• YARIM ALTIN
  1.336,00
  % -0,29
 • AMERIKAN DOLARI
  7,5182
  % 0,06
 • € EURO
  8,9746
  % -0,50
 • £ POUND
  10,3808
  % -0,82
 • ¥ YUAN
  1,1586
  % -0,23
 • РУБ RUBLE
  0,1008
  % 0,21
 • BITCOIN/TL
  355731,184
  % -3,63
 • BIST 100
  1.539,90
  % 0,12

Garanti Bankası Nakit Avans İle 20 Bin TL Kredi İmkanı

Garanti Bankası Nakit Avans İle 20 Bin TL Kredi İmkanı

Garanti bankası nakit avans imkanı ile acil nakit ihtiyacının karşılanabilmesi mümkün olabilecektir. Kredi kartı taksitli ya da taksitsiz alışveriş imkanı sunan ayrıcalıklı bir hizmettir. Bankaların sunduğu hizmetlerden biri olan nakit avans ise, kredi kartından çekilerek kullanılabilen nakit ödeme şeklidir. Verilen bu hizmet sayesinde kullanıcıların herhangi bir kredi çekmesine gerek kalmadan nakit ihtiyacını karşılayabilecektir. Garanti bankasının sunduğu nakit avans hizmeti birbirinden farklı koşullara ve faiz oranlarına sahiptir.

Garanti Bankası Nakit Avans Başvurusu

Garanti bankası nakit avans başvurusu birçok iletişim kanalı üzerinden yapılabilmektedir. Kullanıcılar Garanti kredi kapsamında talepleri doğrultusunda 500 ila 20.000 TL arasında nakit avans çekebilecektir. Nakit avansın miktarını belirleyen en önemli unsur, kredi kartının üst kullanım limitidir.

Bu kapsamda kişiler kredi kartı üst kullanım limitinin %88’lik miktarı kadar Garanti bankası nakit avans çekebilecektir. Çekilen bu avans belirlenen faiz oranları kapsamında 12 taksite kadar taksitlendirilerek, ödenebilir. Taksitlendirilen aylık tutar miktarına %5 oranında vergi ve %15 oranında KKDF dahil edilmektedir. Nakit avans başvurusu Garanti BBVA internet bankacılığı, ATM’ler, müşteri hizmetleri, mobil uygulama ya da şubeler üzerinden yapılabilecektir.

İnternet bankacılığı, mobil uygulama ve ATM’leri kullanacak kişilerin kredi kartı adımlarını takip ederek kolayca başvuru yapabilmesi mümkündür. Başvurunun yaklaşık 24 saatlik bir değerlendirme süreci bulunmaktadır. Değerlendirme sonunda başvurunun olumlu ya da olumsuz olduğu kullanıcılara mesaj yoluyla bildirilecektir. Başvurusu olumlu değerlendirilen kullanıcıların hesaplarına nakit avans miktarı yatırılmaktadır.

Garanti Bankası Nakit Avans İle 20 Bin TL Kredi İmkanı

Garanti Bankası Nakit Avansda Faiz Hesaplama

Garanti bankası nakit avans faiz hesaplama, ana para üzerinden yapılmaktadır. 500 ila 20.000 TL arasında nakit avans çekmek isteyen kullanıcılar için belirlenen faiz oranı yüzde 1.46’dır. Nakit avans kullanımlarında belirlenen bu faiz oranı günlük olarak işletilmektedir. Erken ya da kısmi şekilde kapama işlemi yapıldığında alınan nakit avans işlem ücreti iptal edilmeyecektir.

Garanti bankası nakit avansın miktarı, kart limiti ne olursa olsun günlük 10.000 TL çekim ile sınırlandırılmıştır. Nakit avans çekme işleminde bazı sınırlamaların olduğu da bilinmektedir. Kullanıcının kredi kartı üzerinden nakit avans çekebilmesi için kartının ana kart olması zorunludur. Herhangi bir karta bağlı olarak kullanılan ek kartlar üzerinden nakit avans çekilemeyecektir.

Bunun yanı sıra kart iki aydan daha az kullanan kişilerin nakit avans çekebilmesi mümkün değildir. Ekstreye yansıtılan nakit avans tutarının tamamının ya da taksit tutarının altında bir ödeme yapılması halinde kart nakit avans çekimine ve limit artışına kapatılır. Ayrıca bu ödeme davranışının bir yıl içerisinde ard arda üç kez tekrarlanması halinde, kart borcun tamamı bitirilene dek kullanıma kapatılacaktır.