• YARIM ALTIN
  2.233,00
  % 3,22
 • AMERIKAN DOLARI
  12,4902
  % 3,08
 • € EURO
  14,1202
  % 4,02
 • £ POUND
  16,6855
  % 3,24
 • ¥ YUAN
  1,9380
  % 2,96
 • РУБ RUBLE
  0,1652
  % 1,77
 • BITCOIN/TL
  685136,161
  % 1,97
 • BIST 100
  1.776,41
  % -2,35

Ev Hanımlarına Ek Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Ek Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Ek Kredi Ev hanımlarının kredi kartı sahibi olabilmesi için bankaların çeşitli kolaylıklar ile sunmuş olduğu fırsatlar vardır. Yalnızda düzenli geliri olanlar değil ev hanımları da gelir beyan etmeden kredi kartı sahibi olabilir. Günümüzde özellikle çalışmayan ev hanımları eşleri üzerinden, eşinin kredi kartı kullandığı banka tarafından alacakları kredi kartı ile ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar, Ziraat bankası kredi kartı, Ev kadınlarına kesin kredi kartı veren bankalar ve Halkbank ev hanımlarına kredi kartı veriyor mu? araştırdık.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı kullanmak isteyen ev hanımları için en pratik ve kolay çözüm ek kart olmaktadır. Ek kart kullanımı için herhangi bir gelir bildirme ya da kredi notu puanı dikkate alınmamaktadır. Ek kart kullanacak kadınlar eşlerinin kullanmış olduğu kartın ek kartını kendi adına çıkarttırarak kullanabilmektedir. Ek kart kullanımında bilindiği gibi ekstre dönemi borcu asıl kart tarafından ödenmektedir. Günümüzde çoğu ev hanımı da ek kart kullanmaktadır. Çalışmayan ev hanımlarına belirtmeliyiz ki, kart başvurusu yaparken her bankanın kartlarına sık sık başvuru yapmaması gerekir. Aksi halde çok fazla bir şekilde kredi kartı için başvuruda bulunmak kişinin puanını olumsuz etkilemektedir. Ancak bu konu hakkında da bankalar net bir açıklama da bulunmamaktadır.

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar aşağıdaki gibidir:

Bankaların araştırılması iyi yapılmalı ve kişiye uygun kredi kartı seçilip başvuru tamamlanması gerekir.

Ev Hanımlarına Ek Kredi Kart Başvurusu

Ek kart, başka bir kredi kartı üzerinden açılan bir tür kredi kartıdır. Kullanılan ana karttan hiç bir farkı yoktur. Ev hanımlarının kredi kartı kullanabilmesi için en uygun yöntemdir ek kart. Çıkartılan ek kart asıl gerçek kredi kartına bağımlı olarak verilmektedir. Alınacak ek kart üzerinden yapmak isteyeceğiniz limit arttırma işlemleri ise asıl kredi kartına bağlıdır. Eşinizin, kardeşinizin yada başka bir tanıdığınızın üzerine bu kartı almanız oldukça kolay olacaktır.

Ev Hanımlarının Alacağı Ek Kartın Ödemesi Nasıl Yapılır?
Ev Hanımlarına Ek Kart Bşavurusu

Ev Hanımlarının Alacağı Ek Kartın Ödemesi Nasıl Yapılır?

Ek kartın ödeme şekli, ek kartın türüne göre değişmektedir. Almış olduğunuz kart asıl kredi kart ile aynı ve limiti dahilinde bir kart ise, hesap kesim tarihi ve ödeme günü asıl kart ile aynı gün yapılmaktadır. Ödeme, ana kart ödemesi ile birlikte yapılıyor. Asıl kredi kartı ödendiğinde ek kartta ödenmiş oluyor. Ancak, kartınızda CVV kodu ve son kullanma tarihi bulunuyorsa, asıl kartın hesap kesim tarihi ve ödemesi ile ayrı yapılmaktadır. Ek kartınız ile bilgileri bankadan almanız önemlidir. Ek kart ile ilgili herhangi bir durum olmasında asıl kart sahibi sorumlu olacaktır.

Ek Kart İçin Ev Hanımları Aidat Öder mi?

Kredi kartlarında olduğu gibi ek kartlarda da aidat ödemeleri bankalara göre değişmektedir. Ancak, ek kartın aidat ödemesi ek kartın %50’si kadar olmalıdır. Ek kart asıl kartın yıllık aidat ödemesinin %50‘sini geçmemelidir. Seçmiş olduğunuz bankadan ek kart talebinde bulunduğunuz da yıllık aidat ödemesine dikkat etmelisiniz.

Ev Hanımlarına Aidatsız Ek Kredi Kartları

Eşi, kardeşi veya bir yanının kartına ait ev hanımlarının alacakları, ek kartların yıllık aidat ödemelerinin nasıl olduğundan bahsetmiştik. Ek kartlarına yıllık aidat ödemek istemeyen kişiler aşağıda vermiş olduğumuz bankaların ek kartlarını kullanarak yıllık ödemeleri gereken aidat tutarlarını ödemeden kredi kartı sahibi olarak, avantajlarından faydalanabilirler.

Halkbank Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veriyor Mu?

Halkbank paraf karta 18 yaşından büyük herkes başvuru yapabilir. Ev hanımları da parafa ait başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurup, gelir belgeniz ve T.C kimlik belgeniz ile Halkbank şubelerine gitmeniz yeterli olacaktır. Paraf ek kart üzerinden ve hanımlarının hesap özeti asıl kart sahibinin hesap özetine eklenmektedir.

Ev Hanımlarına Ziraat Bankası Ek Kart Başvurusu

Ziraat Bankası tarafından alacağınız ek kart, asıl kart sahibinin başvurusu üzerine verilmektedir. Alacağınız ek kart asıl kartın limitine eşit olarak verilmektedir. Ek kart limiti asıl kart limitinden yüksek olamaz. Belirli bir oranda yada tutarda 15 yaşını doldurmuş herkes ek kart sahibi olabilir. Ek kart ile nakit çekimi ihtiyaçlarınız da ve harcamalarınızda kullanabilirsiniz.

En Avantajlı Aidatsız Kredi Kartı yazımızın içeriğinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.