• YARIM ALTIN
  1.334,00
  % -0,22
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5296
  % 0,22
 • € EURO
  8,9836
  % -0,39
 • £ POUND
  10,4147
  % -0,50
 • ¥ YUAN
  1,1620
  % 0,07
 • РУБ RUBLE
  0,1010
  % 0,53
 • BITCOIN/TL
  353275,138
  % -2,98
 • BIST 100
  1.537,96
  % -0,01

En İyi Katılım Bankası Hangisidir? 2021

En İyi Katılım Bankası Hangisidir? 2021

Türkiye’de bankacılık faaliyetleri içerisinde faiz oranları ile işlem yapan bankalar ve kar-zarar oranına göre işlem yapan katılım bankaları yer alır. Her iki bankacılık türü içerisinde devlet ve özel bankalar yer alır. Katılım bankaları işleyiş ve işlemlerin yürütülmesi bakımından diğer bankalara göre çeşitli farklılıklar gösterirler. Bu bankalar genel anlamda alım ve satım işlemleri yürüterek ortaya çıkarılan kar-zararın eşit olarak dağıtılması esasına göre işlemlerini yürütür. Peki, işlem yapılacak en iyi katılım bankası hangisidir?

 Katılım Bankası İşlemleri Nasıl Yürütülür?

Faizsiz bankacılık olarak da adlandırılan katılım bankası müşterilerini birer ortak olarak görerek hareket eder. Kar-zarar oranları ile yapılan işlemlerin tamamında müşteriler için belirli bir döngüye göre hareket edilir. EFT, havale ya da diğer bankacılık işlemlerinde müşterilerinden herhangi bir komisyon almayan katılım bankaları pek çok avantajı ile müşterilerini kendisine çekmektedir.

Müşteriler nakit para transferleri ya da kredi kullanım işlemleri için ipotek ya da maaş karşılığı kullanılmaz. Bu bankalarda belirli bir hizmet ya da mal sunularak bu hizmetler gerçekleştirilir. Bu bankalardan sahip olduğunuz katılım payları üzerinden edilecek karlar banka hesaplarına yansıtılır. Birçok avantajı sağlayan bu bankalar için en iyi katılım bankası belirlemek zordur. Müşteri istek ve ihtiyaçlarına göre en iyi banka belirlenebilir.

En İyi Katılım Bankası Hangisidir?

En İyi Katılım Bankaları Hangileridir?

Katılım bankaları genel prensiplerde birleşse de uygulamada ve hizmetlerde çeşitli farklılıklar da taşır. Sunduğu hizmetlerle fark yaratan katılım bankaları şunlardır:

1)Kuveyt Türk Katılım Bankası

Bu katılım bankası kuruluşundan bu yana kadar müşterilerine sunduğu yaratıcı ve özgün çözümlerle en iyi katılım bankası adayları arasında yer alır. Özellikle müşterilerin işlemlerini kolaylaştıran teknolojik ve hızlı çözümler sayesinde pek çok müşteriyi kendisine çeker. Hızlı ve güvenilir anlayışıyla da dikkat çeken bir katılım bankasıdır.

2)Albaraka Türk Katılım Bankası

Bu katılım bankasında işlemler için herhangi bir ücret talep edilmez ve müşteri memnuniyeti odaklı yapısıyla sıklıkla tercih edilir. Türkiye’de oldukça fazla olan şube sayısıyla dikkat çeken bir bankadır.

3)Ziraat Katılım Bankası

2015 yılında hizmete açılan bu banka faizsiz bankacılık işlemleri, uzun vade dönemleri ve uyguladığı tasarruf yöntemleri ile en iyi katılım bankası sıralaması içerisinde yer alır. Sorunsuz ve güvenilir yapısıyla pek çok kişi tarafından tercih edilir.

4)Türkiye Finans Katılım Bankası

Bu katılım bankasının en önemli avantajlarından birisi müşteri odaklı olmasıdır. Müşterilerin işlemlerini hızlı bir şekilde halletmesi ve kolaylaştırıcı tavrıyla dikkat çeker. Bununla birlikte hizmetlerdeki uygun komisyon oranları ve kar payı ile de tercih konusu olabilecek katılım bankaları arasında yer alır.

5)Vakıf Katılım Bankası

Müşterilerine hizmet verme anlayışını vakıf kültürüne sadık kalarak sürdürür. Hizmetlerinde faizsiz bankacılık prensibini benimseyerek pek çok projede yer almıştır.