• YARIM ALTIN
  1.745,00
  % -0,33
 • AMERIKAN DOLARI
  9,5287
  % -0,08
 • € EURO
  11,1048
  % 0,24
 • £ POUND
  13,1851
  % 0,22
 • ¥ YUAN
  1,4951
  % 0,01
 • РУБ RUBLE
  0,1372
  % -0,09
 • BITCOIN/TL
  583719,738
  % -3,12
 • BIST 100
  1.509,20
  % 1,09

Karındaki Yağlar Nasıl Geçer | Göbek Nasıl Eritilir?

Karındaki Yağlar Nasıl Geçer | Göbek Nasıl Eritilir?

Karındaki Yağlar , Karnınızdaki aşırı yağ sorunlarınız olup olmadığını anlamak için bel çevresini santimetre bandı ile ölçün. Erkek iseniz 102, kadın iseniz 88 cm’yi geçmemelidir, daha yüksek sayıdakilerin bu yöntemlerden birini kullanması gerekir.

1. Şeker yemeyin ve şekerli içeceklerden kaçının.

Rafine şeker negatif metabolizmayı etkiler. Sükroz vücutta glikoz ve fruktoz şeklinde parçalanır. Çok fazla şeker yerseniz fruktoz karaciğere fazla miktarlarda girer, vücudu yağa dönüştürür. Ve araştırmaya göre kesin olarak ilk belde yağlanma yapıyor.

Bu bakımdan şekerden daha kötüsü ise sıvı şeker. Tatlı içecekler beyin tarafından bir kek veya şekerleme olarak kaydedilmez, bu nedenle bir kişi onları sınırsız miktarda içebilir. Bununla birlikte, toplam kalori alımını anlamlı şekilde etkilerler. Şekerli içecekler, çocuklarda obezite riskini% 60 arttırır .

Bu nedenle, düz bir mideye doğru atılan ilk adım diyetteki değişikliktir. Meyve suyu, tatlı spor içecekleri, gazlı içecekler gibi şekeri bol içecekleri bırakmalısınız.

2. Daha fazla protein yiyin

Protein kilo kaybı için en önemli etkendir. Yiyecek özlemini azaltır, metabolizmayı günde 80-100 kcal kadar hızlandırır ve 441 kilokalorinin daha az yemesine yardımcı olur. Protein sadece kilo vermekle kalmayacak, aynı zamanda normal diyete döndükten sonra geri kazanmaya yardımcı olmayacak.

Araştırmalar daha fazla protein yiyen kişilerin karın yağının daha az olduğunu göstermektedir. Deneyler ayrıca önümüzdeki beş yıl boyunca karın büyümesi riskinde bir düşüş olduğunu doğruladı.

İstediğiniz etkiyi elde etmek için diyetinizdeki protein miktarını% 25–30’a yükseltin. Bu, yumurta, balık, deniz ürünleri, fasulye, fındık, et, süt ürünleri ile yapılabilir. Ek bir avantaj olarak, hindistancevizi yağıyla pişirin, ayrıca karnındaki yağla mücadelede yardımcı olur. Tavsiye edilen doz günde 2 yemek kaşığıdır.

3. Diyetteki karbonhidratları azaltın

Düşük karbonhidratlı diyetlerin düşük yağlı diyete kıyasla daha etkili olduğu kanıtlanmıştır . Ve bu, düşük karbonhidrat diyeti olan deneylere katılanların istedikleri kadar yemek yemesine izin verilen durumlarda bile geçerlidir ve düşük yağlı diyet grubunun kalorilerle sınırlı olduğu görülmüştür.

Düşük karbonhidratlı bir diyetin ek bir etkisi, suyun vücuttan hızlı bir şekilde elimine edilmesidir. Bu nedenle, ölçeklerdeki sonuç kelimenin tam anlamıyla iki gün içinde görülebilir. Ayrıca, araştırmalar karbonhidratların kesilmesinin diyetteki özellikle karın yağının  giderilmesinin etkinliğini kanıtlamaktadır.

Ağırlığı azaltmak için rafine karbonhidratları terk etmek yeterlidir. Hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, günlük karbonhidrat oranını günlük 50 gram’a düşürün. Bu, vücut enerji olarak tamamen yağ kullandığında, bir ketoz durumuna yol açacaktır.

4. Lif bakımından zengin yiyecekler yiyin

Lifler, özellikle de çözünen lifler olmak üzere, kilo verme konusunda yardımcı olur. Suyu emerler ve bağırsakta tutulan yoğun bir jel oluştururlar. Sonuç olarak, yemeğin sindirim sistemi içerisindeki hareketi yavaşlar, bu da daha uzun bir doygunluk hissi verir ve iştahı azaltır .

Bir çalışma, günde 14 gram fiberin kalori alımını% 10 azalttığını ve dört ayda 2 kg’lık bir kayıpla sonuçlandığını ortaya koydu. Başka bir deneyde, günde 10 gram çözünür lif tüketilmesi, karın yağında% 3.7’lik bir düşüşe yol açtı .

Bu nedenle, daha fazla sebze, meyve, baklagil, yulaf gibi bazı tahıllar yiyin. Ek olarak, konjak bitkisinin köklerinden elde edilen bir madde olan glukomannanı kullanabilirsiniz. Kilo kaybı için bilimsel olarak kanıtlanmış en viskoz diyet liflerinden biridir.

5. Egzersiz yapın

Egzersizler sadece kilo kontrolü için değil, aynı zamanda genel sağlık için de önemlidir. Karındaki yağlardan kurtulmak istiyorsanız  egzersizlerine dikkat etmemelisiniz. Mekik çekmek karın hacmini etkilemediğini doğrulamaktadır.

Fakat yürüyüş, koşu, yüzme ve diğer aerobik egzersizler etkili bir şekilde bel bölgesinde yağla savaşıyor. Ayrıca gelecekte kilo alımını önlemeye yardımcı olurlar. Aynı zamanda, egzersiz iltihabı azaltır, kan şekeri seviyesini düşürür ve metabolik bozuklukları en aza indirir .

6. Ne yediğinizi not alın

Birçoğunun ne ve ne kadar yedikleri hakkında hiçbir fikri yoktur ve içindeki toplam kalori alımını ve içindeki makro besinlerin içeriğini küçümseme veya küçümseme eğilimindedir. Bu durumu değiştirmek için tüm ürünleri tartmanız gerekir. Yaşamın sonuna kadar değil, en azından zaman zaman izin verin.

Bölümleri ölçmezseniz ve kalori, protein, yağ, karbonhidrat sayısını kaydetmezseniz, protein alımını toplam kalorinin% 25-30’una çıkaramazsınız. Diyetinizi kontrol etmek için ihtiyacınız olan tek şey bir mutfak terazisi, sonuçları düzeltmek için bir uygulama ve karmaşık yemeklerde kalori içeriğini hesaplamak için basit bir formül.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.