• YARIM ALTIN
  1.621,00
  % 1,61
 • AMERIKAN DOLARI
  8,8622
  % 1,13
 • € EURO
  10,3872
  % 0,73
 • £ POUND
  12,1279
  % 0,63
 • ¥ YUAN
  1,3706
  % 1,04
 • РУБ RUBLE
  0,1218
  % 0,80
 • BITCOIN/TL
  371943,722
  % -3,59
 • BIST 100
  1.384,68
  % -1,20

Kalıcı Makyaj Nedir? Kalıcı Makyaj Nasıl Uygulanır?

Kalıcı Makyaj Nedir? Kalıcı Makyaj Nasıl Uygulanır?

Kalıcı makyaj örnekleri gören kadınlar, bu uygulama hakkında bilgi almak isterler. Bu yöntem ile oldukça göz alıcı sonuçlar almak mümkündür. Güne kusursuz bir eyeliner ile başlamanızı ve makyaja ayıracağınız süreyi, çok daha farklı şekilde kullanmanızı mümkün kılacak bu yöntem, hakkında merak edilen sorular, uygulama yöntemleri ve sonuçlara ilişkin örnekler açıklanmıştır.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Basitçe ifade etmek gerekirse kalıcı makyaj, dövme benzeri bir uygulama ile makyajın kalıcı olarak gerçekleştirilmesidir. Bu uygulama kapsamında yapılabilecek çok sayıda çeşit bulunmaktadır. Dudak renklendirme, çil ekletme veya kaş doldurma gibi çeşitli işlemler yapılabilmekte. Microblading olarak da adlandırılan bu uygulamada cilde gözle görünmeyecek derecede küçük delikler açılır ve bu delikler renk pigmentleri ile doldurulmak suretiyle, kalıcı makyaj uygulaması yapılır.

Kalıcı Makyajın Kalıcı Olma Süresi Nedir?Kalıcı Makyajın Kalıcı Olma Süresi Nedir?

Kalıcı Makyajın Kalıcı Olma Süresi Nedir?

Uzman tavsiyeleri dikkate alındığında bu uygulama yüzde bir ila üç yıl arasında kalıcı olmaktadır. Belirli aralıklarla tazeleme çalışmaları yapılarak bu sürenin daha da artırılması mümkündür. Kalıcı makyaj uzmanları her yıl bir defa salonlara gidilerek tazeleme işleminin yapılmasını tavsiye etmektedir. Dövmeye benzer uygulama yöntemine rağmen, dövmelerde olduğu gibi ömür boyu kalıcılığın, kalıcı makyajda olmamasının nedeni, kalıcı makyajın cildin farklı sektörlerine uygulanıyor olmasıdır. Bunun yanı sıra uygulamada kullanılan pigmentler, dövmede olduğu kadar yoğun değildir.

Kalıcı Makyaj Nasıl Uygulanır – Ne Kadar Sürer?

Dudak veya kaşlarda uygulama yaklaşık olarak bir ila iki saat sürmektedir. Uygulama yapılmadan önce, belirttiğiniz biçimlere uygun olacak şekilde yüzünüzde taslak çizimi gerçekleştirilir. Size sunulacak olan taslağı onaylamanız halinde, kalıcı makyaj uygulamasına geçilir.

Kalıcı Makyaj Uygulaması Acıya Neden Olur Mu?

Bu uygulama, normal bir dövme işlemi kadar acı hissetmenize neden olur. Daha basit bir ifadeyle, katlanılamayacak türden bir acı söz konusu olmayacaktır. Uygulamaya başlanmadan önce, kalıcı makyaj yapılacak bölgeye krem uygulaması yapılır. Eğer acıya karşı hassas bir yapıya sahipseniz, daha yüksek oranda krem uygulanmasını isteyebilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Zararlı Mıdır?

Dövme yapmaktan herhangi bir farklı bulunmayan bu uygulamada, dövme işlemlerinde olduğu gibi enfeksiyon ve alerji riski yer almaktadır. Dolayısıyla işlem için tercih edeceğiniz güzellik salonunun büyük önemi vardır. Ayrıca, yine işlem esnasında kullanılacak olan renk pigmentlerinin mutlaka kaliteli olması gereklidir. Zararlı kimyasallar barındıran pigmentler kullanılarak yapılan kalıcı makyaj örnekleri kişinin sağlığı açısından risk barındırır. Ayrıca, bazı kişilerde siyah veya kırmızı pigmentlere karşı alerji oluşma riski de bulunmaktadır. Özellikle dudaklarınıza kırmızı ruj uygulaması yapılacaksa, işlemden önce mutlaka kırmızı renk pigmentine alerjinizin olup olmadığını kontrol ettirmeniz tavsiye edilmektedir.

Kalıcı Makyaj ÖrnekleriKalıcı Makyaj Örnekleri

Bu Uygulama İle Nasıl Sonuçlar Alınıyor?

Bu işlemi uygulatmak isteyen birçok kişinin aklına, geçmiş yıllarda gerçekleştirilen kaş doldurma uygulamalarına ilişkin sonuçlar gelmektedir. Ancak kalıcı makyaj, gerek kullanılan aletler, gerekse de uygulama yöntemi açısından bu tür uygulamalarla hiçbir benzerlik taşımamaktadır. Modern tekniklerin kullanıldığı kalıcı makyaj örnekleri içerisinde, oldukça doğal sonuçlar elde edilmektedir. Dolayısıyla elde edilen sonuçlar, kadınları fazlasıyla memnun eder.

Kalıcı Makyaj İyileşme Süresi Nedir?

Bu uygulama yine dövmelerde olduğu gibi operasyondan sonra hassasiyet gerektirmektedir. İşlemin uygulandığı alanın mümkün olduğunca kuru ve temiz tutulması şarttır. İyileşme süresi kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte, dört ila yedi gün aralığında olmaktadır. İyileşme süresi boyunca; güneşten, yüzmekten ve egzersizlerden kaçınmanız tavsiye edilir. Kalıcı makyajı kaşlarınıza uygulattıysanız, en az bir hafta kaş ve çevresine su değmemesine özen göstermeniz gereklidir. Bu önerileri eksiksiz uygulandığınız taktirde göz alıcı sonuçlar elde edeceğiniz kalıcı makyajınız ile günlük yaşamınızda kişisel zamanınızdan tasarruf edebileceksiniz.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.