• YARIM ALTIN
  1.580,00
  % 1,13
 • AMERIKAN DOLARI
  8,6580
  % 1,42
 • € EURO
  10,1795
  % 0,81
 • £ POUND
  11,9093
  % 0,72
 • ¥ YUAN
  1,3359
  % 1,24
 • РУБ RUBLE
  0,1188
  % 0,59
 • BITCOIN/TL
  415694,732
  % 0,23
 • BIST 100
  1.419,43
  % 0,10

Güneşten Enerji Üreten Mobilyalar

Güneşten Enerji Üreten Mobilyalar

Güneşten Enerji Üreten Mobilyalar

Finansagi.com Yenilenebilir enerji ve mobilyalar, aralarında herhangi bir bağ olmamasına karşın gelişen teknoloji dünyası ile enerji üreten mobilyalar olarak ortaya çıkmaya başlamıştır. Mobilya ve üniteleri, evinizin ve yaşam alanınızın estetiğini iyileştirmek için kullanılırken; yenilenebilir enerji kaynağı olan güneş enerjisi mobilyalara yerleştirilmesi gereken özel güneş panellerine ihtiyaç duyar. Bu farklılığın birleşmesini ortaya koyan ve bunu kanıtlayan endüstriyel tasarımcılar, enerjiden yararlanarak sanatsal değerine önem katan mobilyalar yaratmak için ikisini birleştirmek için kollarını sıvadılar. Enerji üreten mobilyalarda en çarpıcı mobilya tasarımlarından bazılarına göz atalım…

Sallanan Sandalye

Enerji Üreten Mobilya-Sallanan Sandalye

Sallanan Sandalye

Beşik gibi ileri-geri hareket eden sallanan koltuğu, kinetik enerji toplamak için tasarlanmıştır. Sandalye, sallanma hareketinden kinetik enerji alır ve bunu elektrik enerjisine dönüştürerek çeşitli taşınabilir elektronik cihazlar için USB ve standart çıkışlar aracılığıyla kullanılabilir hale getirir.

Enerji Taşıma Koltuğu-Enerjinizi Her Yere Taşıyın

Enerjinizi Taşıma Koltuğu

Enerji Taşıma Koltuğu

Enerji Taşıma Koltuğu, kolay taşınmasının yanı sıra sallanma hareketi ile üretilen enerjiyi dönüştürmek için tasarlanmıştır. Bu mobilya tasarlanırken koltuğun her hareketini kullanan ve onu faydalı enerjiye dönüştüren bir kinematik mekanizma koltuğa entegre edilmiştir. Bu enerji ya pillerde depolanır ya da koltuğun altındaki dinamo tarafından çalıştırılan yerleşik bir LED lamba ile kitabınızı aydınlatmak için kullanılabilir. Böylece enerji üreten mobilyalar arasında şıklığı ve kullanım kolaylığı açısından ön sıralarda yerini alır.

Akıllı Ofis Masası

Salon Masası

Akıllı Ofis Masası

Bir güneş paneli güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştürmesinin yanında, masa üstü yüzeylerde hem minimalist hem de modern tasarımlarla beraber estetik bir güzelliği vardır. Akıllı Ofis Masası, cam yüzeyine gömülü silikon PV hücreleri kullanarak güneş enerjisini toplar ve temiz ve verimli elektriğe dönüştürür. Enerji üreten mobilyalardan biri olarak kişisel elektronik cihazlarınıza güç sağlamak için USB, daha hafif ve standart 3 uçlu priz kullanılabilir.

Bu Güneş Masaları, güneş enerjisini toplayan ve temiz elektrik enerjisiyle besleyen yüksek verimli fotovoltaik hücrelerle kaplı enerji üreten mobilyalardır. Tasarımcılar, güneş enerjisiyle çalışan nesnelerin ileri teknoloji, çirkin ve basmakalıp imajından kaçınmak için ilgi çekici, klasik ve zamandan bağımsız materyallere ve özgünlüğe odaklandı.

Enerjik Sandalye

Enerjik Sandalye

Enerjik Sandalye

Enerjik Sandalye, sandalyenin ileri-geri hareketini elektriğe dönüştürme yetisine sahip enerji üreten mobilyalardır. Enerjik Sandalye, bağlı bir OLED lambasına güç vermek için sallanma hareketinin ürettiği kinetik enerjiyi kullanır. Enerjik sandalye, gün boyunca enerjiyi yerleşik bir pil üstünde depolar ve akşamları depolanan enerji OLED lamba için kaynak sağlar.

Solar Masa

Solar Masa

Solar Masa

Masa üzerinde bir güneş paneli kullanıyor ve dizüstü bilgisayarlar, cep telefonları, ışıklar, radyolar ve daha fazlası dahil olmak üzere herhangi bir elektronik cihaza güç sağlamak için yedek enerjiyi üzerindeki piller vasıtasıyla otomatik olarak depolar. Güneş panelleri, kısmen üstü örtüldüğünde bile pilleri şarj eder. Tam kapasite şarj edilmiş bir pil, 4 saatten fazla dizüstü bilgisayar kullanımı için enerji sağlar.

Akıllı Şezlong

Akıllı Şezlong

Akıllı Şezlong

Güneş panellerine sahip olan bu Akıllı Şezlong, her yere taşıdığımız kişisel teknolojik ürünleri; MP3 çalarları, telefonları, kameraları vb. şarj edebilir. Akıllı Şezlonglarda ayrıca kablosuz şarj ünitesi de bulunmaktadır. Bu ünite ile akıllı telefonlarınızı, kablosuz kulaklıklarınızı veya akıllı saatlerinizi de şarj etme imkanınız vardır. Bunların yanında USB bağlantı noktaları, Wi-Fi, Bluetooth, hoparlörler, oyun konsolu tutucusu, LCD ekran ve kulaklık soketleri de vardır.

Güneş Panelli Bank

Güneş Paneli Bank

Güneş Panelli Bank

Güneş Panelli Bank, gelen güneş ışığını kullanılabilir elektriğe dönüştürebilir ve bu daha sonra taşınabilir elektronik donanımınıza güç sağlamak için kullanılabilir. Güneşle iç içe, çevre dostu, güneş enerjisiyle çalışan PV malzeme uygulamalı bir banktır. Bank, bir dizi alet ve ışığı besleyebilecek daha sonra yerleşik bir pili şarj etmek için güneş ışığını elektriğe dönüştürür.

Güneş Enerjili Dış Mekan Sandalye

Güneş Sandalye

Güneş Enerjili Dış Mekan Sandalye

Güneş Enerjili Dış Mekan Sandalyesi, sandalyenin içindeki ışığa güç sağlamak için kullanılan pilleri şarj etmeye yardımcı olan güneş panelleriyle donatılmıştır. Güneşin gücünden yararlanan sandalye olağan gücüyle parlar. Akşam karanlığında sandalyenin altındaki ve üstündeki halkaları parlayarak dışarıya ışık verir. Enerji üreten mobilyalar içinde bu tasarım dilinin farklı bir yeri vardır.

Akıllı Çardak

Akıllı Çardak

Akıllı Çardak

Akıllı Çardak, yayalar için ayak üstü veya oturarak konforlu bir buluşma noktası sunar ve ayrıca güneş panellerini kullanarak güneş enerjisi üretir. Toplanan bu enerji daha sonra geceleri LED ışıklara güç vermek için kullanılır. Bu Akıllı Çardaklar, alüminyumdan üretilen dış mekan mobilyaları beş kişilik oturma alanı sunar, böylece beklemeniz sona erip dostlarınız geldiğinde keyifli konuşmalara başlayabileceğiniz enerji üreten mobilyalardır.

Güneş Enerjili Çalışma Alanı

Güneş Enerjili Çalışma Alanı

Güneş Enerjili Çalışma Alanı

Güneş Enerjili Çalışma Alanı, portatif olup küçük bir boş alanın olduğu her yere bırakılabilir. Bu çalışma alanı, açılır tavan üzerinde güneş enerjisi üreten güneş panellerine sahiptir. Bu çalışma alanında, masanın ortasına yerleştirilen elektrik prizini kullanarak dizüstü bilgisayarı, akıllı telefonu, kablosuz kulaklığı vb. ürünleri şarj edebilir.

Enerjinin insan ilişkisi, çevre, yaşam ve madde konularında daha fazla makaleyi Finansagi.com adresinde bulabilirsiniz.

Siz enerji üreten mobilyalara sahip misiniz? Enerji üreten mobilyalar almayı düşünür müsünüz? Sizce enerji üreten mobilyalar gerekli mi? Konu ile ilgili görüşlerinizi aşağıda bulunan yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.