• YARIM ALTIN
  1.335,00
  % -0,15
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4800
  % -0,44
 • € EURO
  8,9790
  % -0,54
 • £ POUND
  10,4257
  % -0,50
 • ¥ YUAN
  1,1574
  % -0,37
 • РУБ RUBLE
  0,1002
  % -0,35
 • BITCOIN/TL
  362378,393
  % -4,86
 • BIST 100
  1.538,04
  % 0,46

Enpara Birikim Hesabı İle Tasarruf Sağlayın

Enpara Birikim Hesabı İle Tasarruf Sağlayın

Masrafsız bankacılık mottosu ile yola çıkan Enpara, müşterilerine birikim hesabı ile tasarruf imkanı sunuyor. Peki, Enpara birikim hesabı nasıl açılır?

Enpara Birikim Hesabı Başvuru

Enpara yalnızca online yollarla tüm işlemlerin gerçekleştirilebildiği bir bankacılık kuruluşudur. Her ne kadar bu bir QNB Finansbank girişimi olsa da Enpara’nın bir şubesi bulunmamaktadır. Bu sebeple de her işlem gibi Enpara Birikim Hesabı nasıl açılır sorusunun yanıtı; online işlemlerle olmaktadır.

Enpara müşterisi olan kişiler oldukça kolay bir şekilde ve kısa bir süre içinde birikim hesabının açılışını gerçekleştirebilmektedir. Bu hesaptan ve faiz getirisinden yararlanmak isteyen Enpara müşterisi olmayan kişilerin de öncelikle Enpara başvurusu yapması gerekmektedir. Enpara’nın müşterisi olan ve mobil uygulamayı kullanan kişilerin Enpara Birikim Hesabını açmak için izlemesi gereken yol aşağıdaki gibidir:

 • Enpara internet şubesinden veya mobil uygulamasından hesaba giriş yapılır
 • Hesaplar menüsünden ‘Yeni Hesap Aç’ seçeneğine daha sonra da ‘Birikim Hesabı Aç’ seçeneğine tıklanır

Görüldüğü üzere Enpara’nın birikim hesabının açılışı oldukça kolay ve zahmetsizdir. Eğer siz de gecelik faiz uygulamasıyla birikimlerinizi değerlendirmek, hesapta duran paranızdan kazanç elde etmek istiyorsanız bu seçeneği değerlendirebilirsiniz. Enpara müşterisi değilseniz de internet üzerinden başvuru yaparak kolaylıkla Enpara’lı olabilirsiniz.

Enpara Birikim Hesabına Para Yatırma İşlemleri

Enpara Birikim Hesabına para yatırma işlemleri farklı yollarla gerçekleştirilebilmektedir. Yalnızca Enpara hesabından birikim hesabına değil, tüm bankalardan Enpara’nın birikim hesabına para yatırma işlemini yapabilmek mümkündür. Enpara müşteri olanların birikim hesabına şu yollarla para aktarımı sağlanabilmektedir:

 • Enpara’nın vadesiz TL hesaplarından birikim hesabına para transferi internet bankacılığı ve mobil bankacılıkla gerçekleştirilebilmektedir
 • Enpara’nın vadesiz TL hesaplarından düzenli olarak birikim hesaplarına para aktarımı için otomatik talimat verilebilmektedir
 • QNB Finansbank’ın ATM’lerinden birikim hesabına para aktarımı yapılabilmektedir

Enpara Birikim Hesabı hizmetinde, hesaba istenilen zamanlarda para yatışı yapılabilmesi hesap sahipleri için bir avantaj yaratmaktadır. Bu hesaptan aynı zamanda para çekim işlemleri de istenilen zamanlarda gerçekleştirilebilmektedir.

Enpara Birikim Hesabından Para Çekme İşlemleri

Enpara’nın birikim hesabında para çekme işlemleri internet bankacılığı ve de mobil bankacılık ile gerçekleştirilebilmektedir. Bu hesaplardan para çekim işlemleri yapılabilmesi için öncelikle birikim hesabı sahibi olan kişilerin vadesiz TL hesaplarına söz konusu meblağı transfer etmesi gerekmektedir. Transfer işlemi sonrasında Enpara birikim hesabından para çekme işlemi yapılabilmektedir.

Para çekmek için Enpara dışında banka bankaların hesapları da kullanılabilmektedir. Dileyen kişiler Enpara Birikim Hesabı içinden öncelikle Enpara vadesiz TL hesabına, oradan da herhangi bir bankanın hesabına para aktarımı yaparak para çekme işlemini gerçekleştirebilmektedir.