta ve ona göre karar verilmektedir. Bu durumda insanlar aylık gelirleri ile orantılı olacak limitte kredi kartına sahip olabilmektedir. Düzenli geliri olan kişilerin yüksek limitli kredi kartlarına sahip olmaları daha kolaydır. Tam tersi düşünüldüğünde ise düşük limitli kredi kartı başvurusu yapabilmek için yüksek gelirlere gerek yoktur.

Düşük limitli kredi kartı başvurusu genellikle üniversite öğrencileri tarafından tercih edilmektedir. Bu limitler büyük ihtiyaçları karşılamaya yetmediğinden dolayı öğrenciler için daha uygun olmaktadır. Bu kapsamda üniversite kredi kartlarının limitleri düşük belirlenmekte ve çok fazla koşul olmadan öğrencilere temin edilmektedir. Bu kartlara başvuru ise diğer tüm kartlara olduğu gibi yapılmaktadır.

Düşük Limitli Kredi Kartı Başvurusu

İster yüksek limitli ister düşük limitli kredi kartı başvurusu için birçok seçenek bulunmaktadır. Kredi kartı başvurularının en kolay ve basit yolu online olarak başvuru yapmaktır. Bu başvuru şeklinde internet bankacılığı kullanılarak başvuru yapılmaktadır. Öncelikle TC kimlik numarası, cep telefonu gibi temel bilgiler girilmekte daha sonra ise kart tercihi ve limit belirleme gibi aşamalar gerçekleşmektedir.

Kredi kartı başvurusu ile ilgili tüm aşamalar ilgili bankanın internet sitesinden tamamlandıktan sonra başvuru biter. Daha sonra banka ilgili başvuruyu inceleyerek kısa süre içerisinde müşteriye geri dönüş yaparak durum ile ilgili kendisini bilgilendirir. Uygun görüldüğü takdirde kredi kartı en yakın zamanda sahibine teslim edilir.

Düşük Limitli Kredi Kartları

Düşük Limitli Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı limiti bakıldığında genellikle yüksek limitli kartlar tercih edilmektedir. Bunun amacı ise nakit sıkıntısı nedeniyle tek seferde alınamayan yüksek tutarlı ihtiyaçlar kredi kartı ile taksitli olarak karşılanmaktadır. Bu nedenle kredi kartı limitlerinin fazla olması istenir. Ancak kart limiti kart sahibinin aylık gelirine oranla belirlenir.

Düşük limitli kredi kartları daha çok üniversite öğrencilerine ya da ev hanımlarına verilir. Öğrenciler için verilecek olan limitler bankadan bankaya değişkenlik göstermedir. Öğrenci belgesi ile başvuru yapılan bu kredi kartlarına da tüm başvuru yöntemleri ile sahip olunabilmektedir.

Düşük Limit İle Ev Hanımlarına Kredi Kartı

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar da düşük limit vermeyi tercih etmektedirler. Hiçbir geliri olmayan ve gelir belgesiz kredi kartı almak isteyen ev hanımları için bazı bankalar tarafından düşük limit oranlarına sahip kredi kartı başvurusu onaylamaktadırlar. Ev hanımları için kredi kartı başvurusunda ek gelir kazancı ibraz edilmesi durumunda bu limitler biraz daha yüksek olabilmektedir. Elbette ki bu durum tamamen başvuru yapılan bankanın inisiyatifindedir.