• YARIM ALTIN
  1.620,00
  % 1,30
 • AMERIKAN DOLARI
  8,8619
  % 1,11
 • € EURO
  10,3849
  % 0,69
 • £ POUND
  12,1245
  % 0,60
 • ¥ YUAN
  1,3703
  % 1,01
 • РУБ RUBLE
  0,1215
  % 0,66
 • BITCOIN/TL
  377004,287
  % -2,58
 • BIST 100
  1.381,10
  % -1,45

Java Yükleme Nasıl Yapılır? Java Nedir?

Java Yükleme Nasıl Yapılır? Java Nedir?

Java Yükleme Nasıl Yapılır , Java bilgisayar programlarının çalışmasında temel rol oynayan bir ek yazılımdır. Açık kaynak kodlama dili olarak da bilinen Java, sadece programları çalıştırmak amacı ile kullanılmaz. Program yapılma amacı ile de kullanılır. Bilgisayarınızı yeni formatladığınızda, içerisine yüklemeniz gereken uygulamalardan birisi de mutlaka Java uygulamasıdır. Adım adım Java yükleme rehberimiz sayesinde Java’nın nasıl kolay şekilde kurulabileceğini gözlemleyebilirsiniz.

Java, programların çalışabilmesi için gerekli olan bir yardımcı yazılımdır. Ana amaç olarak program yapımı için kullanılıyor olsa da içinde bulundan Debug sistemi sayesinde programların programları çalışır hale getirir. En basit örnek olarak Minecraft oynamak için bilgisayarınızda mutlaka son sürüm bir Java bulunmalı.

Java Nedir?

Java Nedir? Java Yükleme Adımları

Java Nedir ? Java 1995 yılında hayatımıza giren bir kod sistemidir. Kodlama dili olarak bilinen Java, programların çalışabilmesi için temel yapı taşlarını oluşturmakta.

Hızlı ve güvenilir sloganı ile ortaya çıkan Java, kısa sürede tüm cihazların temelinde yer almaya başladı. Milyonlar değil Milyarlar olarak belirtilen sayılarda cihazlarda bulunan Java. Programların çalışabilmesi için temel ortamı sağlamakla görevlidir.

Her ne kadar karmaşık bir kodlama dili olarak gözüküyor olsa da akıllı saatinizden çamaşır makinenize kadar inen harika bir teknolojisi bulunmakta. Karmaşık yapıda olan kodlama diline alışıldığı zaman ortaya çıkacak olan eserler ciddi anlamda hayranlık duyulması gereken eserlerden oluyor.

Adım Adım Java Yükleme

Adım Adım Java Yükleme

Yeni bir bilgisayar aldıktan sonra ya da bilgisayarınıza yeni bir işletim sistemi kurduktan sonra mutlaka Java yüklemesi yapmanız gerekmekte. Java olmadığı zamanlarda bazı programları kullanma konusunda sıkıntılar çekebilirsiniz. Adım adım Java nasıl yüklenir?

 • İlk olarak Buraya Tıklayarak güncel Java sürümünü indirmeye başlamanız gerekmekte.
 • Bağlantıya gittikten sonra “Ücretsiz Java İndirme” seçeneğine tıklayarak indirme işlemini başarılı bir şekilde başlatabilirsiniz.
 • Ortalama olarak 79MB boyuta sahip olan Java uygulamasını indirdikten sonra üzerine tıklayarak kurulum için açmalısınız.
 • Yükleme ekranı açıldıktan sonra Sol alt kısımda bulunan “change destination folder” seçeneğini aktif hale getirmeli ardından Install seçeneğine tıklamalısınız.
 • Sonrasında gelecek ekranda hiçbir ayarı değiştirmeden sadece Next seçeneğine basmanız gerekmekte.
 • 5 Dakika kadar sürecek olan kurulum sonrasında Close seçeneğine tıklayarak kurulum sihirbazını kapatabilirsiniz.
 • Kurulum sihirbazını kapattıktan sonra mutlaka bilgisayarınızı yeniden başlatmalısınız.

Adım Adım Java Yükleme Resimli Anlatım

İlk olarak buraya tıklayarak Java indirme sayfasına gitmelisiniz. Ardından açılacak olan sayfadan kırmızı butona tıklayarak indirme işlemini başarılı bir şekilde başlatmalısınız.

java

79Mb boyutunda olan dosya indirme işleminden sonra inen dosyayı direkt olarak çalıştırarak bir sonraki adıma başarılı bir şekilde geçebilirsiniz.

java-yükleme-java-nedir-4

Yükleme ekranı karşınıza geldikten sonra sol alt kısımda bulunan alana tik koymalı ve ardından Install seçeneğine tıklayarak kurulumun ikinci aşamasına geçmelisiniz.

java-nedir-5

Gelecek olan bu ekranda hiçbir şeyi ellemeden kısa sürede bitecek olan kurulum işlemini beklemeniz gerekmekte. Ortalama olarak 5 dakika gibi bir süre de bitecek olan bu erkandan sonra kurulum işlemini bitirmenize son adımlar kalacak.

Kurlum işlemi başarı ile sonuçlandığında gelecek ekranlardan birisi de bu ekrandır. Bu ekranda Close seçeneğine tıklayarak kurulum işlemini başarı ile sonlandırabilirsiniz. Bu aşamadan sonra tek yapmanız gereken bilgisayarınızı yeniden başlatmak.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.