• YARIM ALTIN
  2.491,00
  % -0,27
 • AMERIKAN DOLARI
  13,6788
  % 1,38
 • € EURO
  15,5382
  % 1,99
 • £ POUND
  18,1230
  % 1,26
 • ¥ YUAN
  2,1617
  % 1,65
 • РУБ RUBLE
  0,1859
  % 1,99
 • BITCOIN/TL
  693023,214
  % 1,51
 • BIST 100
  2.004,55
  % 1,19

Hat Devir İşlemi Nasıl Yapılır? Ücret Ve süresi 2021

Hat Devir İşlemi Nasıl Yapılır? Ücret Ve süresi 2021

Hat devir işlemi devreden ve devralan kişinin hat devri için gerekli olan formu doldurup imzalamaları ardından gerçekleşir. Hat devreden kişi sadece kimlik fotokopisi doldurup imzaladığı formu bırakarak işlemini tamamlar. Ancak hat devralan kişi yeni abonelik için gerekli olan tüm evrakları ve imzaladığı devir formunu tamamlamalıdır. Bunun yanı sıra abonelik sözleşmesini de doldurup imzalaması istenir.

Turkcell Hat Sahipliği Değişikliği Nasıl Yapılır?

Turkcell hat sahipliği değişikliği için hattı devir eden ve devir alacak kişilerin birlikte Turkcell bayisine gitmeleri istenir. Burada hat devri için gerekli olan devir formunun 2 kişinin de doldurup imzalaması istenir. Bunun yanı sıra hat devir eden kişinin kimlik fotokopisi alınır. Hattı devir alan kişiden yeni tesis edilecek abonelik için gerekli tüm evrak ve belgeler istenecektir. Devir edilen hat faturasız ise ve yeni devir alan kişi faturalı olarak kullanmak istiyorsa kendi adına kayıtlı son 2 aydan birine ait bir fatura istenir.

Vodafone Hat Sahipliği Değişikliği Nasıl Yapılır?

Vodafone hat sahipliği değişikliği için kendi adına kayıtlı Vodafone hattını devir etmek isteyen kişi ile hattı devir almak isteyen kişi birlikte Vodafone bayisine giderler. Vodafone hat devir formunu her ikisi de doldurup imzalamalıdır. Hat ister faturalı olsun isterse faturasız olsun hatta ait gecikmiş bir borç bulunmaması şarttır.

Öncelikle hattın ödenmemiş borcu olup olmadığı sorgulanacaktır. Vodafone hattını devir eden kişi devir formu ile birlikte kimlik fotokopisi verecektir. Hattı devir alan kişi ise yeni abonelik için gerekli olan tüm evrak ve belgeleri vermek zorundadır.

Türk Telekom Hat Sahipliği Değişikliği Nasıl Yapılır?

Türk Telekom hat sahipliği değişikliği için hattın ismine kayıtlı olduğu kişi ve hattı devir almak isteyen kişi aynı anda Türk Telekom iletişim merkezinde bulunması gerekir. Hat devir işleminin gerçekleşebilmesi için devir formunun hattı devreden ve devir alan kişinin doldurup imzalaması gerekir. Faturalı ya da faturasız hatlar için ödenmemiş fatura bulunmaması koşulu aranır. Eğer hattın gecikmiş ve ödenmemiş faturası bulunuyorsa öncelikle bunun ödenmesi gerekir.

Kendi adına kayıtlı olan Türk Telekom hattını devir eden kişiden devir formu ile birlikte kimlik fotokopisi istenir. Hattı devir alan kişiden ise abonelik sözleşmesi , devir formu, yeni tesis için gerekli tüm evrak ve belgeler talep edilir. Eğer faturalı hat ise ya da devir alan kişi faturasız hattı devir alıyor ve faturalı olarak kullanmak istiyorsa son 2 aya ait kendi adına bir fatura ibraz etmesi istenir.

Hat Devir Ücreti Ne Kadar?

Hat Devir Ücreti her operatör için farklı olacaktır. Bu nedenle her operatöre ait devir ücretlerini maddeler halinde açıklayalım;

Vodafone hat devir ücreti faturalı ve faturasız hatlara göre farklılık gösterir. Faturalı hat devrinde ÖİV ve ruhsatname ücreti olarak 75,52 TL ödeme yapılması istenir. Bu ödeme 12 ay süre ile hattı devir alan kişinin faturasına taksitlere bölünerek yansıtılır. Faturasız hat devrinde 22,52 TL talep edilir. Bunun yanı sıra hem faturalı hem de faturasız hat devrinde tüm vergiler için 10,75 TL alınacaktır

Turkcell hat devir ücreti faturalı ve faturasız hatlar için aynı tutarda olup faturalı hatlar bu ücreti taksitli olarak faturaları ile birlikte ödeyebiliyorken faturasız hatlar peşin olarak ödemek durumundadır. Turkcell hat devir ücretleri; 53 TL yeni tesis vergisi, 22,52 telsiz ruhsat ücreti, aylık 1,88 TGM kullanım ücreti ve 22 TL sim kart ücreti şeklindedir

Türk Telekom hat devir ücreti belirtilmezken hattı devir alan kişinin özel iletişim vergisini ödemek ile yükümlü olduğu belirtilir. Özel iletişim vergisi yıllık 79TL’dir. Bu ücret faturalı hatlar için 12 aya bölünerek taksitlendirilir. Ancak faturasız hatların peşin olarak ödemeleri istenir

Hat Sahipliği Değişikliği Kaç Gün Sürer?

Hat sahibi değişikliği hattı devir eden ve devir alan kişinin gerekli devir formunu doldurup imzaladıkları ve gerekli belge ve evrakları ibraz ettikleri anda gerçekleşir.

 

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.

office 2016 satın al