• YARIM ALTIN
  1.580,00
  % 1,13
 • AMERIKAN DOLARI
  8,6580
  % 1,42
 • € EURO
  10,1795
  % 0,81
 • £ POUND
  11,9093
  % 0,72
 • ¥ YUAN
  1,3359
  % 1,24
 • РУБ RUBLE
  0,1188
  % 0,59
 • BITCOIN/TL
  415640,199
  % 0,54
 • BIST 100
  1.419,43
  % 0,10

Eğitici Oyuncak Manyetik Bloklar

Eğitici Oyuncak Manyetik Bloklar

Finansagi.com Eğitici oyuncak kategorisinde bulunan yapı-inşa oyuncakları, çocukların problem çözme, renk ve şekilleri tanıma ile ince motor becerilerinin gelişmesine katkı sağlar.

Kalıp olarak eğitim ve oyuncak, günlük yaşamda çocukları önemli gelişim becerileri kazanmaya teşvik eden ilgi çekici, kaliteli zaman geçirtmeye odaklı ve çocukların bağımlılığını kazanan bir şeyle özdeştirilir. Bununla beraber anne-babalar, çocukların farklı türde ve özelikte olan oyuncak türlerinden keyif aldıklarını unutmamalıdırlar.

Doğası gereği çocuklar, evreni tüm yönüyle keşfetmek ve anlamak ister. Çocuklar büyüdükçe gelişim evrelerinin gerektirdiği şekilde bilişsel, fiziksel ve sosyal becerilerini geliştirmek zorundadırlar. Bu sebeple gelişim evresine uygun seçilen bir eğitici oyuncak çocuğun motor ve bilişsel başta olmak üzere tüm gelişim alanlarını olumlu yönde etkiler.

Eğitici Oyuncak Manyetik Bloklar

Sosyal becerileri geliştirir

Sosyal beceri okul öncesi çocuklar için oldukça önemlidir. Eğitici bloklar özellikle grup oyunlarında paylaşılarak oynandığı için çocukların birbirleriyle etkileşim halinde olmasını sağlar. Aynı şekilde aile üyeleri ile birlikte oynandıkça da çocuk, işbirliği yapmayı ve dayanışmanın anlamını uygulayarak öğrenmiş olacaktır.

Bilişsel beceriler kazandırır

Bilişsel beceriler dikkat, odaklanma, karar verme, problem çözme, akıl ve mantık yürütme gibi geniş bir alanda etkilidir. Yapı blokları sayesinde çocuklar bağımsız bir şekilde karar verme ve uygulama, akıl yürütme ve hayal gücünü kullanma becerilerini aynı anda geliştirebilirler.

Yapı-inşa oyuncakları içinde çocukların ilgisini en çok çeken ise manyetik yapı oyuncaklarıdır. Çocuklar hayal güçlerini kullanarak benzersiz yapılar inşa edebilir. Mıknatıslı ve üç boyutlu olması sayesinde çocukların daha uzun süre oyunda kalmasını teşvik ediyor. Üç yaş üstü olan bütün yaş gruplarına hitap etmesi bakımından grup oyunları için mükemmel bir seçim olur. Siz de çocuğunuz için hem eğitici hem de eğlenceli benzersiz bir hediye olacağını düşünüyorsanız burada bir kaç tane bulabilirsiniz.

 

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.