• YARIM ALTIN
  1.617,00
  % 1,30
 • AMERIKAN DOLARI
  8,8622
  % 1,13
 • € EURO
  10,3900
  % 0,76
 • £ POUND
  12,1289
  % 0,64
 • ¥ YUAN
  1,3709
  % 1,06
 • РУБ RUBLE
  0,1216
  % 0,70
 • BITCOIN/TL
  376136,125
  % -3,17
 • BIST 100
  1.382,42
  % -1,36

En Pratik Şekilde Ev Nasıl Taşınır?

En Pratik Şekilde Ev Nasıl Taşınır?

En Pratik Şekilde Ev Nasıl Taşınır , Ev taşımak herkes için büyük bir yorgunluk sürecidir. Herkes hayatında en az bir defa da olsa bu zorlu süreçten geçmektedir. Bununla birlikte çok sık taşınmak zorunda kalan insanlar da bulunmaktadır. Bu kişilerin taşınması sırasında çok fazla zorlanması kaçınılmaz durumlar arasındadır. Çünkü kimse yüksek fiyatlar ödeyerek almış olduğu eşyaların zarar görmesini istemez.İşte bu süreçte pratik bir şekilde ev nasıl taşınır sorusu akılları kurcalar.

Ev Nasıl Taşınır?

Ev taşıma pratik bilgileri bilmek büyük bir önem taşır. Eğer ev taşıma konusunda yeterli deneyime sahip değilseniz eşyalarınızın daha fazla risk altında olmasına neden olabilirsiniz. Eşyaları nasıl paketleyeceğiniz bilmek, onların taşınmasını güvenli şekilde sağlamak taşınma sürecini kolaylaştırmak adına son derece önemlidir.

Ev taşıma tüyoları ile hem eşyaları hızlı şekilde paketleyebilir hem de kolayca ulaşması gereken yere daha hızlı bir şekilde ulaştırabilirsiniz. En pratik ev taşıma işlemleri içerisinde sayılabilecek en önemli püf noktalar ise şunlardır.

Taşınma Öncesinde Paketleme Malzemelerini Temin Edin

Ev toplama püf noktaları içerisinde paketleme malzemelerinin önemi son derece büyüktür. Eğer ev taşınma sırasında eşya paketleme malzemeleriniz yok ise bu durumda çok zorlanabilirsiniz. Eşyaları sarmak, kutulamak güvene almak açısından son derece önemlidir.

Paketleme - Ev Nasıl Taşınır

Bu nedenle taşınmadan en az bir ay öncesinden kutu, naylonlar, gazete kâğıtları biriktirmeye başlamanız gerekmektedir. Her türden paketleme malzemesi bu süreçte işlerinizi bir hayli kolaylaştıracaktır. Bu kutuları çevrenizde bulunan süpermarketlerden kolayca temin edebilirsiniz. Hatta malzeme satışı yapan yerlerde sıfır olarak satışa sunulan kolilerden de yararlanabilirsiniz.

Taşınma sırasında koli ve pıt pıt naylonlar son derece işlevseldir. Özellikle eşyaların çizilmemesi ve kırılmaması için kalın naylonlara sarılması büyük önem taşımaktadır. Bunlara ek olarak hurç ve çarşaf gibi ürünler de paketleme de işinizi kolaylaştıracaktır. Temin edeceğiniz kutuların mutlaka farklı kalınlıkta olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Ev Eşyalarınızı Geniş Bir Ortamda Paketleyin

Eşyalarınızı Geniş Ortamda Paketleyin

Ev eşyalarını paketlerken mutlaka geniş bir alan tercih edin. Bir kutuyu tamamladıktan sonra düzenli bir şekilde bir kenara yerleştirin ve ortamda kalabalık yapmasına izin vermeyin. Bununla birlikte kutulama yaparken ağır malzemeleri her zaman kutunun altına yerleştirin ve hafif ürünleri de kutuların en üstüne koyun. Böylece hem taşırken hem de yerleştirirken kolaylık olacaktır.

Mutfak Malzemelerini Nasıl Paketlersiniz?

Ev taşıma ile ilgili pratik bilgiler içerisinde birçok detay bulunuyor. Bunlar içerisinde mutfak malzemeleri ile paketleme bilgileri en önemlilerinden biridir. Mutfak malzemeleri en hassas malzemeler arasındadır. Bardakları bir kutuya koymadan önce mutlaka gazete kâğıtları ile sarmanız gerekmektedir. Aksi halde kırılmaların önüne geçmek son derece zor olacaktır. Bardaklarınızı gazete kâğıtları ile sardıktan sonra da mutlaka kolilere hareket etmeyecek şekilde yerleştirin.

Mutfak Malzemelerini Nasıl Paketlersiniz?

Bantlama işini tamamen bitirdikten sonra ise yapmanız gereken şey kutu üzerine mutfak eşyası olduğunu yazmak olacaktır. Ev taşırken mutlaka tüm kutuların ve paketlerin üzerine eşyanın nereye ait olduğunu yazmanız gerekiyor. Böylece eşyalarınız zarar görmeden olması gereken yere bırakılacaktır. Pratik eşya paketleme ve taşıma işlemleri ile evlerinizin kolayca taşınmasını sağlamak mümkündür.

Eşya Paketlerken Önem Sırası Belirleyin

Eşyalarınızın önemine göre paketlenmesi yerleştirme sırasında son derece kolaylık sağlar. En önemli eşyaları bir araya koymayı ihmal etmeyin. Bu şekilde tek seferde işinize en çok yarayacak eşyaları bulabilirsiniz. Taşıma sırasında da bu kutunun mutlaka evin içerisinde açık bir yere bırakılmasını sağlayın. Paketleme sonrasında kutu üzerine önemli olduğunu belirtirseniz taşıma personelleri bu kutuyu görebileceğiniz bir yere bırakacaktır.

Önemli Evrak ve Belge Dosyası

Hemen herkesin evinde önem verdiği birtakım evraklar vardır. Bu evrakları, diploma ve sertifikalarınızı, pasaportlarınızı mutlaka bir dosya içerisine yerleştirin. Gerekirse birkaç farklı dosya yapın ve bunları da küçük bir kutu içerisine koyun. Eğer evraklarınız çok önemli ise bu kutuyu taşıma sırasında siz yanınızda taşıyın. Büyük bir taşıma aracının içerisine ezilme ya da kaybolma riski vardır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için de önemli evrak dosyalarınızı siz yanınıza alabilirsiniz.

Büyük Eşyaları Paketleme

Taşınırken koltuklar nasıl paketlenir sorusu da merak edilen konular arasındadır. Ev taşırken en büyük problem büyük eşyaların paketlenmesidir. Koltuk ve yatak gibi demonte olabilecek eşyaları bir mobilyacı yardımı ile parçalarına ayırın ve her parçayı mutlaka kalın malzemeler ile sarın. Sardığınız her eşya üzerine de hangi ürünün parçası olduğunu yazın. Özellikle cam ve deri özellikleri olan mobilyalarınızı çok iyi sarmanız gerekmektedir. Taşındığınız evde yeniden bunları monte etmeniz gerekse de en azından hasarsız bir şekilde taşınmasını sağlamış olursunuz.

Kitapların Paketlenmesi

Kitapların Paketlenmesi

Evinizde çok fazla kitap varsa ve taşınırken kitaplar nasıl paketlenmeli diye soruyorsanız kütüphaneniz için de bir taşınma düzenine ihtiyacınız olacaktır. Taşınırken kitaplarınızı mutlaka eski evinizde ki düzene göre kutulara yerleştirmelisiniz. Birden fazla kitaplık varsa numaralandırarak ayrı ayrı kitap kolileri yapabilirsiniz. Böylece yeni evinizde kitapları yeniden kategorilerine ayırmak zorunda kalmazsınız. Direkt kutudan çıkarıp eski yerlerine ekleyebilirsiniz.

Ev Nasıl Taşınır,Bilmiyorsanız Profesyonel Destek Alabilirsiniz

Ev taşımak size çok zahmetli geliyorsa bu konuda profesyonel yardım da alabilirsiniz. Taşıma şirketleri eşyalarınızı taşımadan önce mutlaka paketleme işlemlerini yaparak güvenli bir şekilde taşınmanıza yardımcı oluyorlar. Hatta bu şirketlerin personelleri son derece profesyonel olduğu için aynı gün içerisinde hem paketlemeyi hem de taşıma işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Çok fazla eşyanız varsa ve paketlemeye vakit bulamıyorsanız bu firmalardan destek alabilirsiniz.

Pratik olarak ev nasıl taşınır yazımız ile ilgili düşüncelerinizi yazabilir,dilerseniz ilgili içeriklere göz atabilirsiniz.

İmaj Kaynakları: