• YARIM ALTIN
  1.333,00
  % -1,30
 • AMERIKAN DOLARI
  7,3317
  % -0,42
 • € EURO
  8,8689
  % -0,43
 • £ POUND
  10,2570
  % -0,32
 • ¥ YUAN
  1,1344
  % -0,28
 • РУБ RUBLE
  0,0996
  % -0,07
 • BITCOIN/TL
  374189,389
  % 3,78
 • BIST 100
  1.549,52
  % 1,35

Kara Listede olanlar kredi çekebilir mi? 2021

Kara Listede olanlar kredi çekebilir mi? 2021

Bankalara borcunu ödemekte zorluk çekenler bunu birkaç dönem üst üste yapınca hesapları yasal takibe girmekte ve kara listede isimleri yer almaktadır. Kara listede olanlar kredi çekmek istediklerinde ise bu durum karşılarına büyük bir engel olarak gelmektedir. Çünkü ödeme düzensizlikleri ile birlikte isimlerinin kara listeye alınması kredi notunu düşürmektedir. Peki, Kara listede olanlar kredi çekebilir mi?

Kara Liste De Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir?

Kara listede olanlar kredi ihtiyaçlarında büyük sıkıntı yaşamaktadırlar. Kredi notu puanı çok düştüğü ve isimleri kara listede yer aldığı için bankalar kredi başvurularını onaylamak istemez. Bazı bankalar kefil ya da teminat ile kara listede olanlara kredi sağlayabilmekte ancak bazı bankalar hiçbir teminat olmadan da kredi verebilmektedir.

Notu düşük olana kredi veren bankalar

Özellikle taşıt ya da konut alımlarında ihtiyaç duydukları kredi için en sık sordukları soru ise kara listede olanlara kredi veren bankalar hangileri sorusu olmaktadır. Elbette ki bazı bankalar kredi kullandırımlarında çok daha esnek olup kredi notu düşük olanlara kredi imkanı sunabilmektedir. Peki, kara listede olana kredi veren bankalar hangileridir?

Kara Listede Olanlar Kredi Veren Bankalar Hangileri?

İsmi kara listede olanlar acil kredi ihtiyaçlarında en kolay teminat yolu ile kredi kullanabilmektedir. Ancak her ne kadar teminat sunuyor olsalar da bankalar kredi taksitlerinin zamanında ödenebilir olması için başvuru yapan kişinin belgelenebilir düzenli geliri olmasını istemektedir. Kredi notu düşük olanlara, hacizli olanlara kredi imkanı sağlayan bankalara baktığımızda;

 • Aktifbank 30 Bin TL’ye kadar kredi notu düşük olanlara kredi imkanı vermektedir.
 • Odeabank da kara listede olanlara kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Belgelenebilir aylık gelirinizin olması şart elbette.
 • Garanti Bankası ipotekli kredi ürünü ile kredi kullanmanız mümkün olmaktadır.
 • Bordrolu çalışanlar için teminat gösterildiği takdirde Akbank, İş Bankası, Vakıfbank ya da Finansbank aracılığı ile kredi çekebilirsiniz.

Kara Listeden Nasıl Çıkılır?

kara listede olanlara kredi

Kara liste sorgulama işlemi yaptığınızda isminizin kara listede yer aldığını gördüğünüzde yapabileceğiniz en önemli şey borçlarınızı ödemek olacaktır. Çünkü düzensiz ödemeler sonrasında ilk önce kırmızı çizgi alacaksınız. Eğer ödemelerinizi zamanında yapmamaya devam ederseniz bir süre sonra yasal takip işlemleri başlatılacak. Bu aşamada isminiz kara listeye alınacak ve borcunuzun tamamının ödenmesi beklenecek.

Yasal takibe girdiğinizde avukat ile anlaşma sağlayarak borcunuzu en hızlı bir şekilde ödemeye çalışmalısınız. Borcunuzu tamamen ödedikten sonra isminiz kara listeden çıkartılmaktadır. Ancak bu aşama da banka puanı düşük olacağı için kredi başvurusunda bulunmadan önce banka puanı nasıl yükselir yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.