• YARIM ALTIN
  1.331,00
  % -1,59
 • AMERIKAN DOLARI
  7,3239
  % -0,51
 • € EURO
  8,8515
  % -0,61
 • £ POUND
  10,2378
  % -0,51
 • ¥ YUAN
  1,1336
  % -0,35
 • РУБ RUBLE
  0,0995
  % -0,20
 • BITCOIN/TL
  371895,407
  % 3,58
 • BIST 100
  1.551,03
  % 1,45

Hacizliye Kredi İmkanı 2021

Hacizliye Kredi İmkanı 2021

Daha önceki borçları nedeni ile hacizli duruma gelmiş olan kişilerin yeniden kredi kullanma imkanı oldukça zordur. Çünkü haciz nedeni ile kredi notu da düşmektedir. Bankalar kredi değerlemesi yaparken başvuru yapan kişinin kredi notuna ve ödeme düzenine dikkat ederler. Peki, hacizliye kredi imkanı var mı? Hacizli kredi kullanmak için ne yapmalıdır?

Hacizliye Kredi İmkanı Var mı?

hacizli-kredi-kullanmak-icin-ipotekli-kredi

Hacizli kredi kullanmak istediğinde haciz durumu önünde büyük bir engel oluşturmaktadır. Üstelik yaptığı her kredi başvurusu ise kredi notunu daha da düşürmektedir. Bu durumda hacizli kişi nasıl kredi alabilir? sorusu en çok sorulan sorular arasında yerini almaktadır. Hacizliye kredi veren bankalar vardır. Bu bankalar aracılığı ile kredi ön başvurusu yapılması talep edilmesi halinde kefil ya da teminat sunulması faydalı olacaktır.

Garanti Bankası ipotekli kredi ile hacizliye kredi veren bankalardan biridir. Ancak başvuru yapacak olan kişinin düzenli bir gelire sahip olması ve teminat sunması gerekmektedir.

İpotekli kredi seçeneği ile hacizliye kredi veren bir diğer banka da ING Bank olmaktadır. Size en yakın ING bank şubesine giderek kredi başvurusu için ön değerleme talep etmeniz, kredi için talep edilen ipotek, kefil gibi teminatları vermeniz hem daha kolay kredi almanıza fırsat tanıyacak hem de kredi notunuzun düşmesine engel olacaktır.

Hacizli Kredi Kullanmak İçin Ne Yapmalıdır?

e-hacizi olan kredi kullanabilir mi

Hacizli kredi kullanmak istediğinde kredi alabilmek için en kolay seçeneği ipotekli kredi kullanmak olacaktır. Bazı bankalar kefalet ile de hacizliye kredi verebilmektedir ancak çoğunlukla başvuru yapan kişinin ipotek verme imkanı var ise ipotekli kredi tavsiye edilmektedir. Çünkü ipotekli kredi ile çok daha yüksek miktarlarda kredi çekmek mümkün olabilmektedir.

Hacizliye kredi imkanı sunulurken aranan en önemli şartlardan biri ise başvuru yapan kişinin kredinin aylık taksitlerini ödeyebilecek düzeyde düzenli aylık gelirini ispat etmesidir. Hacizli durumda da olsa teminat sunması halinde kamu çalışanlarına ve emekliye kredi çıkma olasılığı çok daha yüksektir. Çekilecek olan kredinin aylık taksit tutarının başvuru yapan kişinin aylık gelirinin yüzde 50’ sinin altında olması gerekmektedir.

Kredi karşılığında ipotek verilecek mülk üzerinde başka bir ipotek ya da haciz bulunmaması gerekmektedir. Aksi takdirde bu mülk ipotek olarak kabul edilemez. Ayrıca ipotek verilen mülk hisseli ise başvuru yapan kişinin hisse payı oranında ipotek yapılabilmekte ve kredi miktarı da bu değer üzerinden belirlenmektedir.