• YARIM ALTIN
  2.489,00
  % -0,20
 • AMERIKAN DOLARI
  13,6788
  % 1,38
 • € EURO
  15,5382
  % 1,99
 • £ POUND
  18,1230
  % 1,26
 • ¥ YUAN
  2,1617
  % 1,65
 • РУБ RUBLE
  0,1859
  % 1,99
 • BITCOIN/TL
  693056,647
  % 1,37
 • BIST 100
  2.004,55
  % 1,19

En İyi Zombi Oyunları PC – Bu Oyunlar Bağımlılık Yapacak!

En İyi Zombi Oyunları PC – Bu Oyunlar Bağımlılık Yapacak!

Zombiler, uzun zamandır korku ve gerilim filmlerinin vazgeçilmez karakterleridir. Aynı şekilde pek çok diziye de konuk olan zombiler, zombi oyunları sayesinde bilgisayarlarda da yerlerini almıştır. En iyi Zombi oyunları pc ekranlarına gelmesinin ardından korku ve gerilim severler tarafından adeta her an oynanmaya başlanmıştır.

Üstelik oyunlarda farklı sistemler de bulunmaktadır. Zombi ezmece oyunları popülaritesini yitirmemesine karşın zombi oyunları silahlı hale de gelmiştir. Silahlı oyunlar sayesinde farklı silah tercihleri ile kafalarına aldıkları kurşun ya da darbelere ölen yaratıklardan kurtulmak kısa sürede gerçekleşebilmektedir. Ancak zombi oyunlarının çok fazla talep görmesi, piyasada oyun sayısının artmasına da neden olmuştur. Bu da zombi oyunlarının hangisi daha iyi sorununun oluşmasına ortam hazırlamıştır. Yazımızda sizler için en iyi zombi oyunlarını derledik. Böylece zombi oyunlarının seçini kolay bir şekilde yaparak anında oyunlara başlayabileceksiniz.

En iyi Zombi Oyunları PC

Bağımlılık yaratacak olan en iyi zombi oyunları listemizde ilk beşte farklı kıstasları göz önüne aldık. Listemizde bulunan oyunlar sadece oynanma oranlarına göre tercih edilmedi. Zombi oyunları aynı zamanda farklı türlerin bir araya getirilmesi ile beş ismi belirledi. Yani tercihleriniz zombi oyunları silahlı olanlarından yana ise de listemizde kendinize göre olan oyunları bulabileceksiniz. Aynı şekilde listemiz zombi ezmece oyunlarını da içeriyor. İşte zombi oyunları meraklıları için hazırlamış olduğumuz en iyiler listesi.

1.     The Walking Dead

The Walking Dead dünya çapında en çok seyredilen diziler arasında. Dizinin bir çizgi romandan uyarlandığını bilmeyen de yoktur. Üstelik popülaritesinden ötürü oyun olarak da sunulan The Walking Dead en iyi zombi oyunları listemize ilk sıradan giriş yapıyor. Seri şeklinde olan oyun, bilgisayarlardan kolaylıkla oynanabiliyor. Üstelik zombi oyunları genellikle seriden oluşmadığından sıkıcı olabiliyor. Ancak tercihinizi The Walking Dead ‘den yana kullanarak sıkılmadan oyuna devam edebilirsiniz. Bunun nedeni ise zaman içerisinde gelişen grafik sistemi. Hayatta kalma ve zombi ezmece oyunları kategorisinde hizmet vermeye başlayan The Walking Dead son sürümlerinde karakterleri ve hikâyesi ile de mükemmel hale getirilmiştir. Bu sayede kendinizi oyunun içinde hissederek hareket edebileceksiniz. Üstelik oyundaki müzikler de korku ve heyecan seviyenizi artıracak. Çizgi roman ve dizideki karakterleri birleştirip zombi oyunları silahlı kategorisinde de kendine yer bulan The Walking Dead, halen meraklılarını bekliyor. Oyuna ilkinden başlayarak kendinize oyun gecesi ya da gnü ayarlayıp keyifli zaman geçirebilirsiniz. Üstelik artık The Walking Dead mobil olarak da oynanabilen bilgisayar oyunlarından biri.

2.     Rise of the Tomb Raider: Blood Ties

Zombi oyunları televizyon ekranları ile bir şekilde ilerleyince ilgi çekme oranları şüphesiz olarak artıyor. Lara Croft da Rise of the Tomb Raider serisi ile oyun dünyasında zombilerle inanılmaz savaşlara girmek zorunda kalıyor. Zombi oyunları silahlı şekilde ilerlemesi Lara Croft ‘un karakterine de uygun olduğu için Rise of the Tomb Raider, uzun zamandan beridir oynanan en iyi zombi oyunlarından. Annesi ölünce ondan kalan hatıraları son kez görebilmek için malikânesine giden Lara, hiç de hoş olmayan bir sürprizle karşılaşıyor. Bu sürpriz sonrasında Lara malikâne içinde ya da çevresinde büyük savaşlar veriyor. Üstelik zombi oyunlarına farklı bir bakış açısı kazandıran Rise of the Tomb Raider: Blood Ties aynı zamanda gizemi ortadan kaldırma görevi ile de sizlere heyecanlı anlar yaşatıyor. Ayrıca bölümlere göre farklı görevlendirmeleri olan oyunda, bir saatlik süre içerisinde görevi tamamlamanız da gerekiyor. Görselleri de beğenilen oyun serisi, zombi oyunları pc kategorisinin de sevilenlerinden. Siz de tercihinizi Rise of the Tomb Raider: Blood Ties olarak belirleyip bir zombi oyununa kısa sürede bağımlı hale gelebilirsiniz.

3.     En İyi Zombi Oyunları Arasında: Left 4 Dead 2

Zombi oyunları çoklu ya da tekli oynanabilir. Left 4 Dead 2 hem tekli hem de internet bağlantısı ile çoklu olarak oynayabileceğiniz oyunlardan. Zoru sevenler için özellikle çevrimdışı sistemleri önerdiğimizi de söylemeliyiz. Left 4 Dead 2, zombi ezmece oyunlarından ziyade silahlı olan oyunlar kategorisinde bulunuyor. Oyunun konusu Güney Amerika’da geçiyor. Bir gün ansızın zombi istilasına uğrayan şehirleri kurtarmaksa sizin göreviniz. Zombi oyunları silahlı olmasına karşın, tekli olarak hareket etmek sizin tehlike oranını artırıyor. Çünkü normalde yavaş olan zombiler, tek kişilere karşı hızlıca hareket edip onları kolaylıkla öldürebiliyor. Bundan ötürü Left 4 Dead 2’de dört kişiden oluşan bir gruba dâhil olmanız mümkün. Grup oyunları için çevrimiçi sistemlerden faydalanmalısınız. Zombi ezmece oyunlarından biri olmamasına karşın cephaneniz tükendiğinde farklı yöntemle kendinizi savunmanız da gerekecek. Oyundaki değişik yerlerde saklanmış cephaneleri bularak yolunuza devam da edebileceksiniz. Süreklilik halinde olması sayesinde Left 4 Dead 2’nin zombi oyunları arasında en çok keyif alacaklarınızdan biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

4.     Resident Evil

Zombi oyunları kategorisinin kült isimlerinden biri olan Resident Evil ‘i es geçmemenizi de tavsiye ediyoruz. Öncelikle oyunun son sürümlerinin bilgisayardan oynanamaması pek çok kişide ilk sürümlerin de oynanamayacağı algısını yarattı. Ancak serinin ilk alternatifleri zombi oyunları pc kategorisinde bulunuyor. Böylece oyunu istediğiniz şekilde kaliteli olarak bilgisayarlarınızdan oynayabilirsiniz. zombi oyunları silahlı sistemlerinden olan Resident Evil ile zombilere karşı inanılmaz bir mücadele vereceksiniz. Oyunların grafikleri son sürümlerinde daha gelişmiş olsa bile ilk sürümleri de oldukça iyi. Böylece sektördeki pek çok oyundan daha fazla aksiyona Resident Evil ile erişim sağlayabilirsiniz. Üstelik zombi ezmece oyunlarından ziyade gerçekçiliği daha fazla olan Resident Evil ‘de karakter gelişimi ve seçimi de mümkün. Oyunda her yerde zombi olması işlerinizi bir hayli zorlaştıracak. Fakat iyi bir strateji ve silahlarınızı yerinde kullanmanız gibi taktiklerle  en iyi zombi oyunları için beklediğiniz sonucu alabileceksiniz. Ayrıca oyundaki ses kalitesi ve müzikler de en az grafikler kadar kaliteli. Bu da korkuyu en derinden hissetmenize yardımcı olacak. Bakalım korkarken reflekslerinizle zombileri öldürebilecek misiniz?

5.     State of Decay

State of Decay, zombi oyunlarına sıfırdan başlamanızı sağlayacak. Oyunun ilk saniyelerinden itibaren her yerde zombiler göreceksiniz. Fakat diğer oyunlarda olduğu gibi istilaya karşın farklı insanlardan yardım göremeyeceksiniz. Zombi oyunları pc bölümünde bulunan State of Decay, sizden diğer insanlara yardım etmenizi bekleyecek. Oyun, etrafta bulunan zombilerle soluksuz şekilde savaşmanızı gerektirecek. Bu sayede günün stresinden de rahat bir şekilde kurtulabileceksiniz. Üstelik State of Decay bir seri oyunun ilk zinciri. Böylelikle beğenmeniz halinde oyunun diğer halkalarını da oynama imkânı elde edeceksiniz. Zombi oyunları sadece zombilere karşı savaşı konu alırken State of Decay, ilerleyen zamanda farklı bir konuya daha parmak basacak. İstiladan ötürü azalan kaynaklar yüzünden farklı insanlarla da burun buruna geleceksiniz. Bu da zombilerin yanı sıra insanların gruplaşmasından da kaynaklanan hayatta kalma savaşı anlamına gelecek. Zombi oyunları arasında çok yönlülerinden biri olan State of Decay ile hem zombilerle hem de insanlarla mücedele edip bir yandan da karakteriniz için yiyecek ve cephane aramak zorunda kalacaksınız.