• YARIM ALTIN
  1.356,00
  % -0,14
 • AMERIKAN DOLARI
  7,1647
  % -0,10
 • € EURO
  8,7265
  % -0,05
 • £ POUND
  10,1501
  % 0,00
 • ¥ YUAN
  1,1103
  % -0,13
 • РУБ RUBLE
  0,0976
  % -0,07
 • BITCOIN/TL
  364562,249
  % 2,05
 • BIST 100
  1.483,02
  % -2,30

Gelir Belgesiz, Kefilsiz Kredi Veren Bankalar (2021 Ocak)

Gelir Belgesiz, Kefilsiz Kredi Veren Bankalar (2021 Ocak)

2021 kefilsiz kredi veren bankalar sayesinde nakit ihtiyaçlarınızı kolay bir şekilde karşılayabilirsiniz. Kefilsiz kredi veren bankalar diğer bankalara göre daha kolay kredi almanızı sağlayan ve nakit ihtiyaçlarınızı gidermeye sağlayan bankalardır. Ancak kefilsiz kredi veren bankalardan kredi kullanmak için de belirli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

Kefilsiz Kredi Nedir?

Temel olarak bankalar kredi çekimlerinde kredi kullanabilmeniz için güvence istemektedirler. Bankaların uzun bir dönemdir uyguladıkları temel teminatların başında ise kefil gelmektedir. Özellikle maddi durumu iyi olmayan ya da aylık gelire sahip olmayanlar için bankalar kefil talep edebilmektedirler. Başka bir deyişle kredi alacak kişi, temel olarak çekmiş olduğu krediyi nasıl ödeyeceğini göstermesi gerekmektedir. Bunun için bankaya ibraz edeceği her mal ve finansal değer kendisine ait olmalıdır. Bu durumun sağlanması halinde bankalardan kefilsiz kredi çekebilirsiniz.

Diğer bir tanımlama ile birlikte kefilsiz kredi, sadece banka ve kredi alan kişini arasında bir sözleşme olup kredi sözleşmesine üçüncü şahsın dahil olmadığı bir kredi türü olarak öne çıkmaktadır. Kredi alımı öncesine hangi bankaların ne kadar kredi vermiş olduklarını ve ne kadar kolay bir şekilde kredi alınabileceğini araştırmak kefilsiz kredi çekmek isteyenler için yararlı olacaktır. Kredi çekerken göz önünde tutulması gereken en temel nokta kısa bir süre içinde kişi kredi başvurusunda bulunmuşsa ve ret yanıtı almışsa bu durumda hemen başvuru yapmayıp bir süre bekledikten sonra tekrar başvuru yapması gerekmesidir. Ayrıca kefilsiz kredi için talep edilen koşulların da yerine getirilmesi gerekmektedir.

Kefilsiz Kredi Nasıl Çekilir, Şartları Neler?

Kefilsiz kredi çekmek için belirli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu şartların yerine getirilmesi halinde kredi çekebilirsiniz. Kefilsiz kredi şartları şu şekilde belirlenmiştir;

 • Başvuru yapan kişini kredi notu riskli ya da çok riskli, başka bir deyişle düşük seviyede olmamalıdır,
 • Aktif olarak kişinin adına kredi borcu bulunmamalıdır, eğer daha önceden kredi kullanılmışsa bu kredinin borçlarının düzenli olarak ödenmeye devam etmesi gerekmektedir.
 • İbraz edeceği düzenli aylık gelirinin bulunması gerekmektedir.
 • İcra yaptırımı uygulanmış borcunun olmaması gerekmektedir.
 • Varlık yönetim şirketlerine herhangi bir borcunun olmaması gerekmektedir.
 • Kredinin daha kolay bir şekilde çekilmesini sağlamak için kişinin eğer mevcut ise gayrimenkul bildirmesi gerekmektedir.

Bu şartları sağlayanlar için kefilsiz kredi çekilebilmektedir. Ancak unutulmaması gereken en temel nokta, kefilsiz kredi çekerken bankanın düzenli olarak gelir talebinde bulunmasıdır. Gelir belgesini düzenli olarak ibraz edemeyenler kefilsiz krediden yararlanma imkânları düşük olacaktır.

Garanti BBVA Kefilsiz Kredi Şartları

Kefilsiz kredi veren bankalar arasında Garanti BBVA uygun faiz koşulları ve vade süreleri ile öne çıkıyor. 100 bin Türk lirasına kadar kefilsiz kredi imkânı sunan banka aynı zamanda 60 aya varan vade süreleri ile birlikte ödemeler açısından da büyük bir kolaylık sunuyor. Garanti BBVA kefilsiz kredi için uygulanacak olan faiz oranı ise 0,99 ile 1,99 arasında değişiyor. Kredi için uygulanacak olan faiz oranı kişinin kredi notuna göre belirleniyor. Bu kapsamda kredi notu çok yüksek olmayanlar için uygulanacak olan faiz oranı da yükseklik gösteriyor. Kredi notunun yüksek olması ise daha uygun faizler ile daha yüksek kredi tutarlarından yararlanmayı sağlıyor.

Vakıfbank Kefilsiz Kredi Şartları

2021 kefilsiz kredi veren bankalar arasında sunmuş olduğu kolaylık ile birlikte Vakıfbank da öne çıkıyor. 125 bin liraya kadar kefilsiz kredi sunan banka, 36 aya varan vade süreleri ile birlikte kredi sunuyor. Faiz oranları ise 0,80 seviyesinden başlıyor ve 1,80 seviyesine kadar artış gösteriyor. Özellikle kredi notu yüksek olanlar için sunmuş olduğu düşük kredi oranları ile birlikte kefilsiz kredi çekmek için bankayı tercih edebilirsiniz. Durumunuzun krediye uygunluğu kontrol etmek için ön başvuru yapmak adına ise telefonunuzun mesaj ekranına büyük harfler ile kredi yazıp daha sonra kimlik numaranızı yazın ve aylık gelirinizi de rakamla yazdıktan sonra 5724’e kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz. Kredi notunuza ve çekme durumunuza göre bilgilendirme mesajı kısa bir süre içerisinde size gelecektir.

Yapı ve Kredi Bankası Kefilsiz Kredi Şartları

100 bin liraya kadar kefilsiz kredi sunan Yapı ve Kredi Bankası da kolay kredi almanıza olanak tanıyor. En düşük bin TL kredi çekilebilecek kredi kampanyası kapsamında aylık uygulanan faiz oranları 1,19 ile 1,99 arasında değişkenlik gösteriyor. Ancak diğer bankalarda olduğu gibi Yapı ve Kredi Bankası için de en düşük faizler kredi notu yüksek olanlar için veriliyor. Kredi notu düşük olanlar için ise daha yüksek oranlardan kredi faizlendirilmesi yapılıyor. Kredinin ön kontrolünü sağlayarak ön başvuru yapmak için telefonunuzun kısa mesaj ekranına istenilen kredi tutarı, kimlik numarası ve aylık maaşınızı yazarak 4441’e kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz. Kredi notunuz ve aylık geliriniz değerlendirilerek mesaj üzerinden size dönüş yapılacaktır.

QNB Finansbank Kefilsiz Kredi Şartları

Kefil istemeyen bankalar arasında QNB Finansbank da sunmuş olduğu özel fırsatlar ile tercih edilebilir bir banka özelliği taşıyor. 50 bin liraya kadar kefilsiz kredi sunan banka aynı zamanda 60 aya varan vade süreleri ile birlikte nakit paraya ihtiyacı olanlara özel bir avantaj yaratıyor. Bankanın aylık faiz oranı 1,19’dan başlayarak 1,79’a kadar çıkıyor. Faiz oranının belirlenmesinde ise kredi çekecek olan kişinin kredi not puan durumu tayin edici oluyor. Bankadan kredi için ön başvuru yapmak için telefonunuzun kısa mesaj bölümüne kimlik numaranızı yazıp 5030’a göndermeniz sonrasında ne kadar kredi çekebileceğiniz tarafınıza iletilecektir.

Kefilsiz Kredi Kolay Şekilde Nasıl Çekilir?

Kefilsiz kredi çekmek istiyorsanız bankaların şubelerine başvuru yapmanız gerekmektedir. Ancak banka şubelerine doğrudan başvuru yapmanız istenen belgeler ve gelir durumu kontrolü yüzünden her zaman olumlu sonuçlanmayabilir. Bu yüzden bankaların mobil şubeleri üzerinden başvuru yapmanız daha kolay şekilde kredi çekmenize yardımcı olacaktır. Bunun için öncelikle çalışmakta olduğunuz bankanın olması gerekmektedir. Yani müşterisi olmadığınız bankanın mobil şubesinden işlem yapamazsınız. Tercihen uzun zamandır çalıştığınız ve özellikle kredi kartını kullandığınız bir bankayı seçmeniz krediyi daha kolay bir şekilde çekmeniz açısından size büyük bir yarar sağlayacaktır. Bu durumda müşterisi olduğunuz bankanın mobil uygulamasını telefonunuza indirerek mobil şube müşterisi olmak için gerekli olan adımları tamamlayınız.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra her bankanın uygulamasında bulunan kredi başvurusu sekmesi altından hızlı kredi kısmını seçin. Açılan sayfada talep edilen kredi tutarını girdikten sonra ödeme yapacağınız vade süresini belirleyiniz. Daha sonra gelen sayfada ise kredinin hangi faiz oranı ile size verileceği ve ödeme planı yer alacaktır. Bu bilgileri de kabul ettikten sonra son sayfada aylık gelir durumunuz ile ilgili olarak sizden bilgi talep edilecektir. Elbette daha sonra ödeme zorluğu yaşamamak için doğru bilgileri girmeniz önemlidir ancak almış olduğunuz aylık geliri biraz daha yukarıda göstererek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Mobil şubeden yapılan başvurularda belge talep edilmediği gibi kefil de istenmemektedir. Kredi notunuzun düşük olmaması koşulu ile bankaların mobil şubelerinden kolay bir şekilde kredi çekebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.