• YARIM ALTIN
  1.458,00
  % -0,40
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1710
  % 0,20
 • € EURO
  9,7364
  % 0,27
 • £ POUND
  11,2504
  % 0,21
 • ¥ YUAN
  1,2471
  % 0,14
 • РУБ RUBLE
  0,1056
  % 0,02
 • BITCOIN/TL
  487324,651
  % 1,84
 • BIST 100
  1.393,24
  % -1,65

Her Çiftin Bilmesi Gereken Evliliği Güçlendirme Yolları

Her Çiftin Bilmesi Gereken Evliliği Güçlendirme Yolları

İlişkinizin zamanla balkabağına dönüşmesini önlemek için bu basit şeyleri unutmayın.

Geçmişi hatırla

İlişkinizin romantik, dokunaklı, unutulmaz olaylarla dolu zengin bir geçmişi var. Hafızanızı düzenli olarak yenilemeye çalışın. Aşk mektupları, bir fotoğraf albümü ve hatta bir Instagram gezintisi yeterli olacaktır. Sizi neyin bir araya getirdiğini ve her gün bu kişiyle kalmanıza neyin sebep olduğunu size hatırlatacaktır.

Ortak bir gelecek planlayın

Elbette 5, 10, 15 yıl sonra nasıl olacağınızı tahmin etmeye çalıştınız. Eşiniz ile uzun vadeli planlar geliştirin . Örneğin, ortak dileklerinizin bir listesini yapabilir ve yerine getirilenlerin üstünü çizebilirsiniz. Parise gitmek, hip-hop dansını öğrenmek, 30 yıl sonra ilk evinizin nasıl görüneceğini düşlemek – planlarınızın derin bir anlamı olmak zorunda değil. Önemli olan şey, onlar üzerinde birlikte çalışmanız ve bu planların sizi gerçekten yakınlaştırmasıdır.

Teşekkür Etmeyi Bırakmayın

Evlendikten sonra eşinize kibar olmayı bırakmayın. Eylemler veya kelimeler için basit bir “teşekkür ederim” ruh halinizi yükseltir ve sizi daha fazla başarı için motive eder. Zor günlerde, ilişkiyi bitirmeyi düşündüğünüzde, sahip olduklarınızı sorgulamak için yazışmaları tekrar okuyabilirsiniz. Ama sadece yazışmalar sıcak sözlerle doluysa pozitif etki bırakır, ancak ekmek ve süt al yazıları ile doluysa çok pozitif etki bırakmayabilir.

Sosyalleşmek için zaman ayırın

Akşam yemeği hazırlamak, çamaşır yıkamak, temizlemek gibi rutinler uzun zaman alır, ancak sohbetede biraz vakit ayırmak gerekir. Birbirinizi en iyi siz tanırsınız, bu yüzden yardım edebilir, destekleyebilir, cesaretlendirebilirsiniz. İnsanlar bazı sorunları ancak gerçekten yakın biriyle paylaşabilir.
İnsanlar uzun bir ilişki boyunca değişir, ancak sürekli iletişim, tek yönde ilerlemenize yardımcı olur.

Romantik filmler izleyin

İlişki filmlerini izleyip film hakkında tartışmak, danışmanlığın yerini alabilir ve boşanmayı önleyebilir. Yapılan bir araştırmaya göre romantik filmleri tartışan çiftlerde boşanma oranı yarı yarıya düşmüş.
Beklentilerinizi ve arzularınızı iletin
Haksız beklentiler can yakar. Ancak evliliği telepati egzersizleri için bir platform haline getirmemelisiniz. Arzularınız hakkında net bir şekilde konuşursanız, onların yerine getirilmesi için daha fazla şans vardır.

Birbirinize dokunun

Evlilikte sevginin romantizmi öldürmesini önlemek için, birbirinize daha sık dokunun. El ele tutuşun, sarılın, öpüşün… Özellikle sevgiyi, minnettarlığı ve şefkati iletmeye yardımcı olan şey dokunmadır.

Başkalarının duygularını incitmeyin

Birbirinizi en iyi siz tanıyorsunuz, birbirinizin zayıf noktalarını biliyorsunuz, bu şiddetli bir tartışma esnasında olumsuz etkiler bırakabilir. Zayıf noktaların farkındasınız ve bir tartışmanın ortasında eşinizin kalbini kırabilirsiniz. Tartışmalarda zayıf noktalardan vurmamak daha iyidir.
Çok kızgın veya üzgün olsanız bile bu zayıf noktaları eşinizi kırmak veya yok etmek için kullanmayın. Bir insan oldukça kırılgan bir sistemdir, onu korumaya çalışın.

Eşinize kişisel zaman bırakın

Neredeyse her insanın bazen yalnız kalması gerekir . Ve bu arzuya saygı duyulmalıdır. Bu eşinizin size aşık olmadığı veya kızgın olduğu anlamına gelmez. Belki zor bir gün geçiriyordur ve suçluları kafasında cezalandırıyor ya da bankada uzun süre bekledikten sonra sessiz kalmak istiyor.