• YARIM ALTIN
  1.458,00
  % -0,40
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1710
  % 0,20
 • € EURO
  9,7486
  % 0,32
 • £ POUND
  11,2050
  % -0,01
 • ¥ YUAN
  1,2471
  % 0,14
 • РУБ RUBLE
  0,1056
  % 0,01
 • BITCOIN/TL
  487494,133
  % 1,84
 • BIST 100
  1.393,24
  % -1,65

İş Bankası QR Kod İle Para Gönderme Nasıl Yapılır 2021

İş Bankası QR Kod İle Para Gönderme Nasıl Yapılır 2021

Bankaların bizlere sunmuş olduğu teknolojik imkanlar sayesinde para transferleri oldukça kolay hale geldi. Para transferi için eskiden banka şubesi yolunu tutan bizler akıllı telefon ve yazılım sistemlerinin gelişimi nedeniyle artık koltuğumuzdan kalkmadan 1-2 tuş ile dilediğimiz kişiye para gönderme imkanı sunuyor. İş Bankası’nın mobil uygulaması olan İşcep bu konuda bizlere oldukça pratik çözümler sunmaya devam ediyor. Telefonda para transferi yaparken karşıdaki kişinin hesap bilgisini girmeden sadece 1 QR kodu ile para transferi yapabiliyoruz. Nasıl mı ? İş Bankası QR kod ile para gönderme nasıl yapılır, İşcep’te QR kod ile para transferi yapma konusunu sizler için ele aldık.

İş Bankası karekodla para transferi yapmak için öncelikle İşcep uygulamasını telefonunuzda yoksa indirin. İşcep uygulamasını App Store ya da Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Kredi Kartı Aidatı İade Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Uygulamayı indirdikten sonra yapmamız gereken adımlar oldukça basit. Öncelikle işcep kullanıcı girişi yapınız. Ardından sol üst köşede bulunan menü çizgileri butonuna basıp buradan sırasıyla para aktarma > havale > tanımsız hesaba > karekod’a seçeneğine yönelelim.

qr kod ile para göndermeqr kod ile para gönderme

Ardından göndereceğiniz tutarı girip telefonumuzun altında çıkan seçeneklerden Kamerayı Aç butonuna tıklayarak karşı taraftan bize gösterilen QR kodu kameradan okutarak işcep karekod ile para transferi işlemini tamamlayalım.

karekod ile para transferi yapmakarekod ile para transferi yapma

Burada eğer karekod size Whatsapp, Facebook vb. platformlardan geldiyse kameradan aç yerine galeriden seç diyerek telefonunuza indirmiş olduğunuz kişinin hesap bilgisini gösteren karekod ile para transferi işlemine devam ediniz.

QR Kod İle Para Transferi Nasıl Yapılır ?

Yukarıda sizlere İş Bankası QR kod İle para gönderme nasıl yapılır gösterdik. Peki QR kod ile hesap bilgileri paylaşımı nasıl yapılır ? Yani bu sefer yapacağımız işlemde para gönderen taraf değil, para alan taraf olacaksınız. Bu nedenle öncelikle işcep ile karekod oluşturma işlemini yapmamız gerekmektedir. Bunun için sırasıyla hesaplarım > hesap bilgilerim > vadesiz TL hesabınız üzerinde parmagınızla ekranı sola çekerek paylaş butonuna tıklayınız.

qr kod ile para transferi nasıl yapılırqr kod ile para transferi nasıl yapılır

Ardından telefonunuzun altından çıkan bildirimde karekod gönder butonuna basıp ekrana gelen QR kodu karekod paylaş diyerek para almak istediğiniz kişiye Whatsapp, İnstagram ya da Facebook gibi platformlardan gönderebilirsiniz. Bu sayede karşıdaki kişi hesap numarası, iban ya da farklı bir bilgi girmeksizin işcep üzerinden para transferini hesabınıza kolay bir şekilde gerçekleştirmiş olur.