• YARIM ALTIN
  2.427,00
  % 4,41
 • AMERIKAN DOLARI
  13,4565
  % 4,84
 • € EURO
  15,2534
  % 5,19
 • £ POUND
  17,8586
  % 4,51
 • ¥ YUAN
  2,1019
  % 4,61
 • РУБ RUBLE
  0,1812
  % 5,28
 • BITCOIN/TL
  774630,545
  % 3,00
 • BIST 100
  1.809,65
  % 0,05

İPhone’lar Neden Soğukta Kapanır ve Çözümü Nedir?

İPhone’lar Neden Soğukta Kapanır ve Çözümü Nedir?

Kış yılın harika bir zamanı, ancak iPhone’larımız için değil. Termometre sütununun sokakta kapanmaya başlarken sıfıra düşmesi gerekir. Yıldan yıla rastladığım üzücü gerçek. Bu neden olur ve onunla  nasıl baş edilir, şimdi anlatacağım.

Soğukta iPhone’a ne oldu

Aslında, iPhone, sıfı15ra yakın sıcaklıklarda garip davranmaya başlıyor. Ekran basmaya kötü tepki veriyor, akıllı telefon şebekesini kaybediyor, kendini yeniden başlatıyor veya tamamen kapanıyor. Neden bu?Lityum-iyon pilleri suçlayın. Soğukta, batarya iyonları özelliklerini kaybeder, bunun sonucunda iç direnç artar ve kapasite düşer. Tabii ki geçici olarak gerçekleşir. iPhone şarjı %50’de bile olsa bu durum gerçekleşebilir.

Bununla nasıl başa çıkılacağı

Basit ama etkili bir tavsiye. Çıkmadan önce ne kadar çok iPhone pili şarj edilirse, o kadar uzun süre dayanır. Soğukta dışarı çıkmadan önce tamamen şarj etmeniz daha iyi olacaktır.

Akıllı telefonunuzu kılıf ile kullanın

Kapakları sevmiyorum. İPhone X gibi şık bir şeyi gizlemek, arzu duymamanız durumunda. Bununla birlikte, kışın, akıllı telefonunu yalnızca asfaltla buluşmaktan kurtarmakla kalmayacak, aynı zamanda hızlı bir şekilde donmasına izin vermeyecektir.

Ağır oyunları başlat

İşlemciyi ısıtmak ve pili serin tutmak için, dışarı çıkmadan önce biraz ağır bir uygulama veya oyun başlatınız.

 İPhone’u kış aylarında gezgin olarak kullanmayın

iPhone soğukta çok kolay çalışmıyor, bu nedenle kışın navigatör olarak kullanılması önerilmiyor, aksi halde işe giderken kapanabilir Ayrıca yılın bu zamanında, iPhone’u kısa bir süre için bile olsa arabada bırakmayın.

İPhone’unuzu vücudunuza daha yakın tutun

Bir iPhone size daha yakı cebinizde taşıyın. Akıllı telefon bir ceket veya kotun yan cebindeyse, donma ve kapanma olasılığı daha yüksektir.

iPhone donmuş ve kapanmışsa ne yapılmalı

Hemen şarja takmayın bu telefonunuzda sorun yaratabilir, 30-40 dakika içinde açmayı deneyin. Açılıyor mu? Açılmıyorsa şarj simgesi ekranda gözükür, bu pilin tamamen boşaldığı anlamına gelir.Kışın, akıllı telefonunuzu herhangi bir zamanda şarj etmek için daima harici bir pili yanınızda taşımak en iyisidir. Kompakt, hafif ve pratik olmalıdır. En uygun pil kapasitesi 10.000 mAh’dir. Daha az – hiçbir anlamı yoktur, daha fazla – genellikle ağırdır ve böyle olmasına rağmen tüm havaalanlarına izin verilmez. Bu şeyin ne olduğunu ve neden ihtiyacınız olduğunu açıklamamız gerekecek.

Hangi harici pil seçilmeli

Mi Power Bank Pro’yu 10.000 mAh için kullanıyorum. Alüminyum, ince, Uzay Gri renginde, neredeyse bir MacBook gibi. Üzerinde şarj olduğu şık bir USB-C var. Hem bataryanın hem de kendisine bağlı cihazların hızlı şarj edilmesi için destek var.Tek şey: alüminyum kasa kış için en uygun seçenek değil, plastik seçmek daha iyidir. Evet ve biraz USB, bir çift istiyorum. Gerisi harika bir şey, tavsiye ederim.

Umarım bu ipuçları en sevdiğiniz akıllı telefon ile soğukta hayatta kalmanıza yardımcı olur.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.