• YARIM ALTIN
  2.427,00
  % 4,41
 • AMERIKAN DOLARI
  13,4606
  % 4,86
 • € EURO
  15,2507
  % 5,18
 • £ POUND
  17,8733
  % 4,57
 • ¥ YUAN
  2,1019
  % 4,61
 • РУБ RUBLE
  0,1813
  % 5,39
 • BITCOIN/TL
  774254,682
  % 2,85
 • BIST 100
  1.809,65
  % 0,05

Fotoğraf Çekerken Arka Plan Nasıl Bulanıklaştırılır?

Fotoğraf Çekerken Arka Plan Nasıl Bulanıklaştırılır?

Fotoğraf Çekerken Arka Plan Nasıl Bulanıklaştırılır , Muhtemelen, ana konunun odaklandığı birden fazla resim gördünüz ve bulanık bir arka plan üzerinde farklı renklerde güzel daireler görebilirsiniz. Bu etkiye bokeh denir ve işlem sonrası kolayca elde edebilirsiniz.

Işık kaynağı bulun

Işıksız güzel bir bokeh oluşturmak yetmez. En kolay yollardan biri Noel ışıklarını kullanmaktır. Ayrıca gece şehrin ışıkları veya akşam güneşi ağaçların dallarını kırarak iyi çalışacaktır. Bir lamba veya flaşla aydınlatılmış buruşuk folyo bile kullanabilirsiniz.

Nesneyi ışık kaynağından uzağa yerleştirin

Yeni başlayanlar genellikle odaklanmayı planladıkları konuyu arka plana yakın konumlandırır. Bu durumda, bu çok büyük bir hatadır: Nesne arka plandan uzaklaştıkça ikincisi bulanıklaşacaktır.

Mesafe ayrıca ışık çemberlerinin boyutunu da etkiler: ana konu arka plandan uzaklaştıkça azalırlar.

Konunun çok karanlık olduğunu görürseniz, örneğin ışığı bir kağıtla yansıtarak vurgulamaya çalışın. Aşırı durumlarda, bir flaş veya el feneri kullanabilirsiniz.

Açıklık, yani mercekteki delik, arka plan bulanıklığını etkiler. Ne kadar geniş açarsanız, bokeh etkisi o kadar belirgin olur.

Fotoğraf makinesini diyafram önceliği moduna ayarlayın. Örneğin, Nikon kameralarda, A – Canon – Av’da etiketlenir.

İyi bir kameranız veya akıllı telefonunuz varsa, portre modunu açmayı deneyin. Bununla birlikte, bu durumda, muhteşem bokeh’ye güvenmemeniz gerekir: ucuz kameraların lensleri genellikle elde edilmesine izin vermez.

Her şey ayarlandığında, ana konuya odaklanın ve bir resim çekin. Tebrikler! Şimdi koleksiyonunuzda harika bir fotoğraf daha var.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.