• YARIM ALTIN
  1.745,00
  % -0,33
 • AMERIKAN DOLARI
  9,5484
  % 0,10
 • € EURO
  11,1024
  % 0,23
 • £ POUND
  13,1761
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  1,4959
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,1375
  % 0,10
 • BITCOIN/TL
  580875,155
  % -4,08
 • BIST 100
  1.509,20
  % 1,09

Enerjik Danslar,Kilo Vermek için 11 Dans Türü

Enerjik Danslar,Kilo Vermek için 11 Dans Türü

Fazla Kilolarınızı Vermenize Yardımcı Olacak Enerjik 11 Dans Türü

Finansagi.com Enerjik danslar, kilo vermek için 11 dans türünü anlatacağımız bu makalemize hiç vakit kaybetmeden başlayalım.

Dans etmek, sıradan bir spor egzersizinden çok daha eğlencelidir. Böylece aşkla kollarınızı ve bacağınızı sallayabilir ve kolayca kilo kaybedebilirsiniz. Kilo vermek istiyorsanız ve spor salonu size göre değilse, enerjik dansları mutlaka deneyin. İşte formda kalmanızı sağlayacak 11 enerjik dans türü…

1. Oryantal Dans

Oryantal dans, orta doğu dansının batıdaki adı diye ifade edebiliriz. Geleneksel olarak solo formda olan ve gövde kıvrımları ile geliştirilmiş enerjik bir danstır. Kalçalarınız hareket ettiğinde, orta bölümünüzün bir tarafa doğal olarak yönlenmesi ile söylenebilir. Orta doğuda bulunan farklı bölgelerde bu dans farklı farklı bir tarza sahiptir ve kostümler tip olarak farklılık gösterebilir. Oryantal Dans, 2000′ lerde dünyanın birçok yerinde bilinir oldu. Ayrıca günümüzde fitness salonlarında ve bir sanat olarak küresel popülariteye ulaştı.

Pop şarkıcısı Shakira tarafından popüler hale getirilen oryantal dansı, fazlasıyla kilo vermenize yardımcı olabilir. Bu enerjik danslarda yavaş hareketler hem kalçalarınızı sıkılaştırır hem de karın yağınızı azaltır. Bir saatlik yapacağınız göbek dansı ile en az 300 kalori yakabilirsiniz.

Enerjik Danslar

Enerjik Danslar

2. Zumba Dansı

Flamenko müziğinin ritimleri ile beraber antrenmandan çok bir dans partisi gibi hissettiriyor, bu bakışta Zumba’ yı bu kadar popüler kılıyor. Latin esintili bu dans, dünyadaki en popüler grup olarak yapılan egzersiz derslerinden biridir. Bir Zumba dersinde başarılı olmak için harika bir dansçı olmanıza da gerek yok.

Zumba, bugün birçok kişinin denediği ve sevdiği en son fitness modası ve enerjik danslardandır. Eğlenceli hareketler ve koreografili dans adımları ile beraber kollarınız, bacaklarınız ve karın kaslarınız için işe yarayacak. Tüm Zumba dersi boyunca tam olarak hareketleri yaparsanız, 400 ile 650 arasında kaloriyi kolayca yakabilirsiniz.

3. Direk Dansı

Enerjik danslar gibi, direk dansının da mutlaka bir kökeni ve tarihi vardır. Birçok kültür yıllar boyunca bireysel danslar, sporlar ve ritüeller geliştirmiştir. Bu, bugün “direk dansı” olarak bildiğimiz şeyin tam olarak kaynağının biraz belirsizdir. Bazı kaynaklara göre bunun birden fazla etkenin bir araya gelmesinin bir dönüşümüyle olabileceği veya her şeyin 1920′ lerde sirk kervanlarında başlamış olabilir.

Sizlerde bu dansı öğrenmek için bir direk dansı kursuna kaydolmadan önce, başlangıçta etrafınızdaki birçok insan ile bu konuda mücadele etmeniz gerekebilir. Ancak siz bu dansı öğrenmekte kararlı olursanız, direğe nasıl tırmanılacağını öğrendikten sonra esneklik kazanacaksınız. Bu enerjik danslar ile beraber her derste 400-500 kalori üstünü kolayca kaybedebilirsiniz.

4. Hip Hop Dansı

Hip Hop Dansı, Amerikan kültüründe derin tarihsel ve sosyal köklere sahip bir dans tarzıdır. Siyahi insanların bu dansı 1970 yıllarında New York kentinde ilk kez ortaya çıkmıştır. Bu dans formu büyük bir enerji ve havalı bir tutum gerektirir. Hip-hop tamamen tavırla ilgilidir ve vücudunuzu zarafetle renklendirerek vücut dilinizi güçlü ve türünün tek örneği yapar. Bir hip-hop şarkısına katılarak atlama, zıplama ile yaklaşık 300 kalori yakabilirsiniz.

Enerjik Danslar

Enerjik Danslar

5. Salsa Dansı

Bu Latin Amerika dans formu şehvetli ve seksidir. Salsa, sekiz sayımla birlikte giden altı basamaklı bir model izler. Ağır sallanma, virajlar ve girdaplar söz konusu olduğunda, partnerinizle iyi bir koordinasyon içinde olmanız gerekir. Düzgün yapılırsa, bir saatlik bir sınıf yaklaşık 420 kalori yakacaktır.

6. Rumba Dansı

Rumba, hem müzik ritimleri hem de Afrika’ da köle ticareti yoluyla ortaya çıkan ve Dünya’ ya açılan bir dans stilidir. Rumba dansının takip etmek isteyeceğiniz danslardan biri olup sizin hızlı kilo vermenize de yardımcı olabilir. Rumba dansı yaparak forma girebilirsiniz. Bu dans tarzında öğrenilecek sıcak temas, aşk tanrısı ve rumba aşkı gibi eğlenceli dans figürleri var. Rumba dansında bacaklarınızı sallamak size saatte 500 kaloriye kadar kaybedebilirsiniz.

7. Mambo Dansı

Mambo, bir Küba müzikal formu ve dans tarzıdır diyebiliriz. Mambo kelimesi, Karayipler’ e gönderilen Afrikalı kölelerin dilinden türetilen bir rahibenin adıdır. Mambo, bir halkın kültürünü, dinini ve kimliğini içeren ve farklı bölgelerde ve zamanlarda yaşayan, tüm sınırlar boyunca uyum ve anlayış yoluyla bireyleri birleştirmeyi esas alan bir müzik ve dans aracıdır.

Bu dans formu ağrıyla mücadeleye yardımcı olur, vücudunuzu canlandırır ve dayanıklılığı artırır. Mambo dansı ile seans başına yaklaşık 400-600 kalori yakabilirsiniz.

Enerjik Danslar

Enerjik Danslar

8. Samba Dansı

Samba dansı, 1920′ lerde, 1930′ larda ve 1940′ larda Samba müziğinin üç konu etrafında oluşmuştur. Samba müziği siyah dolandırıcıdan, kadınlardan ve onların aşklarından bahseder. Bu müzik tarzı, günümüzdeki kentsel hip-hop şarkılarının müziklerinden ve sözlerinden çokta farklı değildir. Samba, uzun süre boyunca erkek egemenliğindeydi ve bu nedenle Samba şarkı sözleri hayat kadınlarını ya da ev hayatlarından sıkılmış kadınları anlatırdı.

Diğer pek çok büyük dans türü gibi samba dansı da kitleler tarafından kolayca kabul görmedi. Ancak Samba dansı popüler olmaya devam etti ve artık birden fazla kültürü de kapsıyor. Bunlar, hem Afrika hem de Latin kültürlerinin müzikal yönlerini de birleştirir. Bir Samba dansı için üst düzey Samba kostümüne gerçekten ihtiyacınız yok. Bu Brezilya tarzı dans, yükü belinize ve kalçalarınıza atmanızı sağlayacak güçlü bir antrenmandır. Samba dansı ile saatte 340 kalori yakabilirsiniz.

9. Horon Dansı

Horon, tempo, ritim ve ölçü yapısı ile Türkiye’nin diğer bölgelerindeki halk oyunlarından çok farklı görünmektedir. Bu tipik Karadeniz dansı genellikle gruplar halinde yapılır. Dansçılar, ilkel bir keman türü olan kemençe’ nin titreşimlerine kollarını bağlar ve titrer. Bu hareketle günümüzde kilo vermede fazlaca kullanılan bir dans türüdür. Bu dans formunda yüksek enerji gerektirir ve bir saatlik seansta bile kişi 1000 kalori yakabilir.

10. Capoeira Dansı

Bu dans Brezilya’ da savaş sanatından esinlenerek ortaya çıkmıştır. Yüksek vuruşlar, yumruklar, durmaksızın hareket etme ve titreme ile Capoeira antrenmanı, enerjisi düşük insanlar için değildir. Dans, akrobasi ve müzik unsurlarını birleştiren bir dövüş sanatı türüdür. Bu yüksek yoğunluklu egzersizde kişi saatte yaklaşık 500 kalori yakabilir.

Enerjik Danslar

Enerjik Danslar

11. Serbest Stil Dansı

Bu dans, serbest stil olarak adlandırılır çünkü herhangi bir koreografik dans adımları olmadan özgürce hareket edebilirsiniz. Tek başınıza da bu dansı yapabilir hatta kimse izlemiyormuş gibi özgürce de oynayabilirsiniz. Dans adımları belirli bir koreografiyi takip etmediği için yakılan kalori kişilere bağlıdır.

Enerjinin insan ilişkisi, çevre, yaşam ve madde konularında daha fazla makaleyi Finansagi.com adresinde bulabilirsiniz.

Siz dans etmeyi sever misiniz? Enerjik dans olarak düşündüğünüz başka dans var mı? Enerjik danslar size göre mi? Hiç dans kursuna gittiniz mi? Yukarıda anlatılan bu danslardan hangisini seçerdiniz? Konu ile ilgili görüşlerinizi aşağıda bulunan yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.