• YARIM ALTIN
  2.491,00
  % -0,27
 • AMERIKAN DOLARI
  13,6788
  % 1,38
 • € EURO
  15,5382
  % 1,99
 • £ POUND
  18,1230
  % 1,26
 • ¥ YUAN
  2,1617
  % 1,65
 • РУБ RUBLE
  0,1859
  % 1,99
 • BITCOIN/TL
  693044,486
  % 1,18
 • BIST 100
  2.004,55
  % 1,19

Evde İngilizce Nasıl Öğrenilir

Evde İngilizce Nasıl Öğrenilir
Evde İngilizce Nasıl Öğrenilir

Evde İngilizce öğrenmek için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Özellikle de çeşitli nedenlerle evde geçirdiğiniz vakit artış gösterdiyse, bu fazla zamanınızı yeni bir dil öğrenmek için kullanabilirsiniz.

Evde İngilizce Öğrenmenizi Kolaylaştıracak Öneriler

İngilizce öğrenmeye belirli bir noktadan başlamak gerekir. Bu doğrultuda ilk adım olarak kullandığınız telefonun dilini İngilizceye çevirebilirsiniz. Böylece, her gün karşınıza çıkacak olan bu yeni kelimeleri çok daha kolay bir şekilde ezberlemeye başlayabileceksiniz. Aynı şekilde bilgisayarınızın dilini de İngilizceye çevirmek iyi bir başlangıç olacaktır.

İngilizce Şarkılar Dinlemeye Başlayın

İngilizcenin fonetik yapısına beyninizi alıştırabilmek adına yabancı dildeki şarkıları dinlemeye başlayabilirsiniz. Bu durum, eğitiminizin ilerlediği aşamalarda öğreneceğiniz birçok kelimeyi daha önceden duymanızı ve dolayısıyla çok daha kolay bir şekilde öğrenmenizi sağlayacaktır. Youtube veya Spotify gibi platformlar üzerinden kolaylıkla İngilizce şarkı dinleyebilirsiniz.

Evde İngilizce Öğrenmenizi Kolaylaştıracak Öneriler

Evde İngilizce Öğrenmenizi Kolaylaştıracak Öneriler

Yabancı Dil Uygulamaları

Hem Appstore hem de Google Play Store üzerinde Duolingo, Busuu gibi uygulamalar evde İngilizce öğrenmek için harika bir başlangıç olacaktır. Temel seviyelerden başlayıp, her gün beş ila on dakikalık süreler ayırarak, ileri seviyelere geçmeniz mümkün. Ayrıca, günlük yapacağınız pratiklerin süresi ve sayısını artırarak yabancı dil temelinizi akıllı telefonunuz yardımıyla kolay bir şekilde oluşturabileceksiniz. Hazırlık aşamalarından sonra bu adımda, ciddi anlamda İngilizceye ait cümle yapıları ve kalıpları öğrenebilecek, aynı zamanda kelime dağarcığınızı geliştirebileceksiniz.

Dizi veya Filmleri Daha Etkili Bir Şekilde Kullanabilirsiniz

Netflix gibi platformlar üzerinden dizi izlemek son dönemlerde hemen herkesi yaptığı bir aktivite haline geldi. Bu tür platformlarda izlediğiniz yapımları İngilizce öğrenme yolunda size avantaj sağlayacak biçimde değerlendirebilmeniz mümkün. İzlediğiniz yapımları Türkçe dublaj ve İngilizce alt yazı şeklinde izleyerek cümlelerin anlık karşılıklarını sürekli olarak duyabilir ve böylece siz farkında olmadan, arka planda beyniniz İngilizce öğrenmeye devam eder. Daha ileri seviyelerde ise orijinal dil ve altyazı kullanmadan film ve dizi izlemeye başlayabilirsiniz. Aynı zamanda hâlihazırda İngilizce konuşup-yazabilenlerdenseniz pratiğinizi kaybetmemek adına yine bu seçeneği tercih edebilirsiniz.

İngilizce Günlük Tutmak

Günlük tutmak birçok kişi için tercih edilmeyecek bir yöntem olsa da, bunu eğitiminiz için yaparak İngilizce yazma ve kendinizi ifade edebilme anlamında ilerleme kat edebilirsiniz. He gün bitiminde, ilgili günde yaptığınız aktiviteleri ve kafanızdan geçenleri basit kelimelerle dahi olsa İngilizce olarak günlüğünüze yazmak, düzenli gerçekleştirildiğinde oldukça önemli bir davranış haline gelecektir. Buna alternatif olarak, hikaye yazımını tercih edebilirsiniz. Burada amaç çok basit. İngilizce yazma pratiği elde etmek. Dolayısıyla size bu yönde olumlu katkı sağlayabilecek tüm yazılı aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz.

Evinizde Kolaylıkla İngilizce Öğrenebileceğiniz Yöntemler

Evinizde Kolaylıkla İngilizce Öğrenebileceğiniz Yöntemler

İngilizce Sosyal Platformları Takip Etmek

Başta Reddit olmak üzere internet ortamında İngilizcenin ağırlıklı olarak konuşulduğu birçok sosyal platform mevcuttur. Reddit üzerinden örneklendirmek gerekirse, bu sosyal platformda ilginizi çekecek türdeki kategorilere abone olabilir ve hem ilgilendiğiniz alanlardaki en güncel içeriklere ulaşabilir hem de günlük hayatınız içerisinde İngilizce kullanabilirsiniz. Ayrıca, bu tür platformlarda diğer üyelerin yaptığı paylaşımları yorumlayarak, onlarla etkileşime girerek İngilizce üzerinden konuşabilirsiniz. Günlük yaşamında İngilizce konuşabileceği insanlar bulmakta güçlük çekiyorsanız bu yöntem oldukça faydalı olacaktır.

Post-It Kağıtları Kullanın

İngilizce öğrenmenin en önemli noktası kelime dağarcığıdır. Ne kadar çok kelime öğrenirseniz, söylenenleri anlama ve kendinizi ifade edebilme noktasında o denli avantajlı ve rahat hissedersiniz. Dolayısıyla post-it olarak tabir edilen ve herhangi bir duvara, panoya veya dolaba yapışabilen bu kağıtlara her gün yeni bir kelime yazıp, o kelimeyi ezberleyebilirsiniz. Bu aktiviteyi düzenli olarak tekrar ederek, kısa bir sürede çok sayıda İngilizce kelime öğrenmek mümkün olacaktır.