• YARIM ALTIN
  2.485,00
  % -0,20
 • AMERIKAN DOLARI
  13,6788
  % 1,38
 • € EURO
  15,5382
  % 1,99
 • £ POUND
  18,1230
  % 1,26
 • ¥ YUAN
  2,1617
  % 1,65
 • РУБ RUBLE
  0,1859
  % 1,99
 • BITCOIN/TL
  695782,194
  % 1,93
 • BIST 100
  2.004,55
  % 1,19

Hala Eğlenceli Olan Eski Bilgisayar Oyunları

Hala Eğlenceli Olan Eski Bilgisayar Oyunları

Bu oyunlardaki grafikler günümüze göre eski olabilir olabilir ancak asıl şey korunmuştur, hala eğlenceli ve bağımılık yapıyor.

1.Thief: Deadly Shadows

Thief, gizliliği sanata dönüştüren oyunlardan biri. Ayak seslerini dinlemek, köşeleri dikkatlice izlemek ve ışık kaynaklarından kurtulmak gerekiyor.
Kahraman bir hırsızdır ve uzmanlığı sizi etkileyecektir . Oyun, küstah hırsızlığı amaçlıyor: Ne kadar çok çalarsanız, bir sonraki görevden önce o kadar çok eşya satın alabilirsiniz.
Modası geçmiş grafiklerine rağmen, Thief, sezgisel mekaniği sayesinde 20 yıl sonra oynamak hala zevklidir. Önemli olan resmi olmayan TFix yamasını kurmayı unutmamak . Bir grup hataları düzeltmiş ve oyunun modern sistemlere uygun hale getirmiş.

Thief: Deadly Shadows – Steam

2. Grand Theft Auto III

İlk 3D GTA , sektördeki en etkili oyunlardan biriydi. Bundan sonra, açık dünyadaki oynayış çok değişti.

Yaşayan devasa bir şehir, bir düzine tam teşekküllü radyo istasyonu, birçok silah türü ve araba modelinin yanı sıra bir polisiye gerilim filmine layık bir olay örgüsü ile 2001’de oyuncuları hayran bıraktı.

Çok düşük detaylandırma ve köşeli modeller bazı oyuncuları korkutsa da, aksiyon hala akıcı bir şekilde ilerliyor.

Grand Theft Auto III -Steam

3.Heroes of Might and Magic III

“Heroes of Might and Magic III” 1998’de piyasaya sürüldü ve hemen oyuncuların sevgisini kazandı . Yıllarca savaşlar devam etti, oyuncular kendi şehirlerinin gelişim mekaniği büyüledi. Oyun her serisinde kendini yeniledi, mevcut birçok kahraman ve yaratık türü bir öncekinden farklıydı.

Heroes of Might and Magic III, oyuncuların hafızasına o kadar kazınmış durumda ki, binlerce insan hala periyodik olarak oynuyor. Tek üzücü şey, HD yeniden yayınlanan mod çok başarılı olmaması. Ama yinede oynaması hala keyifli.

Heroes of Might and Magic III – Steam

4.Command & Conquer: Red Alert 2

Serinin alternatif bir evrende yer alan ikinci bölümü. Einstein bir zaman makinesi yaptı ve onu Hitler’i öldürmek için kullandı. İkinci Dünya Savaşı olmadı, SSCB ateş gücünü artırdı ve Amerika Birleşik Devletleri’ne saldırdı. Süper askerler ve yıkıcı hava gemileri oyunda mevcuttur.

Oyunun çıkışından bu yana 19 yıl geçmesine rağmen strateji oyunlarının oynanışı çok az değişti. Bu nedenle, Red Alert 2’nin tüm temel mekaniği, modern oyuncuya açık olacaktır. Oyunun yeni bilgisayarlarda sorunsuz bir şekilde çalışması için sadece küçük bir fan yamasını  kurmanız gerekiyor.

Command & Conquer: Red Alert 2- Origin

5. Deus Ex

Deus Ex, sürükleyici simülasyon türünün ilklerinden olup kült bir aksiyon oyunudur. Senaryo yakın gelecekte geçiyor. Yapay zekalı robotlar artık çok sıradan , polis robotları sokaklarda koşuşturuyor, dünya sakinlerinin çoğu yoksulluk sınırının altında.

Ana karakter, özel ajan JC Denton, teröristlerle savaşmak için insanüstü yeteneklerini kullanır ve aynı zamanda hükümetin komplosunu çözer.

Eski grafikler ve modası geçmiş arayüzü olmasaydı, oyun modern bir oyun olarak geçebilirdi, çünkü bu tür projelerin oyun tasarımı yıllar içinde neredeyse hiç değişmedi.
Bu oyunda levelleri birkaç şekilde geçebilirsiniz: saklanarak , savaşarak , düşmanları öldürerek veya onlardan kaçarak. Oyuncu, karakterini tercihlerine göre geliştirir ve ardından yeni edindiği yetenekleri, görevleri tamamlamak için kullanır.

Deus Ex – Steam

6. StarCraft

StarCraft, strateji oyunlarının en popüler olduğu zamanlarda piyasaya sürüldü . Oyunda her şey yolunda: güzel animasyon, büyüleyici olay örgüsü, çok oyunculu. Sadece ayrıntıları sevmeyenler tarafından beğenilmiyor, çünkü oyunda çok fazla tıklamanız gerekiyor.

StarCraft – Battle.net

7.Baldur’s Gate II

Tarihteki en iyi CRPG’lerden biri. Bu oyun saatlerin su gibi aktığı çok derin ve düşünceli bir oyundur. Yüzlerce karakter, çok sayıda görev, farklı uzmanlıklara sahip ortaklar ve ilginç mekanlar.

Oyunun hızı, birçok modern oyununki kadar hızlı değil. Ancak zaman bulur ve oynarsanız, oyundan ayrılmanız zor olacaktır.

Baldur’s Gate II – Steam

8. Diablo II

Diğer aksiyon RPG’lerin aksine Diablo 2, sadeliği ile büyülüyor. Diyaloglarda cevaplar seçmenize, karmaşık bulmacaları çözmenize veya taktikler kullanmanıza gerek yok. Sadece yüzlerce rakibi “çağırın”, onlardan ganimet toplayın, gereksiz şeyleri satın ve gerekli olanları satın alın.
Bu nedenle, piyasaya sürüldükten 19 yıl sonra bile oyunu oynamanın keyifli olmasının nedenidir. Böylesine bağımlılık yaratan bir oyun ve 2D çekiciliğine direnmek imkansız.

Diablo II – Battle.net

9. Half-Life

1998’deki Half-Life diğer tüm FPS’lerden çok farklıydı. Geniş bir arsa , bilmeceler ve hatta aksiyon sahneleri -daha önce oyun sektöründe böyle bir şey görülmemişti- Bu oyun sayesinde, modern birinci şahıs nişancı oyunları büyük ölçekli sahneli anlara, destansı ara sahnelere ve önceden belirlenmiş karakterlere sahip.
Valve hala ilk vuruşunu düşürmedi. Half-Life’ın Steam sürümü Windows 10’da harika çalışıyor ve tüm popüler çözünürlükleri destekliyor.

Half-Life – Steam

10. Quake II

Half-Life’ın etkisine rağmen, temel olarak FPS’ler onlarca yıldır çok değişmedi. Onlarda, silahı hedefe olabildiğince çabuk yönlendirebilmeniz ve mümkün olduğunca doğru ateş edebilmeniz gerekir.

Quake 2’de, bu mekanik dışında neredeyse hiçbir şey yok. Bazen kapıları açmak için düğmelere basmanız, kartuşları ve ilk yardım çantalarını almanız gerekmediği sürece.

Muhteşem film müziği, oyunu daha düşünceli hale getiriyor. Beyninizi kapatmak ve sanal dünyada kargaşa yaratmak için mükemmel bir oyun.

Quake II – Steam