• YARIM ALTIN
  1.745,00
  % -0,33
 • AMERIKAN DOLARI
  9,5392
  % 0,02
 • € EURO
  11,1003
  % 0,21
 • £ POUND
  13,1794
  % 0,23
 • ¥ YUAN
  1,4943
  % -0,01
 • РУБ RUBLE
  0,1374
  % 0,05
 • BITCOIN/TL
  579922,316
  % -4,25
 • BIST 100
  1.509,20
  % 1,09

Hayatta Her Şey Sevgiden İbarettir

Hayatta Her Şey Sevgiden İbarettir

İç Dünyamız ve Sevgi

Finansagi.com Sisler içinde kaybediyorum kendimi. Yalnızlığında yaşıyorum geceyi ve en saf yağmur damlalarını ayırdım kendime. Sonsuzluğa yürüyorum. Duvar saatim susmuş hiç konuşmuyor. Dışarıda bir yaz havası, odada garip bir koku. Ölüm bu olsa gerek.

Sevgi

Sevgi

Sarı bulutlar açılıyor. Gökyüzünden ay bana göz kırpıyor ve dinliyor bütün olanları. Güneş ile konuşuyor bir türlü çare bulamıyorlar derdime. Yıldızlarla iş birliği yapıp yanlarına alıyorlar beni. Samanyolunu gezdiriyorlar. Büyükayı ile dalga geçiyorlar. Sonra bir telaştır sarıyor hepsini. Sabaha kadar seni dünyaya götürmeliyiz diyorlar. İçlerinde en akıllı olan kutup yıldızı. Bütün yıldızları toplayıp merdiven kuruyorlar odamın penceresine, yanıma bulutları dağıtıyorlar. Gökten yere ışıklar saçıyorlar. Ben her adımımı attıkça sabah oluyor.

Beni kocaman bir çiçek bahçesine götürüyorlar. Çimenle konuşmamı söylüyorlar. Nasıl dans ettiklerini öğren diyorlar. Çimen rüzgâra sor diyor. Rüzgâr inatçı, “Senden başkasına söylemem, sen bileceksin” diyor. Arkadaşlarıma ihanet etmem diyorlar.

Sevgi

Sevgi

Papatyalar kahkaha atıyorlar ardından çimenler hep mutlu oldukları için dans ediyorlar.. İşin sırrı mutlu kalmaktır diyorlar. Gece oluyor yine. Bütün yaşadıklarımı hatırlıyorum. Birde bir gün önceki halim geliyor aklıma. Sonra göz kırpıyorum gökteki arkadaşlarıma, dünya birden aydınlanıyor. Gökyüzünde anlamlı bir söz yazıyorlar: “Hayatta her şey sevgiden ibarettir”.

Enerjinin insan ilişkisi, çevre, yaşam ve madde konularında daha fazla makaleyi Finansagi.com adresinde bulabilirsiniz.

Bu anlatılanları hiç hissettiniz mi? Sevgisiz kalmaktan korkar mısınız? Yalnızlık ve sevgi hakkında ne düşünüyorsunuz? Konu ile ilgili görüşlerinizi aşağıda bulunan yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Sizde yazdığınız denemeleri bizimle paylaşabilir, onları okumanya.com web sitemizde yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.