• YARIM ALTIN
  1.712,00
  % -0,11
 • AMERIKAN DOLARI
  9,2040
  % -0,98
 • € EURO
  10,7385
  % -0,84
 • £ POUND
  12,7465
  % -0,74
 • ¥ YUAN
  1,4418
  % -1,02
 • РУБ RUBLE
  0,1301
  % -0,87
 • BITCOIN/TL
  615407,321
  % 4,00
 • BIST 100
  1.432,80
  % 0,21

Ev Boyarken Hangi Renkleri Tercih Etmeliyiz?

Ev Boyarken Hangi Renkleri Tercih Etmeliyiz?

Ev Boya, En çok vakit geçirdiğiniz yaşam alanınızın daha huzurlu ve daha ferah olması için yapılabilecek en önemli şey odalarınızın renk seçimini doğru yapmaktadır. Doğru renk seçiminde odalar canlı ve ferah görünür. Yanlış renk seçiminde pek içimizi ısıtmayan, huzursuz bir görünüm olur.

Yatak odası

Huzurlu bir uyku için renk olarak açık ve temiz bir yatak odanız olmalıdır. Beyaz, mor ve morun tonları odanız için idealdir. Bu renkler stres atmanızı ve kolay uyumanızı sağlar. Duvarda kullandığınız renkler ile oda içinde perde, tablo, şifonyer, kırlent gibi eşyalarında aynı ton olması odanıza ayrı bir görünüm katacaktır.

Salon ve oturma odası

Salon ve oturma odanız günün yorgunluğunu attığınız dinlenme yeridir. Bu sebeple sakinleştirici, mutluluk verici renkler olmalıdır. Ortam içinde nasıl bir atmosfer istiyorsanız ona göre de renk seçimi yapabilirsiniz.

-Monokrom dekorasyon:

Tek bir rengin ve o rengin tonlarının bir arada kullanılmasına monokrom dekorasyon adı verilir. Bu dekorasyonda en popüler kullanılan siyah ve beyaz renkleridir. Profesyonel yapılırsa harika sonuçlar elde edeceksiniz.

-Kuzey yönlü odalar:

Oturma odanız kuzey tarafına bakıyorsa, güneş ışığından yararlanmadığınız anlamına gelir. Odanızın kuzey değil de güney de gibi görünmesi için yeşil ve sarı renklerini kullanabilirsiniz. Sarı rengi geniş odalarda çocuk odası gibi görünebilir. Bu yüzden eşyalarınızın rengi ile ortamın havasını değiştirirsiniz. Örnek verecek olursak duvar boyanız sarı, koltuklarınız gri, perdeniz beyaz renginde uyumlu olabilir.

Çocuk odası

Evin en enerjik odasıdır. Tabi ki eğlenceli bir renk tercih edilmelidir. Çocuk odalarında koyu renk seçimi yapmanız odayı karanlık mutsuz bir ortama dönüştürebilir o yüzden yapılmamalıdır. Turuncu, açık mavi, kırmızı renkler ideal çocuk odası boyasıdır. Kız çocukları için pembe mor renkler erkek çocukları için mavi turuncu renkleri popüler renklerdir.

Mutfak ve yemek odası

İştah açıcı renkler kullanılmalıdır. Mobilyalarınız ile uyumlu renkler mutfağınızı harika gösterecektir. Mutfağınızın çirkin olduğunu düşünmeden önce renk seçimine dikkat ediniz. Tercih edilen renkler,

Deniz mavisi

Kirli Beyaz

Parlak Siyah

En İyi Ev Boyası

1- Filli Boya İç Cephe Boya Markası

En çok tercih edilen boya markalarından biri olan filli boya, boya ürünlerinin çeşitliliği açısından çok tercih edilmektedir. Filli boya renk kartelasının çeşitliliği ile dikkat çekmektedir.

2-Marshall boya iç Cephe Boya Markası

Boya sektöründe pazarda en büyük payı olan firmalardan biri olan Marshall boya, kalitesi ve Marshall boya renk kataloğunun sunduğu çeşitlilik açısından çok beğenilmektedir.

3- Dyo İç Cephe Boya markası

Yerli üretim olan Dyo markası inşaat sektörünün önde gelen isimlerindendir. Sağlamlığı ile boya sektöründe isim yapmıştır. Dyo boya bayilerinden temin edebileceğiniz Dyo renk kataloğuna mutlaka ulaşmalısınız.

4- Polisan İç Cephe Boya Markası

Bayilik ağı çok geniş olan polisan markası, iç cephede çokça kullanılmaktadır. Her nalburdan ulaşabileceğiniz boya pazarına sahip olan firmanın Polisan boya renkleri kataloğu oldukça geniş renk yelpazesine sahiptir.

5- Juton Boya İç Cephe Markası

En kaliteli iç cephe boya markalarından biri olan juton boya villa yazlık gibi ısıya ve dayanıklılık ihtiyacı olan yerlerde sağlamlığı ve güvenilirliği ile dikkat çekmektedir. Juton boya yorumlarını incelediğimizde kullanıcısı çok memnundur.

En Güzel Ev Boyası Renkleri

Renklerin Dekorasyonda Yarattığı Etkiler
RENK TÜRÜ DÖŞEMEDE KULLANIMINDA YANSITTIĞI ETKİ DUVARDA KULLANIMINDA YANSITTIĞI ETKİ TAVANDA KULLANIMINDA YANSITTIĞI ETKİ
KIRMIZI Kudretli, Yanıcı, İfadeli Yaklaştırıcı, Huzursuz Edici Kasvetli, Rahatsız Edici
TURUNCU Hareketli Sıcak Tahrik Edici, Basık
SARI Huzursuz Edici, Zayıf Tahrik Edici Aydınlatıcı, Heyecan Verici
YEŞİL Sakinleştirici Sarıcı, Çevreleyici Koruyucu, Örtücü
MAVİ Davetkar, Kurtarıcı Uzaklaştırıcı, Soğuk Hayal Verici, Manevi Koruyucu
KAHVERENGİ Sağlam, Durdurucu Sabit (Durağan) Sıkıntı Verici, Basık
MOR Kararsızlık, Rahatsız Edici Aşağılayıcı Bunaltıcı
SİYAH Düşündürücü Sakin, Huzursuz Yükleyici, Çukurlaştırıcı, Ezici
UÇUK PEMBE Duygulu, Nazik, Hassas, Dokunulmaz Özden Uzaklaşma, Hastalık Saydam, Uçucu
BEYAZ Dokunma Yabancılığı Rahatlatıcı, Genişletici, Serinletici Boş, Hafif, Yükseltici

Yeni Ev Boyası Renkleri

Kafanız artık öyle karıştı ki boya katalogları veya kartelalarında ki renklerin isimleri kodları falan hep birbirine karıştı 🙂 Tabi kolay değil duvar rengi seçimi yapmak, sonuçta her canınız istediğinde duvar renklerinizi değiştiremiyorsunuz. Fakat endişelenmeye, paniğe kapılmaya hiç gerek yok zira ailenizin dekorasyon sitesi evdekorasyontarz.com bu defa evinizin boya tarzını belirleme konusunda sizlerle birlikte ve bu sayfamızda salonlar için, yatak odaları, oturma odaları ve evinizin diğer tüm alanları için trend duvar renklerine göz atıyoruz…

Salonlar evlerimizin göz bebekleridir, salon dekorasyonu ile ilgili olarak yayınladığımız hemen tüm makalelerimizde de vurguladığımız gibi sadece misafirlere rezerve edilmiş bir alan olması sebebi ile Türk halkına has bir alan olan salonlar aynı zamanda mobilya ve dekorasyonuna en fazla para harcadığımız özel mekanlardır. Duvar kağıdından halısına, oturma gruplarından duvar renklerine kadar her şey ayrıntılı olarak düşünülür ve satın alınır… Salon duvar rengi seçiminde de durum böyledir, salonlar için duvar renkleri diğer alanlara nazaran odadaki diğer unsurlar ile daha uyumlu, daha gösterişli renklerden seçilir. Peki bu yılın trend salon duvar renkleri hangileri biliyor musunuz ?..

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.